שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

החייל שנפצע קשה: "רוצה לחזור לחזית"

החייל מרדכי ימין הגיע ביום שישי לבית חולים סורוקה במצב בינוני, שהפך לחמור. הוא חובר למכשיר הנשמה ועבר שלושה ניתוחים. בשבת התעורר והצליח לנשום בכוחות עצמו. אביו, ניצן: "ראינו ניסים ונפלאות"

"בערב שבת הוא היה בסכנת חיים ובשבת בבוקר כבר יצא מכלל סכנה ותקשר, ראינו ניסים ונפלאות". כך אומר הערב (שבת) ניצן ימין, אביו של מרדכי שנפצע לפני יומיים מפצצת מרגמה ליד רצועת עזה ומצבו הוגדר כקשה. רופאיו של החייל אף חששו שהוא בסכנת חיים, אבל כעבור יממה משפחתו המתוחה הייתה יכולה לנשום לרווחה. מצבו של ימין השתפר באופן משמעותי, הוא התעורר, החל לנשום בכוחות עצמו ויצא מכלל סכנה.

 

עוד בחדשות:

 

ימין (22) נפצע קשה בפיצוץ של פצצת מרגמה בבסיס בעוטף עזה. הוא הובהל לבית חולים סורוקה, שם עבר מספר ניתוחים. תחילה מצבו הוגדר כבינוני, והוא אף שוחח עם הוריו זמן קצר לאחר פציעתו. אביו ניצן סיפר שמפקדת היחידה לקישור רפואי בבית חולים סורוקה התקשרה אליו, הודיעה לו שבנו נפצע, ומיד חיברה בין השניים. "נפצעתי, אני לא יכול לדבר, קשה לי", אמר הבן, והדברים גרמו להקלה בקרב ההורים המודאגים.

 

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

פינוי הפצועים לבית חולים סורוקה, ביום חמישי (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
פינוי הפצועים לבית חולים סורוקה, ביום חמישי(צילום: הרצל יוסף)

 

 

 

כאשר הגיע ימין לסורוקה התברר שמצבו חמור משסברו בהתחלה. "כל הזמן גילו משהו חדש, רסיס בעין, רסיס בראש, דימום בלתי נשלט ביד, ולכן בלילה הוא נכנס לסכנת חיים", אומר האב ניצן. ביחידה לטיפול נמרץ כללי בבית החולים נלחמו על חייו, הוא עבר שלושה ניתוחים, ובשישי בערב כבר חל שיפור במצבו. ימין התעורר אך לא הצליח לזהות את הוריו, מה שהדאיג אותם מאוד. הוא גם לא הצליח לנשום בכוחות עצמו וחובר שוב למכונת הנשמה.

 

כעבור כמה שעות חל שיפור משמעותי במצבו. ימין התעורר לחלוטין וביקש בעצמו להתנתק מההנשמה. כשהצוות הרפואי ראה שהוא אכן מסוגל לנשום לבד, הוחלט לאפשר לו זאת. האב ניצן מספר שכאשר נכנס לחדרו לאחר שהתעורר, בנו לא זכר שהם דיברו לפני האשפוז. הדבר הראשון שאמר לו היה: "אבא, מה אתה עושה פה? מי גילה לכם שנפצעתי? רציתי לספר לכם רק אחרי שאבריא". ניצן הסביר לו שלא רק שהמשפחה יודעת אלא כל המדינה וגם רבים בעולם, מכיוון שבמהלך יום שישי הוא זכה לשיחות טלפון משרים בממשלה ומאנשים זרים בחו"ל שביקשו להתפלל לרפואת החייל.

 

"הוא ילד מדהים, הוא לא רצה שנדאג", אומר האב.

"יש לו רסיס שתקוע במקום רגיש במוח, אלפית מילימטר לצד זה היה גרוע יותר. רסיס חדר גם קרוב מאוד ללב. הוא סיפר לי שהוא היה בחדר נעול ונפצע מרסיסים שחדרו דרך הקיר. איכשהו הוא הצליח למצוא חתיכת ברזל ופרץ את הדלת, ורק אז צעק שנפצע וחבשו אותו. זו ממש תושייה".

 

ניצן אומר שלבנו מצפה שיקום לא פשוט. "יש עוד דרך ארוכה אבל הכיוון הכללי הוא חיובי, ברוך השם. בערב שבת הוא היה בסכנת חיים ובשבת בבוקר כבר יצא מכלל סכנה ותקשר, ראינו ניסים ונפלאות". פרופ' אייל שיינר, סגן מנהל סורוקה: "החייל עדיין מאושפז במחלקת טיפול נמרץ. הוא עבר שלושה ניתוחים, מצבו יציב אבל עדיין לא פשוט. הוא כבר מוכן לחזור לחזית אבל הסברתי לו שצריך הרבה סבלנות".

 

לפני כניסת השבת קיבלו הוריו של ימין בת-גלים ואופיר שער, שיחת טלפון מהוריו של הנער גיל-עד שער מטלמון שנחטף ונרצח לפני כחודש. ניצן ימין: "האחדות הזו של עם ישראל היא נפלאה. בסך הכול מרגישים את החום והאהבה של העם, ואנו מרגישים שמחה עצומה על כך שבננו יצא מהסכנה. אנחנו מלאי הערכה לצוות המדהים בסורוקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
פינוי הפצועים, ביום חמישי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים