שתף קטע נבחר

חיפה: אושרו 900 דירות במורדות לינקולן

כחודשיים לאחר שהוחלט להפחית את מספר הדירות שייבנו בשכונת מורדות לינקולן בחיפה, ובעקבות 700 התנגדויות שהוגשו לתוכנית, אישרו ועדות התכנון בניית 900 דירות בשילוב מלונאות. עיריית חיפה תגיש תוכנית מעודכנת

כחודשיים לאחר שהוחלט להפחית את מספר הדירות שייבנו בשכונת מורדות לינקולן בעיר חיפה, אישרו ועדות התכנון הקמה של 900 יחידות דיור בלבד באזור. מדובר בהחלטה של ועדת המשנה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, בראשות הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים, יוסף משלב.

 

חיפה - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

במסגרת ההחלטה, תתאפשר הגשת תוכנית מתוקנת ליתרת שטחי התוכנית, כך שישתלבו בנוף של האזור. זאת, לאחר שוועדת המשנה שמעה את חוות הדעת של החוקר שמונה על ידי הוועדה לשמיעת ההתנגדויות לתוכנית.

 

תוכנית מורדות לינקולן משתרעת על שטח של 840 דונם במורד המערבי של הכרמל, בין רחוב הרופא ובין כביש 11 בסמוך לקסטרא. היא מורכבת מ-3 מתחמים: מורדות לינקולן, תל אהרון והמתחם מדרום-מערב לכביש פרויד, סמוך לקסטרא. בסך הכל מוצעות לבנייה במתחם 3,174 יחידות דיור.

 

ממשרד הפנים נמסר כי "מיקום התוכנית במורדות הדרום-מערביים של העיר חיפה, הנצפים מאזור רחב, מחייב שהתוכנית תעמוד במבחן הדורות הבאים בהיבט המופע הנופי בעת תכנון האזור".

 

לא פחות מ-700 התנגדויות

לתוכנית, שהופקדה כתוכנית איחוד וחלוקה ללא הסכמת בעלי הקרקע, הוגשו כ-700 התנגדויות. לנוכח המספר הרב של המתנגדים ובעקבות המגוון הרחב של נושאי ההתנגדות (תחבורה, שמאות, גובה מבנים, צפיפות ואיכות סביבה), החליטה הוועדה המחוזית למנות את החוקר אדריכל אבי חינקיס לשמיעת ההתנגדויות.

 

החוקר הציג לחברי הוועדה את ההתנגדויות ואת המלצותיו. לאחר דיון ארוך ומעמיק החליטה הוועדה לקבל את עמדת החוקר לאשר רק חלק מהתוכנית, הכולל את השטחים שמדרום-מערב לדרך פרויד, הכוללים מלונאות ומתחם שבו יבנו כ-900 יחידות דיור.

 

יזמת התכנית, עירית חיפה, הבהירה בדיון כי כבר החלה בתכנון מחודש של המתחם. התכנון החדש כולל צמצום מספר יחידות הדיור המוצעות בחטיבת הקרקע הכלולה בתוכנית, הורדת הצפיפות ושינוי במערכת הדרכים. זאת, מתוך מטרה לשפר את הנצפות והמופע הנופי של המורדות, צמצום עלויות הפיתוח, מתן אפשרות למימוש התוכנית ותיקון טבלאות ההקצאה והאיזון בהתאם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צמיר אדריכלים בע"מ
הדמיית התוכנית המקורית של מורדות לינקולן בחיפה
צילום: צמיר אדריכלים בע"מ
מומלצים