שתף קטע נבחר

סיכל פיגוע: "הנהג חבש פאה, בלוני גז ברכב"

קצין מג"ב ישורון צורן חשד במכונית שהתקרבה למחסום ביתר ודרש שהנהג יעצור. כשראה את תכולתה, שלף את נשקו ועצר את הנהג: "ההרגשה טובה"

"נכנסתי עם הגוף על מנת לדומם את המנוע ולהוציא את הנהג מהרכב. הוא החל בנסיעה כשהוא גורר אותי. שלפתי עליו את הנשק האישי שלי, דרכתי וכיוונתי אליו. תוך כדי זיהיתי שהחלק הפנימי מחשיד מאוד ונראה כמו רכב תופת", כך סיפר היום (א') מפקח ישורון צורן, קצין מג"ב שלקח חלק במעצרו של פלסטיני שניסה לעבור במחסום ביתר בדרכו לביצוע פיגוע תופת.

 

האירוע התרחש בשעות הבוקר במחסום שבין ביתר עילית לצור הדסה, ובסופו הצליחו לוחמי מג"ב וחיילי גדוד המעברים "תעוז" של המשטרה הצבאית להשתלט על הנהג, ובמכונית נמצאו שני מטעני צינור, בלוני גז, חומר נפץ ומתג הפעלה. הנהג נלקח לחקירה.

 

מפקח ישורון צורן (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
מפקח ישורון צורן(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

המפקח צורן סיפר שהקים מחסום יזום עם הלוחמים, וכשהתקרב הנהג הם הורו לו לעצור. אחרי שלא נענה לקריאות, דחף אותו צורן יחד איתו אל מחוץ למכונית וניטרל אותו.

 

- מה החשיד אותך במכונית?

"זיהיתי שהנהג עם פאה נוכרית, משקפי שמש גדולים וזיפים. את תכולת הרכב לא זיהיתי עד שלא הייתי בפנים והנשק היה מכוון אליו. הרכב היה מלא בבלוני גז עם חוטים צבעוניים ביניהם.

אני אחדד: לא היה מושב אחורי. רק מושבים קדמיים וכל החלק האחורי היה מלא בלוני גז. הצוות שלי ולוחמי המשטרה צבאית עזרו להשתלט עליו ולקחנו אותו למחסום. סגרנו את הזירה להמשך לטיפול של כוחות חבלה שטיפלו ברכב".

 

המפקח צורן הסביר שהקמת המחסום היא חלק מהפעילות של תחנת מטה יהודה בתקופת מבצע צוק איתן, כשיש התעוררות של פח"ע ופלילים. "אנחנו נותנים דגש באזורים האלו ובעצם מוכוונים ומאומנים בדיוק לאירועים מסוג זה", אמר.

 

- מה התחושה שלך עכשיו?

"לא יכול להיות יותר טוב מזה. הרגשה שהצלנו נפשות רבות בישראל. אבל זו העבודה שלנו, אין לי ספק שכל אחד היה עושה את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מפקח ישורון צורן
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים