שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בורסת ת"א סגרה 4 ימים רצופים של עליות

  ת"א 25 עלה ב-0.3%, ת"א 100 הוסיף 0.2% ומניות הבנקים טיפסו ב-0.5%. שפע ימים זינקה ב-11% במחזור של 5 מיליון שקל. דלק קידוחים עלתה ב-1.3% ואלביט מערכות ב-1.8%; מחזור המסחר - 966 מיליון שקל

  המדדים המובילים בבורסת תל-אביב ננעלו היום (ד') בעליות ובכך חתמו 4 ימים רצופים של מגמה חיובית. ת"א 25 עלה ב-0.3%, ת"א 100 הוסיף 0.2% ומניות הבנקים טיפסו ב-0.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-966 מיליון שקל.

  ברקע לסיום המסחר פתיחה חיובית בניו יורק: דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, S&P 500

  ב-0.5%, נאסד"ק ב-0.6%.

   

  מניות במרכז

  ISS, גוף הייעוץ האמריקני לגופים מוסדיים, המליץ לאשר את שני הדירקטורים שטבע המליצה לדירקטוריון החברה - ז'אן מישל חלפון ועו"ד אורי סלונים. בנוסף, המליץ הגוף האמריקאי לאשר גם את הביטוח לדירקטורים. ההמלצה היא בניגוד לעמדתו של המשקיע האקטיביסט בני לנדא, שביקש בנייר עמדה שהוא פירסם שלא לאשר את מינויו של סלונים על רקע חוסר היכרותו עם תעשיית התרופות העולמית, ולשלוח מסר לדירקטוריון החברה על ידי אי אישור תוכנית הביטוח לדירקטורים. האסיפה תתקיים ב-30 ביולי.

   

  ביוליין הודיעה היום על תוצאות ניסוי קליני Phase 1/2 ב-BL-7010, פולימר חדשני לטיפול במחלת הצליאק. נמצא כי BL-7010 הינו בעל סבילות טובה במינונים גבוהים הן במתן יחיד והן במתן רב פעמי. עם זאת, בניסוי התעוררו מספר שאלות בעייתיות, כאשר בקרב 6 מתוך 8 נבדקים נרשמו תופעות לוואי במערכת העיכול, כאשר גם בקרב אחד משני מטופלי הפלסבו נמצאו תופעות דומות. לפיכך תצטרך כעת ביוליין להוריד את מינון התרופה ומתוך תקווה שתופעות הלוואי במערכת העיכול לא יישנו במינון הנמוך יותר לקראת ניסוי היעילות שיחל בראשית 2015.

   

  מצאו מנכ"ל: נייר חדרה מדווחת על מינויו של שלמה לירן כמנכ"ל החברה. לירן שימש בתפקידו האחרון כמנכ"ל אבגול תעשיות. על פי הדיווח, עדיין לא נקבע מועד לתחילת הכהונה, וכך גם לא נקבעו תנאי ההעסקה של לירן. נייר חדרה הודיעה ביום ראשון על פרישתו של עופר בלוך מתפקידו כמנכ"ל החברה.

   

  איציק אסטרייכר, מנכ"ל חברת הגמל של מיטב דש, עוזב את בית ההשקעות. על פי הערכות, אסטרייכר שוקל עזיבה כבר תקופה ארוכה מאז המיזוג לפני שנה בין שני בתי ההשקעות מיטב ודש, על רקע שלילת חלק מסמכויותיו. כמו כן רונן טוב שמשמש כיו"ר חברת הגמל תופס יותר ויותר סמכויות ובפרט מוביל את מערך המכירות של הקבוצה כשאסטרייכר התמקד בעיקר בנושאי התפעול השוטף.

   

  איי.פי.סי נפט וגז צונחת ב-85%, לאחר שהחברה פרסמה הודעה על פי דרישת רשות ני"ע, בה הובהר כי "מלבד האמור בדיווחי החברה אין כל התפתחות בעסקי החברה". מניית איי.פי.סי יצאה אתמול מרשימת השימור והוחזרה לרשימה הראשית. היא ננעלה אתמול בעלייה של 12.5%.

   

  משהו קורה ולא מספרים לנו? שפע ימים זינקה ב-11% במחזור של 5 מיליון שקל. החברה עוסקת באיתור מרבצי אבנים יקרות. לשם השוואה, המחזור הממוצע במניה בשלושת החודשים האחרונים עמד על 96 אלף שקל.

   

  אלביט מערכות והחברה הנורווגית Nicarnica Aviation חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בלעדי, שמטרתו שילוב יכולות זיהוי אפר געשי למטוסים אזרחיים של ניקרניקה במערכת הראייה המוגברת של אלביט מערכות ClearVision™ EVS. הפתרון המשולב יאפשר לטייסים לטוס בצורה בטוחה באזורים נגועים באפר געשי בעקבות התפרצות וולקנית.

   

  החברה לישראל דיווחה כי אמש הודיעה לה צים באופן רשמי על השגת ההסכמות הנדרשות לביצוע הסדר צים והוחל בפעולות ההשלמה לביצוע הסדר החוב. עם זאת, מציינת החברה לישראל, הואיל ומדובר בעסקה בינלאומית המתפרשת על מספר רב של מדינות בו זמנית החל מדרום קוריאה ועד ארצות הברית, המצויים באזורי זמן שונים, חלק מהפעולות הנדרשות לביצוע השלמת ההסדר, כדוגמת חתימות על מסמכים שונים הסרת משכנתאות ורישום כלי שייט מצויות בתהליך השלמה וטרם בוצעו. החברה לישראל מציינת שהסכום אותו התחייבה להעביר לצים במסגרת ההסדר, 200 מיליון דולר, "יועבר רק לאחר השלמת מלוא הפעולות הנדרשות להשלמת ההסדר".

   

  גיל בשן, אנליסט בכיר בבית ההשקעות IBI העלה אתמול את ההמלצה על המניה למניה ל"קניה" עם מחיר יעד של 2,600 שקל, וכתב שהדרך לפיצול האחזקות של החברה סלולה. "החברה לישראל כבר דיווחה על התקדמות מסויימת", כותב בשן. "חברה בת כבר הוקמה בסינגפור ומרגע שיעברו לחברה זו האחזקות המפוצלות (כל מה שלא כיל ובזן), היא תרשם למסחר בניו יורק ומניותיה יחולקו כדיבידנד בעין לבעלי מניות החברה לישראל".

   

  עוד דחייה של ההשקעה בווקסיל ביו: ב-6 ביולי הודיעה החברה כי מועד ביצוע ההשקעה של 2 מיליון דולר מצד המשקיע סרגיי ארושנקו (Sergei Eroshenko) נדחה לבקשתו בשל סיבות טכניות ל-15 ביולי לכל המאוחר (המועד המקורי היה 3 ביולי). הלילה הודיעה החברה כי מועד ההשקעה נדחה פעם נוספת, שוב לבקשת ארושנקו ובשל אותן סיבות טכניות. הפעם הדחייה היא ל-6 באוגוסט.


  פורסם לראשונה 16/07/2014 10:11

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים