שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה בעליות; סקיילקס קפצה ב-56%

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 עלה ב-0.3%, מדד הבנקים עלה ב-0.1%. סיליקום פרסמה דוחות ופספסה את התחזיות - המניה צנחה ב-20%. אל על ירדה ב-3.7% - פרסמה אזהרת רווח על רקע הלחימה בעזה. מחזור המסחר: 1.03 מיליארד שקל

  יום שני ברציפות של עליות שערים בבורסה למרות מבצע "צוק איתן ": המסחר בת"א ננעל היום (ג') בעליות שערים במדדים המובילים. תשואת איגרת החוב של ישראל ל-10 שנים (0324) עומדת בנעילה על 2.82% לאחר התחזקות של 0.13% באיגרת. מחזור המסחר הסתכם ב-1.03 מיליארד שקל.

   

  מדדי המניות

  תל-אביב 25 עלה ב-0.37% ל-1,398.02 נקודות, תל-אביב 100 עלה ב-0.31% ל-1,256.81 נקודות, מדד נדל"ן 15 עלה ב-0.36% ל-389.96 ומדד הבנקים עלה ב-0.11% ל-1,292.43 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, ממליץ לא לבצע שינויים בתיק ההשקעות: "קשה לתזמן את התחלתם של אירועים גיאופולטיים צבאיים, קשה להעריך את התפתחותם וקשה עוד יותר לתזמן את סיומם וכיצד. לכן, כל שינוי בתיק ההשקעות על סמך אירועים אלו הוא ספקולטיבי ביותר וההמלצה הגורפת היא פשוט להמתין ולהימנע משינויים", כותב חברון.

   

  חברון מוסיף כי "מכיוון שלא ניתן לתזמן את המתח הגיאופוליטי, אנחנו חושבים שיש לנטרלו בהסתכלות ארוכת טווח ולהתרכז בנתוני המאקרו בארה"ב לעומת המשך הרחבה מוניטרית בארה"ב. להערכתנו, האינפלציה בארה"ב צפויה להמשיך ולהשתפר בחודשים הקרובים, כמובן כן גם התאוששות בשכר בשוק העבודה האמריקאי וגידול בהשקעות של הסקטור העסקי. בשלב זה, עדיין קשה להעריך מתי הריבית בארה"ב תעלה, בטח לאור חילוקי הדעות בפד. יחד עם זאת, להערכתנו הציפיות להעלאת ריבית ישתפרו בחודשים הקרובים".

   

  מניות במרכז

  חברת סיליקום (המניה ירדה בכ-20%) דיווחה על תוצאותיה לרבעון השני של השנה ופספסה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים. החברה הציגה רווח נקי של 50 סנט למניה והכנסות של 17.9 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח נקי של 58 סנט למניה והכנסות של 18.9 מיליון דולר.

   

  סיליקום, בשליטת זוהר זיסאפל, עוסקת בפיתוח פתרונות תקשורת לשרתים. מוצריה, שמכוונים לנתח השוק הגבוה של השרתים, הם תוספי חומרה המשפרים את יעילות הפעולה של השרתים, בעיקר מבחינת בניית רשת התקשורת, האופטימיזציה של הקישוריות ושילוב פתרונות אבטחת התקשורת.

   

  מניית סקיילקס לא עוצרת. המניה משלימה זינוק של 270% מאז ה-14.7 וזאת מבלי שדיווחה על אירוע מהותי כלשהו.

   

  לפני כ-10 ימים, אילן בן דב הודיע סופית על עזיבתו את החברה – כאשר הוא עדיין ממשיך להיות בעל השליטה בה, לפחות על הנייר. בן דב הודיע על התפטרותו מדירקטוריון סקיילקס (המניה זינקה היום בכ-56%), והחברה דיווחה כי הסיבה להתפטרות היא ש"החלטות דירקטוריון החברה בעת האחרונה הינן בניגוד לצו מצפונו ותפיסתו ביחס להתנהלות הדירקטוריון והממשל התאגידי בחברה".

   

  אל-על (המניה ירדה ב-3.7%) צפויה לסבול מירידה של 50-40 מיליון דולר בהכנסותיה ברבעון השלישי בעקבות מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, כך נכתב בהודעת החברה שנמסרה אתמול. החברה הודיעה כי בעקבות המבצע "נרשמו ביטולי טיסות רבים על ידי נוסעים זרים וישראלים, הן בטיסות יוצאות והן בטיסות נכנסות, וזאת בנוסף לירידה משמעותית בהזמנות לטיסות החברה, אשר למיטב הבנת החברה ניתן לייחסה למבצע 'צוק איתן'". 


  פורסם לראשונה 22/07/2014 10:32

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים