שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת

  דאו ג'ונס ננעל ביציבות, S&P איבד 0.2%, נאסד"ק נחלש ב-0.5%. ג'נט ילן בעדותה בסנאט: "הפד חייב להיות בטוח שהכלכלה נמצאת במסלול הנכון לפני העלאת הריבית"

  המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') במגמה מעורבת.

   

  מדדי מניות

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.03% ל-17,060.68 נקודות, מדד נאסד"ק ירד ב-0.54% ל-4,416.39 נקודות ומדד S&P עלה ב-0.19% ל-1,973.28 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  ילן פתחה את עדותה החצי שנתית בת היומיים בפני הקונגרס ואמרה כי "ייתכן שהפדרל ריזרב יאלץ להעלות את הריבית מוקדם מהתחזית", במידה ששוק התעסוקה ימשיך להציג שיפור מהיר מהצפוי. עם זאת, אומרת ילן, איננו נמצאים במצב שכזה עדיין, ומובן שבמידה והביצועים של הכלכלה יחזרו לאכזב, הריבית תמשיך להיות ברמתה האפסית, וייתכן אף שמעבר לכך. לדבריה, "למרות שהכלכלה ממשיכה להשתפר, עדיין אין ודאות בשאלת התאוששותה", נכון לעכשיו מרבית חברי הפד צופים שהאינפלציה השנתית תהיה פחות מ-2% - יעד האינפלציה שהציב הבנק המרכזי.

   

  בהמשך אמרה: "הפד חייב להיות בטוח שהכלכלה נמצאת במסלול הנכון לפני החלטה על העלאת ריבית. כמעט כל הנהגת הפד צופה שההעלאה הראשונה שלהריבית תבוצע מתישהו ב-2015. בכל הקשור לאבטלה, ישנו שיפור מסויים, אך עדיין הנושא מדאיג ביותר. בסך הכול הכלכלה האמריקאית משדרת סימנים מעורבים".

   

  לדבריה, "יש עוד מקום לעלייה ברמת השכר לפני שהדבר יגרום ללחצים אינפלציוניים". ילן אמרה את הדברים במסגרת תשובותיה לשאלות בעניין העלאת הריבית, נושא שעומד במרכז הדיון עד כה. היו"ר הדגישה ש"אין נוסחה מכנית לקביעת הטיימינג של העלאת הריבית הראשונה".

   

  "הכלכלה במסלול של התאוששות. ישנם עדיין מכשולים העומדים בפניה. ההוצאה של הצרכנים עדיין מוגבלת, מפני שהם עדיין אינם מאמינים שהתנאים הפיננסיים צפויים להשתפר. התפוקה עדיין אינה גבוהה, ויש בכך כדי לפגוע בהשקעות ולגרום לסטגנציה. בשל כך הבנק המרכזי מאמין כי מן הראוי להעלות את הריבית בהדרגה. אך הכלכלה כן מתקדמת ויגיע היום שבו תתבצע העלאת הריבית הראשונה".

   

  הבנק האירופי Saxo Bank מאמין שמחירי המניות בעולם עדיין אטרקטיביים, נכון לתחילת הרבעון השלישי, "ובשום אופן אינם בועתיים". בבנק מעריכים כי הכלכלה האמריקאית תצמח בקצב מואץ של 2.2% בכל 2014 ושל 3% ב-2015, בזכות הצרכנים האמריקאים, ש"יפתחו את הארנק". בראש גורמי הסיכון לכלכלה העולמית נמצאים לשיטתו מחירי הנפט: "הגורם שיכול 'להפוך את העגלה' ברבעון זה הוא המשך גאות במחירי האנרגיה. אם המחיר הממוצע לחבית נפט יעמוד ברבעון השלישי על 130דולר, הצמיחה העולמית תיפגע", אומרים ב-Saxo.

   

  מדד מנהלי הרכש של ניו יורק (מדד "אמפייר סטייט") לחודש יולי הגיע לרמתו הגבוהה ביותר מזה 4 שנים - 25.6 נקודות, משמעותית מעל צפי האנליסטים שעמד על 17.3 נקודות, ולאחר קריאה של 19.3 נקודות שנרשמה ביוני (כל קריאה מעל 0 משמעותה התרחבות כלכלית). בחלוקה לפעיליות: נתוני המשלוחים עלו ל-23.6 נקודות, מ-14.2 נקודות ביוני. הזמנות חדשות עלו מ-18.4 ל-18.8. בה בעת, לגבי הציפיות לעוד 6 חודשים נרשמה בסקר ירידה משמעותית מ-39.8 ל-28.5 נקודות.

   

  המכירות הסיטונאיות עלו בחודש יוני ב-0.2% בלבד – השיעור הנמוך ביותר מאז ינואר. הצפי המוקדם עמד על עלייה של 0.6% במכירות, לאחר עלייה של 0.5% במאי (הנתון של מאי עודכן כלפי מעלה). במדד הליבה שאינו כולל כלי רכב עלו המכירות ב-0.4%. – מול צפי לעלייה של 0.6% ולאחר עלייה של 0.1% במאי. מכירות כלי הרכב ירדו ב-0.3% - הירידה הראשונה שנרשמה במכירות בענף מזה חמישה חודשים.

   

  מחירי היבוא בחודש יוני עלו ב-0.1% בלבד, מול צפי מוקדם לעלייה של 0.4% - ומול עלייה של 0.3% במאיה (הנתון של מאי עודכן כלפי מעלה). ללא דלק, הנתון מורה על ירידה של 0.1%. במקביל, מחירי המוצרים המיוצאים מארה"ב לחו"ל ירדו ביוני 0.4%.

   

  מניות במרכז

  למרות הדוחות הטובים, ג'ונסון אנד ג'ונסון נסחרה בירידות. במרטקווטש מצטטים אנליסטים הטוענים כי תחזית הרווח השנתית של החברה עומדת כנראה מאחורי הירידה במניה, שכן אף שמדובר במספרים חיוביים, ומעט מעל התחזיות המוקדמות יותר, עדיין מדובר במספרים שמרניים וזהירים.

   

  חברת הנעליים וולברין, המייצרת בין השאר את דגמי מאראל והאש פאפיז, הודיעה על סגירת 140 חנויות ברחבי העולם, כחלק מתוכנית התייעלות שתימשך 18 חודשים. החברה סיימה את הרבעון הפיסקאלי השני עם רווח של 27.5 מיליון דולר, או 27 סנט למניה - בדומה לצפי האנליסטים, ומול רווח של 17.9 מיליון דולר או 18 סנט למניה ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-4.4% ל-613.5 מיליון דולר - מול צפי להכנסות של 608.5 מיליון דולר.

   

  מיזוג ענק בשוק הטבק: ריינולדס אמריקה (Reynolds - RAI) מתכוונת לרכוש את לורילארד (Lorillard - LO) בתמורה ל-27.4 מיליארד דולר, כולל חובות, כך מסרו היום שתי חברות הטבק. לפי תנאי העסקה, ריינולדס תשלם 68.8 דולר למניה במזומן ובמניות. מדובר בפרמיה של 2.5% לעומת מחיר הסגירה של מניית לורילרד ביום שני. השמועות על העסקה נפוצו כבר מתחילת השנה ושתיהן אישרו כבר כי הן מנהלות מגעים לקראת מיזוג.

   

  גם ג'ונסון אנד ג'ונסון מעיפה את האנליסטים עם התחזיות שלהם לכל הרוחות. החברה סיימה את הרבעון השני עם עלייה של 9.1% בהכנסות ל-19.5 מיליארד דולר - צפי האנליסטים, עמד על 18.91 מיליארד דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-1.66 דולר למניה, מול צפי מוקדם לרווח של 1.54 דולר למניה. החברה העלתה את תחזית הרווח השנתית לטווח של 5.92-5.85 דולר למניה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים