שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פייסבוק זינקה ב-5%, סודהסטרים ב-9.5%

  וול סטריט ננעלה ביציבות: S&P 500 ננעל בשיא סגירה. פייסבוק דיווחה על הכנסות של 2.91 מיליארד דולר ברבעון השני, עליה של 59% לעומת הרבעון המקביל. סודהסטרים נסחרה לאחר דיווחים על קיום מו"מ למכירתה

  המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב (ה') ביציבות. S&P 500 רשם עלייה קלה - של 0.05% - וננעל בשיא סגירה חדש, השני ברציפות: 1,988 נקודות.

   

  מדדי המניות

  מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.02% ל-17,083.80 נקודות, מדד נאסד"ק ירד ב-0.04% ל-4,472.11 נקודות,ומדד S&P 500 עלה ב-0.05% ל-1,987.98 נקודות.

   

  הנפט ירד ב-1.05 דולר לחבית וננעל על 102.7 דולר לחבית. הסיבה למגמה השלילית היתה בעיקר בשל ירידה גדולה מהצפוי במלאי הנפט בארה"ב - שירד בשבוע שהסתיים ב-18 ליולי ב-4 מיליון חביות. זאת לעומת צפי לירידה של 2.5 מיליון. הירידות התמתנו בשל נתוני מאקרו חיוביים בסין.

   

  בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד מחיר הזהב ב-1.1% לרמה של 1290.8 דולר לאונקיה. כאשר ברקע דו"חות חזקים של חברות מובילות בוול סטריט, אשר מגבירים את האטרקטיביות של האפיק המנייתי.

   

  המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות. פוטסי בלונדון עלה ב-0.3%, דאקס הגרמני הוסיף 0.4%, קאק בפריז טיפס ב-0.8% והבורסה במילנו קפצה ב-2%.

   

  המסחר ביבשת נפתח במגמה שלילית, לאחר נתוני ייצור מדאיגים בצרפת, כאשר מדד מנהלי הרכש לחודש יולי רשם קריאה של 47.6 נקודות, נמוך מצפי האנליסטים לקריאה של 48.5 נקודות וכן מהקריאה של 48.2 נקודות שנרשמה בחודש הקודם, למעשה זהו החודש השלישי ברציפות בו מצביע המדד על התכווצות הסקטור הייצרני במדינה.

   

  במקביל, פורסמון נתוני תעסוקה "מעודדים" בספרד, שם שיעור האבטלה ברבעון הראשון של השנה עמד רק על 24.5%. נתון מדאיג כשלעצמו, אולם טוב יותר מצפי האנליסטים ובנוסף, זהו הרבעון החמישי ברציפות בו שיעור האבטלה יורד. מאוחר יותר פורסמו מדדי מנהלי הרכש של גרמניה ושל גוש היורו בכללותו, אשר עמדו מעל לצפי האנליסטים ובהתאם, התהפכה המגמה בבורסות אירופה.

   

  המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת , על רקע נתוני הייצור המפתיעים בסין. ניקיי ביפן ירד ב-0.3%, האנג סנג בהונג קונג עלה ב-0.7% והבורסה בשנגחאי טיפסה ב-1.3%.

   

  מדד הייצור של HSBC בסין ליולי הראה קריאה של 52 נקודות - מעל תחזיות האנליסטים שציפו לקריאה של 51 נקודות. מדובר בקריאה הגבוה ביותר מזה 18 חודשים בכלכלה השנייה בגדולה בעולם. לעומת זאת, ביפן מדד מנהלי הרכש לחודש יולי עמד על 50.8 נקודות, נמוך מהצפי לקריאה של 51.9 נקודות וכן מהקריאה שנרשמה בחודש הקודם של 51.5 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  קרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה העולמית שלה לשנת 2014 לרמה של 3.4% , לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 3.7% מחודש אפריל. למרות זאת, הקרן דבקה בתחזית האופטימית שלה לצמיחה של 4% בשנת 2015, כאשר בעדכון תחזית הצמיחה, קרן המטבע הסבירה כי הגורם העיקרי להורדת תחזית הצמיחה שלה לשנה הנוכחית היה אירוע שכבר קרה - הירידה החדה בתמ"ג האמריקאי ברבעון הראשון של השנה.

   

  מאקרו ארה"ב

  אכזבה: היקף מכירות הבתים החדשים לחודש יוני עמד על 406 אלף, רמת שפל של שלושה חודשים. הצפי בשוק היה למכירות בהיקף של 485 אלף בתים, לעומת 504 אלף בתים שנמכרו בחודש הקודם.

   

  מדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני לחודש יולי עמד על 56.3 נקודות. הצפי בשוק היה לקריאה של 57.5 נקודות במדד, לעומת קריאה של 57.3 נקודות בחודש הקודם.

   

  הפתעה לטובה: בשבוע שעבר נרשמו 284 אלף דרישות ראשוניות לדמי אבטלה, זהו מספר הדרישות הנמוך ביותר שנרשם זה יותר מ-8 שנים. צפי האנליסטים היה ל-310 אלף דרישות חדשות, לעומת 302 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

   

  מניות במרכז

  פייסבוק (זינקה ב-5.2%) פרסמה אתמול לאחר נעילת המסחר את תוצאותיה לרבעון השני של 2014. החברה דיווחה על הכנסות של 2.91 מיליארד דולר, עליה של 59% לעומת הכנסות של 1.83 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 2.81 מיליארד דולר.

   

  החברה גם עקפה את תחזיות האנליסטים ברווח למניה, עם 42 סנט למניה, זינוק מרשים של 121% בשורת הרווח לעומת 19 סנט למניה לפני כשנה. האנליסטים חזו רווח למניה בגובה 32 סנט בלבד. בכמעט כל מדד, פייסבוק חוותה רבעון חיובי למדי.

   

  ג'וזף גרינקורן, מנכ"ל מוריס גרופ, מסר: "חמישה רבעונים ברציפות פייסבוק עוקפת את תחזיות האנליסטים – הצמיחה במספר המשתמשים והיקף השימוש צפויה להימשך. למנייה יש אפסייד של יותר מ-30%". לדברי גרינקורן, הצמיחה במספר המשתמשים ועלייה בשימוש ברשת צפויה להימשך ולתרום להכנסות פייסבוק בעתיד – "עולם הפרסום הדיגיטאלי מחפש בדיוק את הנתונים האלה של מספר משתמשים גבוה ופעיל", אמר גרינקורן.

   

  סודהסטרים זינקה ב-9% לאחר דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג על מכירת החברה לקרן השקעות פרטית. לפי הדיווח, בכוונת הרוכשים להפוך את החברה לפרטית על ידי הצעת רכש של 828 מיליון דולר לכל מניות החברה. מדובר על מחיר הגבוה ב-38% ממחיר המניה היום בפתיחת המסחר. בבלומברג לא מציינים מי הרוכשים ומדגישים כי הסכם סופי למכירת החברה טרם הושג.

   

  מורגן סטנלי נקנס ב-275 מיליון דולר על ידי רשות ני"ע האמריקאית (SEC) בשל הטעיית משקיעים בהקשר של אג"ח מגובות משכנתאות שהוצעו ב-2007 על ידי החברה.

   

  יצרנית הרכב פורד דיווחה על עלייה של 6% ברווח הנקי ל-1.63 מיליארד דולר או 40 סנט למניה, בשל רבעון שיא בצפון אמריקה, תוצאות חזקות באסיה ורווח רבעוני ראשון זה 3 שנים באירופה. הכנסות החברה עמדו על 35.3 מיליארד דולר, כאשר צפי האנליסטים היה להכנסות של 36.3 מיליארד דולר ורווח נקי למניה של 36 סנט.

   

  וול מארט דיווחה כי מנכ"ל חטיבת U.S וויליאם סימון (Simon) הסכים לפרוש ב-8 באוגוסט. גרגורי פורן (Foran), אשר עמד בעבר בראש קבוצת הקימעונאות באסיה יחליף את סימון בתפקידו. פורן יקבל שכר שנתי של 950 אלף דולר ויהיה זכאי לתמריצים כספיים נוספים. 

   

  ג'נרל מוטורס דיווחה על ירידה של 80% ברווח הנקי לרבעון השני של השנה, בשל הוצאות בהיקף של עד 1.5 מיליארד דולר שספגה כתוצאה מריקול של רכבים וכספים שהופרשו לצורך פיצוי קורבנות שהיו מעורבים בתאונות כתוצאה מפגמי ייצור ברכביה. החברה דיווחה על רווח נקי של 58 סנט למניה, בהתאם לצפי האנליסטים.

   

  פרוטליקס מינתה את שלמה ינאי לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה, מפתחת התרופה מבוססת תאי גזר למחלת הגושה. ינאי התייחס למינוי ואמר: "אני נרגש להצטרף לדירקטוריון פרוטליקס, ולקחת חלק בגישה המהפכנית של החברה לביטוי חלבונים רקומביננטים. זוהי תקופה מלהיבה ביותר לחברה, ויחד נמשיך במאמצינו לקדם את צנרת התרופות המבטיחה בטכנולוגיית ה-ProCellEx לצד המשך הגדלת נתח השוק למוצר ה-Elelyso. אני נלהב לגבי העתיד של פרוטליקס ושמח להיות חלק ממנו".

   

  ענקית האשלג פוטאש דיווחה על ירידה של 27% ברווח הנקי ברבעון השני, אך עדיין התעלתה על ציפיות השוק, ופרסמה תחזית שנתית חיובית במיוחד. יצרנית הדשנים מבוססי אשלג הגדולה בעולם סיימה את הרבעון השני ברווח של 472 מיליון דולר, או 56 סנט למניה – מול צפי האנליסטים לרווח של 46 סנט למניה. הכנסות פוטאש ברבעון הסתכמו ב-1.89 מיליארד דולר, כאשר האנליסטים ציפו להכנסות של 1.68 מיליארד דולר. ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה רווח נקי של 643 מיליון דולר או 73 סנט למניה, והכנסות של 2.14 מיליארד דולר.

   

  פוטאש מייחסת את הקיטון בהכנסות וברווחים לירידת מחירי האשלג. מחיר ממוצע של טון אשלג עמד ברבעון על 263 דולר – ירידה של 93 דולר בהשוואה לרבעון המקביל. עם זאת, המחיר הממוצע עלה ב-13 דולר בהשוואה לרבעון הראשון.

   

  לאחר שזינקה ב-30% מתחילת השנה, מניית טריפאדוויזר פרסמה אתמול דו"חות מאכזבים, אחרי נעילת המסחר. מפעילת אתר התיירות הפופולארי סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 68 מיליון דולר, או 47 סנט למניה, ועם הכנסות של 323 מיליון דולר. הרווח המתואם עמד על 55 סנט למניה. צפי האנליסטים היה לרווח מתואם של 61 סנט למניה והכנסות של 322 מיליון דולר – כך שהחברה פספסה את תחזיות הרווח והתעלתה רק במעט על צפי ההכנסות. ברבעון המקביל בשנה שעברה רשמה החברה רווח נקי של 67 מיליון דולר, או 46 סנט למניה, והכנסות של 247 מיליון דולר. הגידול המשמעותי בהכנסות לא תרם כמעט לשורה התחתונה.

   

  יצרנית הכלים הכבדים, קטרפילר, העלתה את תחזיותיה להמשך השנה לאחר פרסום דו"חותיה לרבעון השני של השנה. החברה צופה רווח נקי של 6.2 דולרים למניה, בהשוואה לתחזית הקודמת לרווח נקי של 6.1 דולרים למניה. תחזיות השוק עמדו על 6.23 דולרים למניה. את הרבעון השני סיימה החברה עם רווח נקי של 1.69 דולרים - לעומת צפי של 1.52 דולרים למניה. ההכנסות עמדו על 14.15 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 14.5 מיליארד דולר.

   

  ענקית המסחר באינטרנט איביי הודיעה אתמול לאחר נעילת המסחר כי תגייס אג"ח לא מובטחות בהיקף של 3.48 מיליארד דולר בעסקה שצפויה להיסגר בתחילת שבוע הבא. ההנפקה תכלול חמש סדרות אג"ח לתקופות של 3-10 שנים, כאשר האג"ח ל-10 שנים תוצע בתשואה של 3.45%. סוכנות הדירוג העולמית S&P העניקה לאג"ח דירוג A. מהחברה נמסר כי בכוונתה לעשות שימוש בסכום שתגייס לצרכים כלליים וכן למחזור חוב קיים לטווח קצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים