שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חירשים מתלוננים על שידורי החדשות: לא מתרגמים מספיק לשפת הסימנים

  במכתב שהועבר לרשות השנייה ולחברות החדשות, נטען כי חירשים ולקויי שמיעה רבים מתלוננים על כך שאינם מקבלים את המידע אודות הנעשה בארץ וחיים בחרדה מתמדת. "ציבור שלם מופקר וביטחונו בסכנה", אמרה ל-ynet צופה חירשת. בחדשות 10 ו-2 מדגישים: "עושים מאמצים להנגשת השידורים"

  חירשים, לקויי שמיעה ובני משפחותיהם מתלוננים: לא מתרגמים מספיק משידורי החדשות לשפת הסימנים. במכתב שהגיע לרשות השנייה ולחברות החדשות של ערוצים 2 ו-10, נכתב כי "דווקא בימים אלו שמדינת ישראל נתונה תחת מתקפות טילים, ערוצי הטלוויזיה שיכולים לתת שירות חשוב לאוכלוסיית החירשים - אינם עושים זאת במידה הנדרשת".

   

  במכתב מספר נחי אייל, מנכ"ל הפורום המשפטי למען ישראל, כי מאז תחילת המבצע וירי הטילים לעבר ישראל התקבלו תלונות מצד ליקויי שמיעה ש"אינם מקבלים את המידע אודות הנעשה בארץ וחיים בחרדה מתמדת". עוד נכתב שם כי "יש אוכלוסיה (בעיקר של קשישים) שאינה קוראת ואינה מקבלת את המידע מהאינטרנט. אנשים אלו מייחלים לקבל את המידע בשידורי הטלוויזיה ומשנעדר התרגום לשפת הסימנים, הדבר אינו ניתן להם".

   

  "בגלל היעדר הנגישות, הן דרך שפת הסימנים והן באמצעות כתוביות, ציבור שלם מופקר וביטחונו בסכנה", אמרה ל-ynet צופה חירשת בשם ננה בר. "חוק השוויון לאנשים עם מוגבלויות מופר בכל כך הרבה היבטים כל הזמן, אז למה שזה יהיה שונה בעת מלחמה? בכל פעם שאנו נקלעים למצב חירום נזכרים בחרשים וכבדי שמיעה, באנשים עם מוגבלויות, כדי שאפשר יהיה לחזור ולהזניח במשך כל השנה? זה מתאים למדינה עם מדיניות מפקירה, מדינה שמשקיעה כסף במלחמות אבל לא אכפת לה מאנשים עם מוגבלויות".

   

  "טכנית, עם כל כך הרבה נקודות שידור, בלתי אפשרי שיהיה כל הזמן תרגום לשפת הסימנים", הסביר ל-ynet גורם בחדשות 2, "את כל האינפורציה אנחנו נותנים בסטרייפים כתובים, וכל אזעקה עולה בכיתוב גדול ופירוט".

   

  מחדשות 10 נמסר בתגובה: "אנו עומדים בכל דרישות החוק בעניין, אך עם זאת עושים כעת מאמץ להנגיש את כלל שידורינו בזמן המבצע לאוכלוסיית כבדי השמיע". מחדשות 2 נמסר: "אנו עושים את הכל כדי להנגיש את עשרות שעות השידור ללקויי השמיעה". מהרשות השנייה נמסר: "לאור המצב הביטחוני הרגיש פנה מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד אל הזכייניות בנושא התרגום לשפת הסימנים ואלו מצידן התחייבו להגביר משמעותית את התרגום לשפת הסימנים במהדורות המורחבות לטובת ציבור החרשים וכבדי השמיעה בישראל, וזאת מעבר למחויבויותיהן על פי חוק. יצוין כי חלק מהשידורים מלווים כבר עתה בכתוביות נסתרות".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות חדשות 2
  חדשות 2. דרוש תרגום
  צילום: באדיבות חדשות 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים