שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

יעלון ללוחמי כיפת ברזל: להיערך להרחבה משמעותית של הפעולה בעזה

בביקור בסוללת כיפת ברזל צפה שר הביטחון ביירוט בזמן אמת של רקטות שנורו על גוש דן, ואמר ללוחמים: "בתום המבצע, חמאס יחשוב טוב טוב אם היה כדאי להתגרות בנו"

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקר הערב (יום ו') בסוללת כיפת ברזל במרכז הארץ ואמר ללוחמים: "אתם צריכים להיות ערוכים לאפשרות שבקרוב מאוד ננחה את צה"ל להרחבה משמעותית של הפעילות הקרקעית בעזה". הדברים נאמרו כשברקע שוקל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את הצעת מזכיר המדינה, ג'ון קרי, להפסקת אש הומניטרית בת 12 שעות.

השר יעלון בביקור בסוללת כיפת ברזל  (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
השר יעלון בביקור בסוללת כיפת ברזל (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
 

"בתום המבצע, חמאס יחשוב טוב טוב אם היה כדאי להתגרות בנו ואם יהיה כדאי להתגרות בנו בעתיד", אמר שר הביטחון שצפה ביירוט בזמן אמת שביצעה הסוללה על רקטות שנורו לגוש דן. לביקור התלוו מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, ומפקד מערך ההגנה האווירית, תת אלוף שחר שוחט.

 

ללוחמי כיפת ברזל אמר שר הביטחון: "היה חשוב לי לבוא לכאן. אני לא יודע אם אתם מבינים מכאן את מה שאזרחי ישראל חשים, את גודל התרומה של כיפת ברזל בפרט ומערך ההגנה האווירית בכלל. חמאס חשב שהוא ישגר לעבר ישראל יותר מ-2,000 טילים ורקטות ויגרום לנו נזק בלתי הפיך, וזה הפך ללא רלוונטי בזכות מערך כיפת ברזל.

 

"אתם במערך כיפת ברזל בראש ובראשונה מצילים חיים. אתם גם מונעים נזק כלכלי עצום. אתם מאפשרים לנו, הקברניטים, חופש פעולה נרחב בניהול המערכה ובהחלטות שאנו מקבלים. אתם מעניקים שקט לעורף. המערך הגיע לשיא במבצע הזה, בתוצאות, בכיסוי הנרחב, ביכולות המרשימות, והגעתי לכאן כדי לומר לכם יישר כוח ולהודות לכם בשמי, בשם ראש הממשלה והממשלה, ובשם אזרחי ישראל".  

 

השר שיתף את הלוחמים בנעשה במערכה הקרקעית: "אנחנו מבצעים ברצועה את מה שצריך: פוגעים קשות במערך הלוחם של חמאס, משמידים את תשתיות הטרור של הארגון ומטפלים במנהרות. חמאס משלם מחיר כבד מאוד וישלם מחיר כבד עוד יותר. מי שראה תצלום אוויר של עזה לפני המבצע ועכשיו, מבין מה המצב שם".

 

"כל יום לחימה נוסף יאפשר לתת מכה אנושה" 

הקבינט המדיני-ביטחוני דחה היום את יוזמת קרי לנצירת האש, אך הפסקת אש הומניטרית עדיין על הפרק: ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון בוחנים אפשרות של כינון הפסקת אש הומניטרית למשך 12 שעות, במהלכה צה"ל יוכל להמשיך לטפל במנהרות, אבל לא ייזום פיצוצים וירי - החלק המרכזי בהשמדת המנהרות. נתניהו עדכן הערב את חברי הקבינט על היוזמה.

 

אלוף פיקוד הדרום, סמי תורג'מן, ביקש הערב לאפשר לצה"ל להמשיך להילחם ברצועת עזה. בתדרוך כתבים בעוטף עזה נשאל כמה זמן עוד צריך כדי להשמיד את המנהרות וכמה מנהרות עדיין קיימות להערכתו, וענה: "כל יום לחימה שלנו שם הוא יום של הישגים. גם בצד המנהור (מנהרות) וגם בצד היחידות של האויב. זה מה שהיחידות עושות וכל יום לחימה ייאפשר לנו לפגוע בתשתית הזאת עוד ועוד".

 

האלוף דיבר על כך שחמאס מגלה סימני חולשה: "רוח מחבלי חמאס נחלשת, אני רואה מחבלים במצוקה, נטושים על-ידי המפקדים שלהם שהפקירו אותם מלפנים ונותרו מאחור - ומולם היחידות הסדירות ויחידות המילואים המונהגות על-ידי מפקדים שעומדים בראש הכוח". הוא סיפר על פעולות צה"ל בעזה: "אנחנו פועלים בנחישות מהרגע שנכנסנו לתוך רצועת עזה כדי לאתר ולהשמיד את המנהרות. עד היום הצלחנו לאתר ולהשמיד לפחות כמחצית מהמנהרות ההתקפיות של האויב ואנחנו ממשיכים בנחישות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
יעלון בביקור בכיפת ברזל
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים