שתף קטע נבחר

צילום: EPA

צפו בילדי הגן משתטחים באזעקה: "שכל העולם יראה"

תמונת ילדי הגן בהוד השרון, שפורסמה ב-ynet, הפכה לאחת התמונות המזוהות עם "צוק איתן". כעת מתפרסם הסרטון המתעד את המשחק בחצר, הריצה לגן - והפיצוץ. "הסברנו לילדים שצריך לשכב על הרצפה כמו צבים"

"כל העולם צריך לראות מה ילדים עוברים במלחמה", אומרת הגננת ב"גן גורים" בהוד השרון. לפני פחות משבועיים פורסמה ב-ynet תמונתם של ילדי הגן שכובים על הרצפה לשמע אזעקה, כעת הכינו בגן סרטון הממחיש את המציאות כפי שחווים אותה 25 הילדים, בני שנתיים עד שלוש וחצי.

 

אחת מהתמונות המזוהות עם המבצע ()
אחת מהתמונות המזוהות עם המבצע

הגננת, לאה מטלר, סיפרה: "הרעיון הגיע מהמציאות, עברנו תהליך עם הילדים וגם עם הצוות ברגע שהתחילו הרקטות". בסרט רואים את הילדים משחקים בחצר לצלילי שירו של עוזי חיטמן "אלוהים שלי, רציתי שתדע", שבו שר חיטמן גם את המילים "לשאת ברכת שלום לכל הילדים". עם הישמע האזעקה רצים הילדים פנימה, נשכבים ושמים ידיהם מעל ראשיהם, ואז נשמע הד פיצוץ.

 

עוד בחדשות:

 

"ברגע שדיברו על כך שטילים יגיעו לאזור גוש דן והשרון, סיפרנו לילדים שיהיו כדורים בשמיים, וברגע שנשמע צליל חזק וגבוה, מה שצריך לעשות זה לשכב על הרצפה כמו צבים, ולכל אחד יש שריון דמיוני שישמור עליו. בהתחלה תרגלנו כל הצוות, נשכבנו וכיסינו את הראש, והראינו לילדים איך מתכווצים. אחרי שעה כבר הייתה אזעקה", פירטה.

ליברמן מציג את התמונה בתדרוך השגרירים       ()
ליברמן מציג את התמונה בתדרוך השגרירים
  

 

 

הגננת מספרת כי לאחר האזעקה הראשונה ביקשו ממנה הילדים שתחליש את הסירנה. "הילדים לא באמת מבינים מה קורה. היום כשיש אזעקה הם רצים אוטומטית למרחב מוגן ונשכבים על הרצפה".

 

למרות ההכנות היא מעידה שהילדים עדיין מפוחדים: "זאת חוויה מטלטלת שמקלקלת לילדים את התמימות. בהתחלה הילדים צעקו בהתרגשות 'צבי הנינג'ה', והיום הם ממש בפחד. אחרי כל בום או אזעקה הם מסתכלים לשמיים מבוהלים. רואים שהם עברו תהליך שמעצב אותם".

 

תמונת ילדי הגן היכתה גלים בפרט יום לאחר שפורסמה, אז הציג אותה שר החוץ אביגדור ליברמן בתדרוך לשגרירי ישראל וביקש מהם להפיץ אותה לעולם.

 

"אף מדינה לא יכולה להסכים לתמונה כזו. תפיצו את זה בכל העולם ותסבירו להם שילדי ישראל אינם שונים מכל הילדים האחרים בעולם, וגם להם מגיע חופש גדול מהנה ולא מאיים. חובתנו לעשות הכול כדי לשמור על ביטחונם של הילדים האלו ולאפשר להם ליהנות בקיץ", אמר ליברמן.

 

ובינתיים משיכים ילדים מכל הארץ במחוות לחיילים בדרום. ילדים מבת ים הכינו כיתוב עוגיות צבעוניות עם המסר "ילדי גן שלגיה מצדיעים לצה"ל במבצע צוק איתן" והצטלמו בתנועת הצדעה. בגן לומדים 20 ילדים בני שנה עד שלוש. לדברי מגי יצחק, בעלת הגן, "הם מבינים עד כמה שאפשר להבין בגיל הזה שיש מבצע ושיש חיילים, ואם יש אזעקה הם כבר יודעים לאן הם צריכים להיכנס. הילדים התבלבלו וחשבו שהחיילים יגיעו לגן לקבל את החבילות ואמרו 'החייל לא הגיע'".

 

את העוגיות אפתה אימא של אחת מהילדים בגן, "אבל הילדים לא עמדו בפיתוי ואכלו אותן", אמרה יצחק, "נכין רפליקה של העוגיות ונשלח לחיילים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילדי "גן גורים" באזעקה
צילום: מגי יצחק
מצדיעים לצה"ל. ילדים בגן בבת ים
צילום: מגי יצחק
מומלצים