שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

התגבור לחיילי צה"ל: 4,000 מנות פלאפל

הלוחמים המשרתים בעזה זכו להפתעה מרעננת בדמות המאכל הלאומי הישראלי, הודות ליוזמה של "סיירת רחובות" וחבר מועצה. "תרומות הגיעו אפילו מבריסל וארה"ב. ממבצע שתוכנן ל-500 מנות הגענו ל-4,000"

"הצבא צועד על קיבתו" הוא מושג שגור בפי כל אזרח ישראלי. השאלה היא - מה בדיוק נמצא בקיבה הזו? יש כאלה שמנסים לדאוג שזה יהיה בעיקר המאכל הלאומי - פלאפל.

 

יום נוסף במבצע "צוק איתן"

 

במבצע מיוחד מסוגו של "סיירת רחובות", בראשותו של חבר מועצת העיר רחובות, אמיתי כהן, הצליחה "הסיירת" לאסוף תוך 24 שעות 4,000 מנות פלאפל. המטרה היא להביא את המנות לחיילים הנמצאים בלחימה בעזה וכמובן גם לפצועים בבתי החולים השונים.

4,000 מנות פלאפל! ()
4,000 מנות פלאפל!

הרעיון החל משיחה בין חבר העירייה לבין ראש העיר, רחמים מלול, ובה הפציר כהן: "אני נכנס לעזה להביא פלאפל לחיילים. נביא את האוכל לחיילים שם כשהוא עוד חם!"

 

מהר מאוד השיחה עברה לרעיון מוחשי והשמועה התפשטה, ורבים הצטרפו ליוזמה. אפילו מעבר לים התקבלו תרומות. "יהודים מבריסל וארצות הברית שלחו כסף", סיפר אמיתי, "תרומות הגיעו מכל המדינה, הווטסאפ הפעם שימש למטרה טובה, וממבצע שתוכנן לאזור ה-500 מנות, הגענו ל-4,000".

הפלאפל חולק לחיילים, גם ללא ניסים גרמה ()
הפלאפל חולק לחיילים, גם ללא ניסים גרמה

אחר הצהריים נארזו המנות, והסיירת הרחובותית, שכללה את אמיתי ושכנו לבניין מיקי, עשתה את דרכה לגזרת עזה. הם הצליחו להיכנס לשטח הלחימה, ובפגישה מרגשת בין "סיירת רחובות" לחיילי סיירת אגוז, הושלם המבצע והפלאפל הועבר לחיילים.

 

אמיתי: "החיילים נישקו אותנו, הם לא האמינו למראה עיניהם. מחר נחזור עם עוד מנות. היה מרגש מאוד". הסיירת לא שכחה להעביר גם 100 מנות פלאפל לחיילי כיפת ברזל המוצבים באזור השפלה. ראש העיר אמר הערב לחיילים: "רחובות מעבירה את המסר שהבית איתכם, איפה שלא תהיו, נגיע אליכם עם טעם של בית ונחבק אתכם. 2,500 חבילות שתרמו תושבי העיר יועברו מחר באמצעות הצבא לחיילים בקו ההפוגה, ואני מודה לתושבים הנפלאים של רחובות שיודעים להפגין אחדות וחוסן בשעת האמת".

 

ויש גם עוד סיוע למילואימניקים בדרום:


 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים