שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

ליברמן לשגרירים: הפיצו את תמונת ילדי הגן

שר החוץ תדרך את הדיפלומטים וביקש להדגיש את הפעילות הרצחנית של חמאס ואת מצבם של הילדים, שצולמו משתטחים על הרצפה בגן: "חובתנו להגן עליהם". נפתלי בנט באשקלון: "לעבור מכיפת ברזל לאגרוף ברזל". טיבי: "הטייס שלח טיל שקרע ילדים לגזרים, חזר לנוח על הכורסה ועישן"

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר היום (ה') בתדרוך לשגרירי ישראל בעולם כי ישראל תעשה כל שביכולתה במישור הצבאי במסגרת מבצע "צוק איתן" והכחיש את הדיווח על הסיכום על הפסקת אש. שר החוץ החזיק בידיו תמונה של ילדים משתטחים בגן בהוד השרון שפורסמה אתמול ב-ynet והבוקר ב"ידיעות אחרונות", וביקש מהשגרירים להפיץ אותה לעולם.

השר ליברמן בתדרוך. "נלחמים מול כנופיות" ()
השר ליברמן בתדרוך. "נלחמים מול כנופיות"

התמונה שביקש ליברמן להפיץ לעולם ()
התמונה שביקש ליברמן להפיץ לעולם

"אף מדינה לא יכולה להסכים לתמונה כמו זו. תפיצו את זה בכל העולם ותסבירו להם שילדי ישראל אינם שונים מכל הילדים האחרים בעולם וגם להם מגיע חופש גדול מהנה ולא מאיים. חובתנו לעשות הכול כדי לשמור על ביטחונם של הילדים האלו ולאפשר להם ליהנות בקיץ כמו כל הילדים בעולם", אמר שר החוץ. 

 

ליברמן טען בפני השגרירים כי נמצאו 20 טילים בבית הספר של אונר"א (סוכנות האו"ם לטיפול בפליטים) בעזה, ובעקבות כך זומנו אנשי הסוכנות למשרד החוץ, אישרו את הדיווח והתנצלו בפני ישראל על המקרה. הוא ביקש מהשגרירים לפעול במדינות שבהן הם משרתים כדי להביא לגיבוי מקסימלי לפעולותיה של ישראל נגד טרור הטילים מעזה. בין היתר, באמצעות הסברה על פעולות חמאס, ולא רק ירי הטילים, אלא גם פעולות טרור מסוגים שונים.

 

בנט מבקר באשקלון ()
בנט מבקר באשקלון

עם אזרחי העיר ()
עם אזרחי העיר

עוד ביקש שר החוץ להדגיש כי מדובר בשטח ממנו נסוגה ישראל על פי דרישות החוק הבינלאומיות, ולכן יש לתת למדינה גיבוי לפעילותה. "אין הפסקת אש מחר בבוקר, הדיווח הזה רחוק מלשקף את המציאות", אמר ליברמן. "תדגישו שאנחנו נלחמים מול כנופיות טרור המשתמשות באזרחים בעזה כמגן אנושי, משגרות את הרקטות מתוך ריכוזי אוכלוסייה כגון בתי ספר, בתי חולים ומסגדים. על העולם להתאחד נגד הטרוריסטים הללו שלא רק שרוצים להביא להשמדתה של ישראל אלא מוכנים לשם כך להביא גם כיליון על בני עמם".

 

בנט: עומדים מאחורי ראש הממשלה 

שר הכלכלה, נפתלי בנט, הגיע לביקור באשקלון והחמיא לראש העירייה, איתמר שמעוני, על החוסן העירוני. הוא הבטיח לסייע לעיר גם ביום שאחרי סיום ירי הרקטות לעברה. בנט ציין כי צה"ל ערוך להתמודד עם חמאס, על כל צורותיו.

 

"מטרתו של חמאס היא לפגוע בכמה שיותר יהודים, בכמה שיותר דרכים", אמר שר הכלכלה. "דרך רקטות באוויר, חדירות דרך הים, טרור על הקרקע ומנהרות תופת מתחת לקרקע. חמאס מתנהל לא רק באכזריות אלא גם בפחדנות. בעוד חיילי צה"ל נלחמים למען ילדי ישראל, מחבלי חמאס נלחמים על חשבון הילדים הפלסטינים. הזמן של חמאס אזל. העת עכשיו לעבור מהגנה של כיפת ברזל, למתקפה של אגרוף ברזל. ממשלת ישראל מקצה אחד ועד לקצה שני והקבינט המדיני-ביטחוני מאוחדים כולם ומתייצבים מאחורי ראש ממשלת ישראל".

 

מן הצד השני של המפה הפוליטית, ח"כ אחמד טיבי פרסם היום פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בעקבות התקרית שבה נהרגו בשוגג ארבעה ילדים בחוף בעזה מירי צה"ל. לצד תמונת הילדים בחוף הוא כתב:

 

"הם שיחקו בחוף. שמעו פיצוץ. הם ברחו. רצו. הטייס לא הרפה. אפילו לא את הזכות לברוח אל החיים מחדש. מהקוקפיט הממוזג, למעלה בין העננים והרגשת הכמעט אלוהים הוא המשיך. ונטל להם את החיים. אלוהים!

 

"הטייס שב בשלום לבסיסו. זרק את הקסדה, נח על הכורסה ונהנה מסונטת הסערה של בטהובן. עישן את הסיגריה שלו, שם ערוץ 2 וראה כתבה על ילד יהודי עצוב שנבצר ממנו ללכת היום לחוג ריקודים. קם כועס והפטיר: הפלסטינים הברברים האלה מונעים מילדינו ללכת לחוג ריקודים.

 

"עאהד, מוחמד, אסמעיל וזכרייה נקרעו לגזרים באמצעות הטילים של מטוסו של אחד הטייסים 'המוסריים' בעולם", כתב טיבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים