שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

גדעון סער: "להרחיב ולהעמיק את הפעולה הקרקעית"

בשעה שהדיבורים על הפסקת אש מתגברים, יוצא שר הפנים באולפן ynet נגד היוזמה ואומר: "צריך לרסק את המוטיבציה של חמאס ולהשלים את המשימות"

שר הפנים גדעון סער נגד הפסקת אש עם חמאס. "עלינו להמשיך במבצע הצבאי, להעמיקו ולהרחיבו, כולל התמרון הקרקעי עם כל המשמעויות שיש בכך", אמר הבוקר (יום ה') השר סער בראיון במשדר המיוחד של אולפן ynet. סער הוסיף: "צריך לרסק את המוטיבציה של חמאס ולהשלים את המשימות, גם בתחום המנהרות".

 

מבצע "צוק איתן" - דיווחים נוספים:

צה"ל בלב סג'עייה ומעמיק את הפעולה בבית חנון

רשות התעופה בארה"ב: מותר לטוס לנתב"ג

 

סער אמר עוד כי "כשאתה יוצא למערכה, אתה לא יכול להוציא שום אפשרות, אבל צריך לומר מה הדבר המינימלי הנדרש לנו והוא ליצור את אותה הרתעה. יש לצה"ל את התוכניות הרלוונטיות ואני תומך בהרחבה בכיוונים הללו, אני חושב שזה הדבר הנכון".

 

בהתייחסותו לקולות שנשמעים מהצד השני אמר השר סער: "מה שחשוב ביותר הוא שכתוצאה מהמבצע הזה תיווצר תוצאה שהיא קריטית לעתיד. השאלה היא אם קודם כול אזרחי ישראל יחיו ללא איום רקטי, ללא איום מנהרות. אלה היעדים האמיתיים ועליהם אנחנו לא יכולים

להתפשר. מיטוט חמאס לא הוגדר על ידי הקבינט, זו בהחלט אפשרות. אם הם אומרים שהם יכולים לנהל מערכה לעוד חודשים, זה בלתי אפשרי".

 

עם פתיחת היום ה-17 למבצע "צוק איתן" גיבה השר סער את המגמה שמוביל ראש הממשלה נתניהו, להמשיך במבצע ולהרחיבו. "אני לא חושב שברגע זה אנחנו לפני הפסקת אש. מדינת ישראל שילמה מחירים בהרבה מעגלים, גם בעורף, נושא הטיסות הנכנסות וכמובן בחיילינו שנפלו. כשאנחנו מסתכלים על העתיד, חבורת הפסיכופטים בעזה לא יכולה לגרום למשק כזה דבר".

 

שר הפנים גם שלח מסר מאוד ברור לראש הזרוע המדינית של חמאס חאלד

 משעל. לדבריו, "אם יש הזדמנות מבצעית לחסל מנוול כמו חאלד משעל, צריך לעשות את זה. זה ארכי-טרוריסט, אדם בן מוות".  

 

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ אמר במשדר כי "התכלית האסטרגית של המבצע הזה היא ברורה, מדויקת ונכונה: להשמיד את המנהרות ולצמצם את היכולת של חמאס לבצע ירי רקטי ולהחזיר את השקט. הפסקת אש יכולה להיות על השולחן. יצאנו לפעולה מסוימת, יש לה יעד וצריכים להשיג אותו. המנהרות זו משימה שלנו, לא ניתן את המשימה הזאת לאף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים