שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בבורסה של תל-אביב ננעל בירידות

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.3%, מניות הבנקים נחלשו ב-0.4%. האג"ח הממשלתית ל-10 שנים התחזקה ב-0.23% - התשואה ירדה ל-2.85%; דסק"ש עלתה ב-3.1%, כן פייט טיפסה ב-4.3%. אקסלנס: "מבצעים צבאיים לא משפיעים על המסחר לאורך זמן"

  המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ננעל היום (ה') בירידות שערים, למרות פתיחה חיובית בבוקר. האג"ח השקלית ל-10 שנים התחזקה ב-0.23%, והתשואה ירדה לרמה של 2.85%. האג"ח השקלית ל-30 שנה התחזקה ב-0.37%, התשואה ירדה ל-4.12%. עליות של כ-0.4% באג"ח הקונצרניות. נייס ירדה ב-1.6%, החברה לישראל ב-1.4%, דסק"ש טיפסה ב-3.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.26 מיליארד דולר, כשברקע פקיעת האופציות השבועית מהבוקר. מניית בזק ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה, 93.5 מיליון שקל. במדד ת"א 75 ריכזה אירפורט סיטי את מירב הפעילות, עם מחזור גבוה של 25.5 מיליון שקל.

   

  מדדי המניות

  מדד ת"א 25 ירד ב-0.34% ל-1,371.61 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-0.32% ל-1,234.27 נקודות, מדד הבנקים ירד ב-0.35% ל-1,279.74 נקודות, ומדד נדל"ן עלה ב-0.79% ל-390.98 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  ירידות חדות בבורסות העולם: הבורסות בספרד ובאיטליה יורדות ב-2.5%, הבורסה בפורטוגל צוללת ב-3.5% - חברת האם של הבנק הגדול במדינה לא עמדה בתשלומי החובות. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק יורדים ב-0.9%.

   

  המסחר בתל-אביב נפתח בבוקר בעליות שערים, אולם המגמה התחלפה בעקבות מהלך דומה בבורסות של ניו יורק, בעקבות נתוני מאקרו טובים מהצפוי בארה"ב. נתוני המלאי הסיטונאי לחודש מאי הראו עלייה של 0.5% - מול צפי אנליסטים לעלייה של 0.6%. ככל שהמלאי גדל בשיעור גבוה יותר, משמעות הדבר היא שלילית בשל הצורך בהיקף ייצור קטן יותר בהמשך; שבוע שעבר נרשמו 304 אלף דרישות ראשוניות לדמי אבטלה. הצפי בשוק היה ל-316 אלף דרישות ראשוניות, בדומה ל-315 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם. 

   

  הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.5%.

   

  מניות במרכז

  שמוליק אנצ'ל (57) מונה לתפקיד מנכ"ל דלק ישראל שבשליטת קבוצת דלק. אנצ'ל יחליף בספטמבר הקרוב את אבי בן אסייאג, שכיהן ב-4 השנים האחרונות כמנכ"ל החברה והודיע לאחרונה על פרישתו.

   

  כן פייט ביופרמה קיבלה את אישור משרד הבריאות לשימוש כטיפול חמלה לסרטן הכבד בתרופת ה-CF102 התוכנית מאפשרת לרופא לתת לחולה טיפול ניסיוני חדשני או תרופות בשלב הפיתוח שטרם נרשמו בשום מדינה בעולם. תרופת ה-CF102 של כן-פייט גם קיבלה מעמד של תרופת יתום מה- FDA האמריקאי לטיפול בסרטן הכבד.

   

  פלאזה סנטרס, שבשליטת אלביט הדמיה (62.5%) הודיעה היום כי בית המשפט בהולנד אישר את הסדר החוב של החברה. ההסדר אושר לאחר שזכה לרוב של 92% מקרב הנושים שהשתתפו בהצבעה על תנאיו. הסדר החוב של פלאזה משמר את השליטה בחברה בידי אלביט הדמיה ואינו כרוך בוויתור על חוב מצד הנושים ("תספורת").

   

  חברת דירוג האשראי מעלות הודיעה על העלאת הדירוג לחברת ריט 1 ל-"-AA", לעומת דירוג קודם של "A+", זאת לאור השיפור בפרופיל הפיננסי. "במהלך

  השנה האחרונה הציגה החברה שיפור בפרופיל הסיכון הפיננסי, כפי שמשתקף ביחסים פיננסיים חזקים יותר, בגידול בתזרים המזומנים ובהארכת משך החיים הממוצע של התחייבויות החברה. במקביל, תיק הנכסים של החברה שמר על ביצועים תפעוליים חזקים. תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו כי תיק הנכסים של החברה ימשיך להציג שיעורי תפוסה גבוהים ויציבות בהיקף ההכנסות בו שיעורי הרווחיות", כתבו במעלות.

   

  יממה אחרי הדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בעקבות צו מניעה זמני שביקשה אי.די.בי פתוח לפירעון המיידי שדרשה מנורה מבטחים, פנתה מנורה לבית המשפט כדי שזה יעכב את מתן החלטתו בהליך. זאת כדי לאפשר לשני הצדדים, אי.די.בי פתוח ומנורה, לסיים את המחלוקת ביניהן בהסכם, שכן הצדדים הגיעו להסכמות עקרוניות שייתרו את הצורך במתן הכרעה על ידי בית המשפט. הסכום שמנורה ביקשה להעמיד לפירעון מיידי היה 197 מיליון שקל הכולל את ההלוואה של 155 מיליון שקל ובנוסף עמלת פירעון מוקדם של 42 מיליון שקל.

    

  חברת צינורות המזרח התיכון, מקבוצת גאון אחזקות, בוחנת חלופות שונות להשבחה ומימוש של נכסי הנדל"ן שברשותה. החברה מחזיקה כ-183 דונם באזור התעשייה ניר צבי (אזור צריפין), עליהם ממוקם גם מפעל החברה. החלופות שבוחנת החברה להשבחת הנדל"ן הינן במסגרת תכנית אסטרטגית כוללת שמיישמת החברה. כמו כן, במסגרת התכנית, בוחנת החברה רכישת אחזקות בחברות כוכב ופלסים, הפועלות בתחומים הסינרגטיים להתמקדותה בתחום התשתיות הזורמות.

   

  בכירי נובל אנרג'י, השותפה הבכירה של דלק במאגרי הגז בישראל, ביטלו אתמול סבב פגישות שתוכנן לישראל, וטסו חזרה לארה"ב. מי שעמד בראש המשלחת, ששהתה בישראל כמה ימים, הוא דיוויד סטובר, שעתיד להתמנות למנכ"ל החברה במהלך 2015. 


  פורסם לראשונה 10/07/2014 10:18

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים