שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לא בלי אחי: חתונת אחות הלוחם
  שני ורון לא ידעה עד הרגע האחרון אם אחיה, תומר, יוכל לצאת מהקרבות וללוות אותה בחופה אל היום המרגש בחייה. עד שהופיע באולם האירועים. "בלעדיו זו לא הייתה שמחה". אזעקה נשמעה בחתונה

  רגע קטן של אושר בימים הקשים הללו: שני ורון קבעה את חתונתה ל-22 ביולי, אך ימים אחדים לפני היום הגדול בחייה, לא ידעה אם תומר ורון, אחיה אשר לוחם ביחידת הנח"ל ונמצא בתוך עזה, יגיע לאירוע. אבל הסוף הטוב הגיע - שני התחתנה לעיני אחיה. אלא שבאמצע החופה נשמעה אזעקה באזור השרון והריצה את האורחים למרחב המוגן. אחרי דקות ארוכות של חרדות והדי פיצוצים, חודשה החופה, לא לפני שאבי הכלה פצח בנאום מרגש: "אנחנו נראה להם שנשמח למרות הכול".

   

  הלוחם שהגיע לחתונת אחותו מספר על הקרבות    (צילום: אבי מועלם )

  הלוחם שהגיע לחתונת אחותו מספר על הקרבות    (צילום: אבי מועלם )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יום נוסף במבצע "צוק איתן"

    

  "בלעדיו זו לא הייתה שמחה", אמרה ל-ynet האחות שני, "כשנודע לנו שהוא יגיע לחתונה התחילה השמחה האמיתית. לפני שידענו אם ייצא, לא יכולנו לשמוח, בקושי ישנתי בלילות האחרונים. זה לא היה שבוע טרום חתונה טיפוסי". 

   (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)
   

   (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)

   (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)
    

  אזעקה בזמן החתונה (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  אזעקה בזמן החתונה(צילום: אבי מועלם)

  תומר, שפינה פצועים מהנח"ל, חווה התלבטות קשה. "זה לא פשוט, אתה נמצא בדילמה כי אני רוצה להישאר ולעזור לחברים שלי, אבל מצד שני - אני רוצה להיות עם אחותי בחתונה שלה. מחר אני אחזור לעזה לעזור לחברים שלי לנצח בקרב הזה. אני בטוח שננצח בקרב הזה, ראיתי את הלוחמים, וכשאתה מסתכל ימינה ושמאלה אתה מבין שיש על מי לסמוך". על רגעי הלחימה הקשים בעזה סיפר: "כשאתה רואה את חבר שלך נפצע, זה מראה לא פשוט וכואב. אתה לא מצליח לחשוב על כלום. אנחנו יודעים שהעבודה שאנחנו עושים שם חשובה והיא לא לחינם. גילוי ופיצוץ המנהרות הוא חשוב מאוד. באותם רגעים כשאתה בעזה, אתה לא חושב למה אתה נלחם, אתה רק רוצה לצאת מזה בשלום". 

   (צילום: קובי ורון) (צילום: קובי ורון)
  (צילום: קובי ורון)
    

  אמו של תומר, אוסנת, לא הצליחה לישון בלילות האחרונים עם המחשבות על בנה שנמצא באזור הלחימה. "האירוע לא יכול היה להתקיים בלי תומר, לא הייתה חיה כזאת", היא מספרת ודמעות חונקות את גרונה, "כשהודיעו לנו שהוא יוצא הייתה הקלה ענקית ואושר גדול".

   

  "מפקד הפלוגה של תומר אמר לי לפני הכניסה הקרקעית שאם אכן צה"ל ייכנס לעזה - הוא לא יהיה בחתונה", נזכר אביו, אלי, "אמרתי לו עם יד על הלב, אנחנו נלחמים דור אחרי דור במדינה הזאת, איזה דבר זה שתומר לא יהיה בחתונה של אחותו? ובסוף התקשרו אליי אתמול ואמרו שאגיע לקחת אותו ממחסום ארז. זה היה מדהים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים