שתף קטע נבחר

תיק שטרית נסגר: לא תיפתח חקירה פלילית

הפרשה שהתפוצצה בשיאו של המרוץ לנשיאות הגיעה לסיומה, לפחות מבחינה משפטית. היועמ"ש: אין ראיות שח"כ מאיר שטרית הטריד מינית עובדת בביתו ושילם לה כדי שלא תתלונן

משרד המשפטים הודיע היום (ג') שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לסיים את הבדיקה בפרשת עוזרת הבית של חבר הכנסת מאיר שטרית (התנועה). בכך אימץ למעשה וינשטיין את עמדת פרקליט המדינה שי ניצן ואת עמדת ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי.

  

עוד בחדשות:

 

בסוף חודש מאי, בעיצומו של המרוץ לנשיאות המדינה, מסר ראש אגף חקירות ומודיעין לווינשטיין כי בעבר בדקה המשטרה מידע שעסק בהסכם בין שטרית לבין עובדת שעבדה בביתו. לפי הפרסומים, במסגרת ההסכם שילם שטרית לעובדת סכום כסף גדול בתמורה לשתיקתה ולוויתור על טענות עתידיות נגדו בגין הטרדה מינית מצדו בעת שעבדה בביתו. העובדת אף הקליטה שיחות רלוונטיות שניהלה עם שטרית. המשטרה פנתה בשעתו לעובדת וביקשה ממנה למסור מידע, אך היא סירבה לשתף פעולה.

 

ח"כ שטרית (ארכיון)            (צילום: אבי מועלם ) (צילום: אבי מועלם )
ח"כ שטרית (ארכיון) (צילום: אבי מועלם )

בעקבות פנייתו של יצחקי ביקש וינשטיין מהמשטרה להעביר לעיונו את החומרים שנאספו בעניין. במקביל הוא ערך כמה התייעצויות בנושא. בעקבות הפנייה הוטחה ביקורת נוקבת במשטרה, כאשר התברר כי המידע נמצא ברשותה זמן רב לפני כן, והפנייה לווינשטיין נעשתה רק בסמוך למועד הבחירות לנשיאות.

 

בהודעת משרד המשפטים צוין כי לאחר הפרסומים על שיחות שהקליטה העובדת, "הנחה היועץ את המשטרה לפנות לעובדת פעם נוספת, ולבחון אם תסכים לשתף פעולה הפעם. במסגרת בחינה זו נעשו כמה פעולות, ומהן עלה כי העובדת אינה מעוניינת לשתף פעולה ואינה מעוניינת להגיש תלונה במשטרה או להעביר חומרים כלשהם".

  

עוד צוין בהודעה כי לאחר הבדיקות השונות הציג ראש אח"מ את עמדתו לווינשטיין, ולפיה אין פעולות נוספות שצפויות להניב ראיות להוכחת עבירה פלילית. פרקליט המדינה הצטרף לעמדת ראש אח"מ והמליץ לגנוז את התיק. "בנסיבות אלה ולאור המפורט לעיל מצא לנכון היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את המלצותיהם של ראש אח"מ ושל פרקליט המדינה והחליט על סיום הבדיקה בעניין", לשון ההודעה.

 

לפני כחודש דווח כי עוזרת הבית איימה לתבוע בעבר את שטרית בגין הטרדה מינית, ועל כן פנה שטרית לעו"ד מוכר לדיני עבודה. הוא הגיע להסכם עם העוזרת ולפיו ישולמו לה 270 אלף שקל בתמורה לוויתור על כל טענותיה. לפי אותו דיווח בערוץ 10, עוזרת הבית הועסקה על-ידי ח"כ שטרית ורעייתו במשך שנה וארבעה חודשים. לאחר שפוטרה, החליטה לתבוע כסף רב מהזוג בשל מה שראתה כשורה של מעשים שפגעו בזכויותיה ובתנאי העסקתה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ח"כ שטרית (ארכיון)
צילום: אבי מועלם
מומלצים