שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

שגריר ישראל בארה"ב השמיע אזעקה בשידור

במהלך ראיון של רון דרמר, בתוכנית "מול פני האומה" של רשת CBS, נשמעה אזעקה מהטלפון הנייד שלו. דרמר הסביר למנחה: "הרקטה כוונה לגדרה, שם נולדה אמי"

צופי הטלוויזיה בארצות הברית יכלו לקבל דוגמה בשידור ישיר למציאות החיים בישראל במהלך מבצע צוק איתן. שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר הוזמן לראיון בתוכנית "מול פני האומה" של רשת CBS. הוא סיפר למראיין על אפליקציה לסמרטפון, שמאפשרת לשמוע אזעקה ברגע שמשוגרת רקטה לעבר ישראל, ומה היעד שלה. לא עבר זמן רב והטלפון הנייד של השגריר דרמר השמיע אזעקה. המראיין ביקש לדעת מהו היעד של הרקטה. "גדרה", השיב השגריר הישראלי, "המקום שבו נולדה אמי".

 

עוד בחדשות:

 

 

המראיין הוותיק בוב שייפר התפעל מהטכנולוגיה ומההמחשה של המציאות שבה חיים 80 אחוז מאזרחי ישראל. עוד לפני כן, בתחילת תוכניתו, ראיין שייפר את ראש הממשלה בנימין נתניהו שהיה בלשכתו בירושלים, והוא ציין בפני דרמר שכאשר החל את הראיון הייתה אזעקה, ובסיומו הרגעה.

 

"כשראיינת את ראש הממשלה, נורתה רקטה מעזה לחיפה והופלה מעל תל-אביב. כל מי שיש לו טלפון נייד יכול לדעת זאת", אמר לו השגריר דרמר. "תוריד אפליקציה בשם Red Alert ותדע על כל שיגור ולאיזו עיר מיועדת הרקטה. אתה ראית זאת בזמן אמת כשראיינת את ראש הממשלה", אמר, ואז האייפון שלו החל לשדר אזעקה. בתוכנית "מול פני האומה" הוצג גם סרטון הווידאו של טייס ישראלי שנצטווה לא לירות לעבר יעד שבו זוהו ילדים.

 

"נפעל גם באזורים מאוכלסים"

נתניהו אמר בראיונות שהעניק לשייפר ב-CBS וגם לרשת "פוקס" שישראל "תעשה את כל שנדרש, בדרך דיפלומטית או צבאית". הוא הגדיר את מטרת הפעילות הצבאית הישראלית - "לחדש את השקט והביטחון לאזרחינו לתקופה ממושכת, על ידי הפחתה משמעותית של יכולות החמאס וארגוני הטרור בעזה. נמשיך עד שזה יושג".

נתניהו היה זהיר שלא להגדיר בצורה מדויקת את יעדי ישראל.

 

ראש הממשלה הסביר: "אנחנו לא יכולים לאפשר שהאוכלוסייה שלנו תהיה תחת מטחי רקטות. תאר לעצמך מצב שבו כל עיר בארה"ב מותקפת ברקטות, ולא מדובר בעיר אחת או שתיים, אלא בכל עיר בין ניו יורק לקולורדו. תאר לך ש-80 אחוז מהתושבים שלכם צריכים לרוץ לתפוס מחסה בתוך דקה עד דקה וחצי. שום מדינה לא יכולה לאפשר זאת, ואנחנו לא נאפשר זאת. ננקוט את כל הצעדים לעצור את זה".

 

ראש הממשלה סירב לומר עד כמה המבצע קרוב לסיומו. הוא הודה "לעם האמריקני, לנשיא אובמה ולקונגרס על מימון סוללות כיפת ברזל". הוא הצהיר כי ישראל פועלת בצורה כירורגית כדי למנוע פגיעה באזרחים עד כמה שאפשר, "אבל זה קשה באזור מאוכלס כל כך", לדבריו. למרות זאת, הזהיר נתניהו שישראל לא תירתע לפעול באזורים מאוכלסים שבהם מסתתרים אנשי חמאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
דרמר (מימין) עם נתניהו
צילום: לע"מ
מומלצים