שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שגרה בבורסה: מדד ת"א 25 זינק ב-1.3%

  מדד ת"א 100 עלה בשיעור דומה ומדד הבנקים הוסיף 1.2% לערכו. השותפות במאגר לווייתן דיווחו על גידול מהותי של 16% בהיקף משאבי הגז במאגר - רציו עלתה ב-3.1%, אבנר ב-1.3% וקבוצת דלק ב-1.7%. מחזור המסחר - 402 מיליון שקל

  אזעקות ברחבי ישראל ממשיכות לפעול במלוא העצמה ואילו בבורסה בתל אביב חזרו לשגרה - לפחות לפי המדדים שננעלו בעליות חדות. מדד ת"א 25 זינק ב-1.3% וחזר לרמת שלפני המבצע, ת"א 100 עלה בשיעור דומה ומדד הבנקים הוסיף 1.2% לערכו. מחזור המסחר היה נמוך והסתכם ב-402 מיליון שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד ת"א 25 עלה ב-1.34% ל-1,390 נקודות, מדד ת"א 100 עלה ב-1.31% ל-1,250.4 נקודות, מדד הבנקים עלה ב-1.17% ל-1,294.7 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.27% ל-392 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  שבוע המסחר בת"א נפתח בצל העימות בין ישראל לחמאס והמשך מבצע "צוק איתן", כשהמשקיעים עוקבים בתשומת לב אחר ההתפתחויות. העליות שנרשמו בשישי בניו יורק – דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.2%, נאסד"ק התחזק ב-0.4% - עשויות לעודד במידת מה את הפעילים בשוק המקומי.

   

  כלכלני לאומי כותבים בסקירה של סוף השבוע כי "נוכח חוסר הוודאות ועל מנת להימנע מפגיעה בתשואת התיק לאורך זמן, אנו ממליצים להימנע משינוי חד בתמהיל ההשקעות". במקביל מציינים בבנק כי "מזה תקופה שאנו ממליצים על חשיפה נמוכה לשוק המניות הישראלי, על רקע חולשת הכלכלה הריאלית. אנו נותרים בהמלצה זו גם כעת". לפיכך ממליצים שם על שוק המניות בחו"ל.

   

  בנק אגוד ממליץ בסקירתו השבועית לנצל את ירידות השערים בעולם להגדלת ההשקעה במניות, ולהגדיל חשיפה לאג"ח הקונצרני. "אנו ממליצים לנצל את ירידות השערים שחלו השבוע בעולם להגדלת ההשקעה באפיק המנייתי", כותבים באגוד, שממליץ על חשיפה של 20% למניות בתיק מייצג (עלייה מ-18%) ושל 32% בתיק ספקולטיבי (לעומת 28% קודם), "כאשר מומלץ להסיט 60% מההשקעה באפיק זה לחו"ל, בדגש על ארה"ב, על פני השקעה בישראל, לאור המתיחות הבטחונית וצפי לעליות בחו"ל". באגוד ממליצים גם על הגדלת החשיפה לאג"ח הקונצרני. "גם השבוע נרשמה עליית תשואות באג"ח הקונצרני ועלייה במרווחים, כך שתוך פרק זמן של כחודש חזרנו לרמת התשואות אשר נרשמו בתחילת שנת 2014 והמרווחים אף עלו לרמות אשר נרשמו בסוף שנת 2013. כתוצאה מעליית התשואות, שוק האג"ח הקונצרני חזר להיות מעניין ובשל כך אנו ממליצים על הגדלת רכיב זה בתיק ההשקעות".

   

  מניות במרכז 

  השותפות במאגר לוויתן, דלק קידוחים ואבנר מקבוצת דלק ורציו, מדווחות על גידול מהותי של 16% בהיקף משאבי הגז במאגר לוויתן. רציו עלתה ב-3.1%, אבנר ב-1.3% וקבוצת דלק ב-1.7%.

   

  אנלייט אנרגיה שבשליטת יורוקום מנהלת מו"מ לרכישת השליטה בחווה לייצור חשמל מאנרגיית רוח בפולין, הנמצאת בשלבי הקמה, בהספק של 36 מגה-וואט. החברה מנהלת במקביל מו"מ לקבלת אופציה להשקעה בפרויקט רוח גדול נוסף בהיקף של כ- 110-214 מגה ואט המצוי בשלבי פיתוח. ההשקעה תבוצע באמצעות תאגיד החזקה ייעודי בשליטת אנלייט (50.1%), בשותפות עם קרן בינלאומית (49.9%) להשקעה באנרגיה ותשתיות. תאגיד ההחזקה ירכוש 50.01% ממניות תאגיד הפרויקט, כאשר היזם המקומי יחזיק ב-49.99%. ההשקעה הכוללת הנדרשת מהחברה והקרן לשם רכישת 50.01% מתאגיד הפרויקט הנה כ-9 מיליון אירו, מהם כ-4.5 מיליון אירו תשלם אנליייט.

   

  אליום מדיקל הודיעה כי הציגה בשבוע שעבר בהצלחה שלושה הליכים בשידור חי בכנס לרופאים מובילים המתמחים בתחום הלפרוסקופיה בישראל במרכז רפואי רבקה זיו בצפת. במסגרת הכנס טופלו 3 חולות עם צניחות אברים ברמת חומרה גבוהה תוך יישום גישה לפרוסקופית (זעיר פולשנית בטנית) באמצעות מערכת ה - EndoFast Reliant™ SCP.

    

  מניית טבע נסחרה היום על רקע הידיעות מסופ"ש על העסקה המתגבשת של המתחרה: יצרנית התרופות הגנריות מיילן (Mylan) מקיימת מגעים מתקדמים על עסקה בת מיליארדי דולרים לרכישת פורטפוליו מוצרים מיצרנית התרופות אבוט לברטוריס (Abbot Labratories). כך על פי דיווח ברויטרס. העסקה המוצעת, הנמצאת בשלבים מתקדמים, כולל רכישה של נתח ממוצריה המאושרים באירופה של אבוט בשווי של כמה מיליארדי דולרים.


  פורסם לראשונה 13/07/2014 10:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים