שתף קטע נבחר

היועמ"ש: לחקור את חנין זועבי על הסתה

שוטרי נצרת התלוננו כי זועבי קראה לעברם קריאות גנאי. היועץ המשפטי אישר לפתוח בחקירה בנוגע להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות

עוד חקירה פלילית נגד חברת הכנסת חנין זועבי: שבוע לאחר שחברת הכנסת נאזקה לכמה דקות על ידי שוטרים בהפגנה בחיפה, אישר היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית בגין החשדות המיוחסים לחברת הכנסת במקרה אחר. בעקבות זאת, הנחה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו את ראש אגף החקירות והמודיעין לפתוח בהקדם בחקירה פלילית בנושא. לפי החלטת ראש האגף לחקירות ולמודיעין, החקירה תנוהל בלהב 433.

 

עוד בחדשות:

 

תחילת האירוע בדיווח משוטר תחנת נצרת, ולפיו בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר - ובעודו עומד עם שוטר נוסף ברחבה הומה אדם בבית המשפט - החלה ח"כ זועבי לקרוא לעבר השוטרים קריאות גנאי קשות. היא אף פנתה לנוכחים, לפי הנטען, באופן שיש בו לכדי חשד להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות.

 

זועבי בהפגנה בחיפה לפני כשבוע        (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
זועבי בהפגנה בחיפה לפני כשבוע (צילום: מוחמד שינאווי)

המחוז הצפוני במשטרה העביר את החומרים לגורמי הפיקוד והאח"מ ובהמשך לכך, הנחה מפכ"ל המשטרה את ראש האגף לחקירות ולמודיעין לנקוט לאלתר בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת.

לאחר בחינת הגורמים המוסמכים באגף החקירות והמודיעין הנחה ראש האגף להעביר את החומר לפרקליטות המדינה, תוך שציין את עמדתו כי יש מקום לפתוח בחקירה פלילית בעיניין.

 

בעקבות ההפגנה בחיפה בשבוע שעבר כתב השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' בעמוד הפייסבוק שלו כי בכוונתו לפעול בכל אמצעי חוקי כדי להסיר את חסינותה של ח"כ זועבי בעקבות התנהגותה בהפגנה. "אני בוש ונכלם מהתנהגותה המכוונת והבזויה של זועבי, ששוב הוכיחה כי אינה ראויה להיקרא חברת כנסת. לכנות מפקד מחוז במשטרה בכינויי גנאי זו שפלות. אני מתכוון לוודא שהיא תיחקר ותיענש", כתב אהרונוביץ'.

 

סגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום: "מדובר בצעד ראוי ונכון. למשטרה לא תהיה בעיה לאסוף את העדויות להסתה נגד מדינת ישראל, ולתמיכה בארגון הטרור חמאס". קירשנבאום הדגישה כי "הליך החקיקה להתרת חסינותה ושלילת האזרחות של זועבי ימשיך במקביל וזוכה לתמיכה חוצת מפלגות".

 

חבר הכנסת זאב אלקין (ליכוד), יו"ר ועדת החוץ והביטחון: "אני שמח שמערכת אכיפת החוק והמשפט עושה סוף סוף את תפקידה. חנין זועבי מכהנת בכנסת רק בגלל שהמערכת המשפטית הגנה עליה כנגד החלטה צודקת של ועדת הבחירות המרכזית, לפסול את מועמדותה לכנסת ישראל. אני קורא למשטרה ולמערכת המשפטית לקדם את החקירה ואת ההעמדה לדין במהירות האפשרית. בשום מדינה דמוקרטית לא היו מוכנים לסבול התנהלות כזו".

 

ח"כ זועבי מסרה בתגובה: "אני מקדמת בברכה את ההחלטה על פתיחת חקירה שתכלול חקירת התנהגותם של השוטרים בכל ההפגנות. אני שוקדת על הכנת תלונה למח"ש נגד השוטרים אשר דחפו וקיללו אותי, הרביצו לי ומשכו בשיערי, ואף אזקו אותי ללא כל סיבה מוצדקת.

 

"אם הורה היועץ המשפטי לממשלה על פתיחת חקירה, שיואיל נא להורות על חקירת כל השוטרים שעברו על החוק בהתנהגותם הברוטלית כלפי וכלפי יתר המפגינים. אני, בכל מקרה, אמשיך ביתר שאת את מאבקי הצודק נגד פשעי המלחמה שמבצע הצבא בעזה ואמשיך בפעילותי להסרת המצור וסיום הכיבוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
זועבי (ארכיון)
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים