שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה גברים מציעים נישואין ולמה נשים?

  אם חשבתם שגברים ונשים מעוניינים להתחתן מאותה סיבה, תחשבו שוב. ויקי סטארק, פסיכולוגית ויועצת נישואין, מאמינה שהפער גדול משנדמה לנו ולא רק זה - לגברים יש סוד שהגיע הזמן לחשוף לעולם

  זוכרים איך זה היה כשהיינו צעירים? אם את אישה, קרוב לוודאי ששוחחת שעות בטלפון עם חברות על נושאים שאז נראו לכן ברומו של עולם, כמו מי ישב ליד מי בהפסקה, איך התספורת החדשה של דנה, וכמובן - על התוכניות המפורטות של יום ההולדת המתקרב.

   

  עוד בנושא:

  למה קנאה של גבר שונה מקנאה של אישה?

  איך תגרמי לו להציע לך נישואין ב-4 דרכים

  3 סימנים שהוא לא מתכוון להתחתן איתך

   

  סביר להניח שבהמשך גם שוחחתן על איך חייכן יראו, עם מי תתחתנו, איך תראה החתונה שלכן, איך תעצבו את הבית, כמה ילדים יהיו לכן ומה יהיו שמותיהם. העתיד נראה לכן כחלום אחד מתמשך שרצוי לפנטז עליו ולנתח אותו לפרטי פרטים.

   

   

  אבל מה אם היית גבר בגיל העשרה? האם שוחחת שעות בטלפון עם חברים? האם עניין אותך מי לבש מה לבית הספר באותו יום? האם באמת ניתחת לפרטי פרטים את הסיבה להתנהגות כזאת או אחרת של חבריך לכיתה? האם חשבת על עתידך כאב או כבעל? אני מנחשת שלא.

   

  סביר יותר להניח שאם אתה גבר, מה שהכי עניין אותך בגיל העשרה היו משחקים, ורצוי שיהיו כרוכים בכמה שפחות דיבורים, כמו כדורסל, כדורגל, רכיבה על אופניים ומה לא. במילים אחרות, הפוקוס היה המשחק עצמו ולא מה חבריך חושבים עליו.

   

  ואז אנחנו גדלים וכמו הרבה אחרים אנחנו עושים מה שמצפה מאתנו החברה: לומדים מקצוע, מוצאים עבודה ובסופו של דבר מוצאים את בן הזוג העתידי שלנו ומתחתנים. למרות שבנים ובנות, כפי שתיארנו קודם לכן, חושבים אחרת והולכים בדרכים שונות, משום מה הציפייה היא שאותן דרכים או מחשבות יתאחדו לכדי דרך אחת ומחשבה אחת, בייחוד כשעומדים השניים כגבר ואישה מתחת לחופה.

   

  אז שזהו, ש"הדרכים לעולם אינן נפגשות, אבל גברים לא רוצים שהנשים ידעו את זה", טוענת ויקי סטארק, פסיכולוגית, יועצת נישואים, ומטפלת משפחתית. לדברי סטארק, "נשים נכנסות לברית הנישואים לשם הנישואין בעוד הגברים נשבעים מתחת לחופה בשביל הנשים".

   

  הכל כולל הכל

  מבולבלים? אל תהיו. סטארק מסבירה: "עבור האישה, חתונה היא עסקת חבילה, מעין 'הכל כלול'. היא מקבלת בית, ילדים, רכוש, וכמובן את בחיר ליבה. לא חסרים גברים שמתלוננים שהם האחרונים ברשימת קבלת תשומת הלב כמובן אחרי הילדים, העבודה, אמא שלה, אחותה, חברות שלה וכמובן שיעור הזומבה, תרגול היוגה, שעת הפילאטיס ומה לא. ונשים, אם תודו, יכולות ליצור מערכת יחסים קרובה ואינטימית עם כל אחד ברשימה המתוארת לעיל ולא רק עם הגבר איתו הן התחתנו".

   

  "לעומת זאת", טוענת סטארק, "אצל רוב הגברים הסיפור קצת שונה, מאחר שעבורם האישה היא מרכז חייהם. ברור שגבר אוהב את ביתו ואת ילדיו, אבל גברים", משתפת סטארק, "אומרים לה שרצונם העיקרי הוא פשוט. הם רוצים שהאישה שאיתם תהיה מאושרת. הם זקוקים נואשות להרגיש מחוברים אליה ואחת הדרכים המהירות שלהם לספק את הצורך הזה ולהביע קירבה וחיבור היא באמצעות קיום יחסי מין.

   

  "כמו כן, הם חייבים להרגיש שהאישה שאיתם מכבדת ומעריכה אותם. נשים לרוב מגמדות את הצרכים האלה ולא נותנות להם את המשקל הראוי להם, אבל צרכים אלה קיימים ונוכחים לאורך כל החיים", מדגישה סטארק.

   

  סטארק חותרת בדבריה לנקודה חשובה אחת והיא, "כאשר לגבר יש רומן מחוץ לנישואים או מאידך כשהוא בוחר לעזוב את הבית אחרי קשר ארוך טווח, נשים לרוב מקבלות את הבשורה בשוק ובזעזוע. הן אינן מבינות איך גבר יכול לסכן את כל מה שהם בנו יחד. עבור נשים לנישואים לכשעצמם יש ערך מהותי ועליון, לכן הן לא מבינות איך גבר יכול לעזוב את הקשר ולוותר על ערך כזה חשוב.

   

  את רוצה עסקת חבילה, הוא רוצה אותך (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  את רוצה עסקת חבילה, הוא רוצה אותך(צילום: Shutterstock)

   

  "אבל מה שנשים בעצם מפספסות זה את הסיבה האמיתית שהגבר שלצידן בחר להתחתן איתן. גבר שנמצא אתך אוהב אותך ומכבד אותך, ואת רוצה להתחתן כל כך אז הוא מעניק לך את זה, אבל מה שמחזיק אותו בקשר זה לא מוסד הנישואים לכשעצמו, אלא את. כן, את! וכשרגשותיו כלפי האישה שאיתו גוועים, מבחינתו כל הקשר שלהם גווע והוא, בתחושתו, עוזב אותה ולא את כל מוסד הנישואים".

   

   

  "אישה שנעזבת אינה מסוגלת לקלוט את הנקודה החשובה הזו כיוון שהבעל שלה לעולם לא יחשוף בפניה את הסיבה האמיתית שבגללה התחתן איתה. גבר אינו מעוניין לשתף בסיבה האמיתית, לא מתוך מטרה לפגוע באישה שאתו, ובוודאי לא מתוך כוונת זדון כזו או אחרת. הוא לא יעז להסתכן כי אם יחשוף את האמת, כלומר יגיד 'התחתנתי איתך כי אני אוהב אותך. את מאוד רצית ולא רציתי שתעזבי את הקשר', בת זוגו תתרחק ממנו, או אפילו גרוע יותר, תעזוב אותו.

   

  "והאישה, כפי שהסברנו קודם, היא האדם העיקרי אליו הוא הכי קשור ומחובר בקשר שלהם. לכן, עצם ההבנה מגיל צעיר שגברים אינם משחקים את אותו המשחק, ומלכתחילה הולכים בדרך שונה וקו מחשבה שונה, היא הצעד הראשון להחלמה אחרי שקשר מסתיים, או מאידך, ההבנה הזו מבעוד מועד יכולה לעזור לשקם קשר קיים ולמקד את הפוקוס על מה שלא עובד בקשר עצמו".

   

  "זה לא שגברים משקרים לנשים כשהם מציעים להן נישואים", מסבירה סטארק, "הם פשוט עושים את מה שנראה להם הגיוני באותה העת בכדי להמשיך ולהישאר בקשר עם בחירת ליבם".

   

  כל הכתבות נמצאות גם בפייסבוק שלנו. תעשו לייק? 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  את רוצה עסקת חבילה, הוא רוצה אותך
  צילום: Shutterstock
  חתונות
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים