שתף קטע נבחר

אשקלון: אושרה תוכנית ל-9,500 דירות חדשות

בצל המצב הביטחוני, רשות מקרקעי ישראל הודיעה כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באשקלון אישרה תוכנית להקמת 9,500 דירות חדשות בעיר הדרומית, שאמורה להגדיל את האוכלוסייה ב-35 אלף תושבים. מדובר בשכונה שתיבנה בסמוך לפארק הארכיאולוגי "עיר הין" ואמורה לכלול גם דיור בר-השגה

בצל המצב הביטחוני, רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום (ג') כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באשקלון אישרה תוכנית להקמת 9,500 דירות חדשות בעיר. מדובר בתוכנית שנקראת "עיר היין" וחלה על החלק הצפון-מזרחי של אשקלון, שצפויה להגדיל את אוכלוסיית העיר הדרומית ב-35 אלף תושבים.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

התוכנית חלה על שטח של כ-2,545 דונם ואמורה לחדש את הפארק הארכיאולוגי "עיר היין", לצד שילוב של בנייה מודרנית הכוללת מגורים, תעסוקה, מסחר, מבני ציבור, דיור מוגן, שטחים ציבוריים פתוחים וכבישים. "הפארק ממוקם על צומת דרכים ירוקה עם ערכים ארכיאולוגיים ותיירותיים, שמהווים דופן ירוקה ופתוחה וחיץ בין העיר הקיימת לתוכנית המוצעת", הסבירו ברשות מקרקעי ישראל.

 

עוד הוסיפו ברשות כי במסגרת הפרויקט ישולבו גם דירות קטנות שאמורות להיות בנות השגה, אשר יהוו כ-25% מסך כל יחידות הדיור. צפיפות הבנייה הממוצעת בפרויקט היא של עד 14 יחידות דיור לדונם. הדירות ייבנו בבנייה רוויה בגובה שבין 6-18 קומות, ובבנייה נמוכה עם יחידות דיור גדולות של 5-6 חדרים משולבות בדירות גן.

 

באשר למוסדות ציבור והחינוך, אלה יהיו מרוכזים על פי התוכנית בחלק הדרומי של השכונה החדשה ובצמוד לציר רבין בעיר. בתי הספר והגנים מפוזרים בהתאם למרחקי ההליכה ולתכנון צירי שבילי האופניים בתוך השכונה.

 

הדמיות התוכנית החדשה. קרוב ל-10,000 יחידות דיור (הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיות התוכנית החדשה. קרוב ל-10,000 יחידות דיור(הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים)

 (הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים)
(הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים)

 (הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים)
(הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים)

 

תחנת רכבת נוספת בעיר?

אזורי המסחר ישולבו בפרויקט לאורך הציר הממשיך את ציר קדש בשטח של 800 דונם (60-70 אלף מ"ר), "דבר היוצר חזית מסחרית חזקה ומשפיעה בעיר", כך לדברי הרשות. אזור תעסוקה נרחב יוקם בחלק המזרחי של השכונה, בצמוד למסילת הברזל הממוקמת באזור, שבו קיימת אפשרות לבניית תחנת רכבת נוספת. 

 

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל, אמר היום כי "מדובר בשכונה חדשה ואטרקטיבית בהיקף גדול של יחידות דיור מסוגים שונים, שיתנו פתרון לזוגות צעירים ולמשפחות המבקשות דיור איכותי באזור ירוק ובקרבה למרכז הארץ".

 

רפי אלמליח, מנהל אגף התכנון ברשות, הוסיף כי "פרויקט עיר היין ואזור תעסוקה אשקלון, שיזמה רשות מקרקעי ישראל, הוא ייחודי לאזור ובהיקף חסר תקדים. פארק היין הירוק, אזורי המסחר, החינוך התעסוקה והנגישות התחבורתית למרכז הארץ הופכים את השכונה החדשה לאטרקטיבית במיוחד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית התוכנית החדשה. עוד 35 אלף תושבים
הדמיה: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים
מומלצים