שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בירידות על רקע המבצע בעזה

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 איבדו 1% ו-1.1%, בהתאמה. מניית פועלים ירדה ב-2.4%, קבוצת דלק ב-2.8% ודסק"ש ב-3.1%. טבע עלתה ב-2.1%. מחזור המסחר - 717 מיליון שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעלה היום (א') בירידות, על רקע הכניסה הקרקעית של צה"ל לרצועה ..מניית טבע סיימה את המסחר בעלייה של 2.1% ומנעה ירידה חדה יותר במדדים ת"א 25 ות"א 100. מחזור המסחר היה גבוה יחסית ליום ראשון והסתכם ב-717 מיליון שקל.

   

  ברשות לניירות ערך שורר אבל כבד בשל נפילתו של אמוץ גרינברג (45), חוקר בכיר ברשות וקצין מילואים בדרגת רבן-סרן, שנהרג עם חייל נוסף בהיתקלות ליד עין השלושה.

   

  מדדי מניות

  ת"א 25 ירד ב-0.97% ל-1,387.61 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-1.08% ל-1,248.09 נקודות, מדד הבנקים ירד ב-2.01% ל-1,278.41 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-1.72% ל-385.51 נקודות. 

   

  הזווית החיובית היחידה נכון להבוקר מגיעה מניו יורק, שם ננעלו הבורסות בשישי במגמה חיובית - דאו ג'ונס עלה ב-0.7% (0.7% גם בסיכום שבועי) נאסד"ק טיפס ב-1.7% (0.4%) ומדד S&P הוסיף 1% לערכו (0.5% בשבוע שחלף).

   

  ברקע המסחר

  עמית רוזנצוויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי, על המסחר עד כה: "השוק המקומי נסחר היום בירידות שערים על רקע ההסלמה הביטחונית וכניסת צה"ל ללחימה קרקעית, כאשר ישנה כרגע אי וודאות בשוק באשר למשך המבצע. יחד עם זאת, הירידות הינן במחזורים נמוכים וניכר כי כרגע אין פאניקה ומשיכת כספים אגרסיבית כלקח ממבצעי עבר.

   

  "התחממות הזירה בין רוסיה לאוקראינה ממשיכה ותמשיך להעסיק את המשקיעים בתקופה הקרובה. השוק המקומי ימשיך לעקוב אחר האירועים מהלחימה בעזה, כאשר בארה"ב השוק יתנהל על פי נתוני מאקרו מתחום הנדל"ן ומדד המחירים לצרכן תוך המשך תוצאות רווחי החברות לרבעון. בזירת המניות טבע רושמת עליות במעוף על רקע פער ארביטראז' חיובי כאשר מנגד הבנקים וחברות האנרגיה רושמות את הירידות החדות במעוף בעקבות המצב הביטחוני".

   

  מניות במרכז

  מניית טבע בלמה במקצת את גובה הירידות במדדים המובילים וסיימה בעליה של 2.1%. לעומתה, בנק הפועלים איבד 2.4%, קבוצת דלק ירדה ב-2.8% ודסק"ש איבדה 3.1%.

   

  חברת הביוטכנולוגיה הישראלית קדימהסטם מדווחת על קבלת אישור להגדלת התקציב מהמדען הראשי שיכלול תוספת של כ-1.4 מיליון שקל עד סוף השנה, לטובת פיתוח טיפול תאי למחלת ניוון שרירים סופנית, ALS. סך התקציבים לשנת 2014 ייעמדו כעת על כ-10 מיליון שקל. המענק לקדימהסטם הינו לפי שיעור השתתפות של 50% מהוצאות המחקר והפיתוח.

   

  אליום מדיקל הודיעה על השלמת התקשרות עם האוניברסיטה הלאומית של סינגפור (NUS) וחוקרים מובילים מטעמה, לפיתוח ומסחור מוצר זעיר פולשני יחודי לטיפול בסוכרת מסוג 2 ובהשמנת יתר, עבור שווקים בהם קיים צורך קליני משמעותי ובעלי פוטנציאל עסקי גבוה. פרויקט הפיתוח והמסחור, שהיקפו הכולל הינו כ-2.2 מליון דולר, נתמך במימון של 45% על ידי הקרן הדו-לאומית סינגפור-ישראל .(SIIRD) הפרויקט יבוצע בשיתוף פעולה טכנולוגי, קליני, רגולטורי ומסחרי על ידי שני הצדדים שישתתפו במימון הפרויקט באופן שווה מעבר לתמיכת קרן SIIRD.

   

  קבוצת שלמה הודיעה על מינויים חדשים בחברות השונות בקבוצה, בעקבות פטירתו של בעל השליטה שלמה שמלצר ז"ל. אסי שמלצר, ששימש עד כה כסגן יו"ר שלמה החזקות, מונה ליו"ר החברה. בנוסף, אסי המשמש כיום כדירקטור בחברת גולד בונד ימונה גם כדירקטור במספנות ישראל. ישראל רייף, מונה ליו"ר אפקון החזקות, בה היה מעורב בניהול לצד שלמה שמלצר בשנים האחרונות. בנוסף, רייף שהיה עד כה מנכ"ל חברת הנדל"ן, ש.י.ר נדל"ן, מונה ליו"ר החברה. טובי שמלצר, שמשמש כיום כמשנה למנכ"ל חברת הביטוח ימשיך בתפקידו וימונה בהמשך לתפקידים נוספים בקבוצה.

   

  אורביט טכנולוג'יס מדווחת הבוקר על קבלת הזמנה בהיקף כ-8 מיליון שקל (כ-2.5 מיליון דולר), לאספקת מערכות תקשורת לוויינית לאחד מחילות הים הגדולים בעולם. ההזמנה כוללת אספקת של מערכות תקשורת לוויינית (VSAT) רחבת פס, במסגרת חוזה שירות לאורך מספר שנים.

   

  קבוצת חנן מור דיווחה בסוף השבוע על גיוס בהיקף של 24 מיליון שקל, שבוצע באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ה'. האג"ח שהונפקו הינן שקליות (ללא הצמדה), והן עומדות לפירעון במהלך השנים 2016-2019. אגרות החוב מובטחות בעיקר בשעבוד על עודפים בפרויקט בעיר חריש, שם מחזיקה קבוצת חנן מור קרקע לבניית 270 יח"ד ועוד 5,000 מ"ר מסחר.

   

  חברת הנדל"ן האמריקנית אקסטל שבשליטת גארי בראנט מדווחת על קבלת מימון מדויטשה בנק בהיקף של 337 מיליון דולר, הנושאת ריבית בגובה של ריבית לייבור בתוספת 4.25% לתקופה של שנתיים. מרבית הסכום ישמש להחזר הלוואה קודמת שקיבלה אקסטל ממוסד בנקאי אחר. במסגרת הסכם המימון החדש התחייבה אקסטל להחזיק בנכסים נזילים בשווי שלא יפחת מ- 20 מיליון דולר וכן התחייבה לשווי נקי (NAV) שלא יפחת מסך של 275 מיליון דולר.

   

  לפידות של יעקב לוקסנבורג רכשה מסקיילקס מניות פרטנר בהיקף של 33.8 מיליון שקל. כך עולה מדיווח שפרסמה סקיילקס בסוף השבוע. העסקה כללה גם דיסקאונט של 2.6% על מחיר מניית פרטנר שניתן ללוקסנבורג לפי מחיר הסגירה של המניה יום לפני העסקה.

   

  העסקה מנוגדת לכאורה לכתב ההתחייבות שחתמה סקיילקס מול מחזיקי האג"ח, לפיו סקיילקס התחייבה לא למכור נכסים שלה או לבצע עסקאות בעלי עניין חדשות בלי להודיע לנציגיהם 14 יום מראש ובכתב. הודעה שכזו לא נמסרה לפני העסקה האחרונה. הרכישה היא עסקה עם בעלי עניין, שכן לוקסנבורג עצמו ומנהל ההשקעות שלו אמיר תירוש מכהנים כדירקטורים בסקיילקס, לפידות היא המחזיק הפרטי הגדול ביותר באג"ח של סקיילקס, וסביר כי לאחר הסדר האג"ח בחברה תהפוך לפידות לבעלת השליטה בה.


  פורסם לראשונה 20/07/2014 10:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים