שתף קטע נבחר

"הנכדים שלנו": ניצולי שואה תרמו ללוחמים

פרידה תרמה 40 שקלים, סוניה הוסיפה 100, ובסך הכול נאספו כ-100 אלף שקל לקניית ציוד ואוכל לחיילים ולפצועים. "לא משנה באיזו שפה הם מדברים או איזה צבע עור יש להם, כל אחד מהם יקר ואהוב", סיפרו

אלפי קשישים וניצולי שואה אספו כ-100 אלף שקל לקניית ציוד ואוכל לחיילים ברצועת עזה ולפצועים בבתי החולים. התורמים, שחיים בבתי גיל הזהב של חברת "עמיגור" ומתקיימים מקצבת ביטוח לאומי בלבד, הדגישו כי "כל אחד מהחיילים יכול להיות הנכד שלנו".

 

מבצע "צוק איתן" - כותרות אחרונות ב-ynet:

מגרמניה עד וייטנאם: היסטוריה של מנהרות

האיש שסופר את המתים של עזה

 

פרידה פלרדמן, בת 90 מאשקלון, תרמה 40 שקלים כדי "להקל על החיים של החיילים שלנו ולתת להם מקסימום חום ואהבה". היא קשרה בין המעשה לבין תרומת הדם שלה במהלך מלחמת העולם השנייה בבית חולים צבאי בטביליסי, והוסיפה כי "עכשיו אנחנו חייבים לתרום לחיילים שמגנים עלינו. בעלי היה טייס, לחם ארבע שנים במלחמה ואף נפצע קשה. בשבילי לתרום זו לא מצווה אלא חובה".

חלק מהתורמים. "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות" (צילום: עמיגור) (צילום: עמיגור)
חלק מהתורמים. "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות"(צילום: עמיגור)

 (צילום: עמיגור) (צילום: עמיגור)
(צילום: עמיגור)

 (צילום: עמיגור) (צילום: עמיגור)
(צילום: עמיגור)
 

ליזה רוזנברג, בת 73 שנולדה בגטו באוקראינה, תרמה ללוחמים 150 שקלים, "כדי להרגיש שנתתי חלק מעצמי, משהו קטן כדי לקדם ולקרב את השלום". רוזנברג, סבתא לשלושה נכדים, סיפרה כי במהלך מלחמת העולם השנייה "אכלסו אותנו בצריפים מזוהמים, ללא מזרנים, ולכן ישנו ישירות על הרצפה. היה קר נורא והיינו רעבים תמיד. אמי סיפרה לי שכל המבוגרים עזרו לה להציל אותי ממוות וחלקו באוכל ובשתייה. היום אני מרגישה צורך לתת לפחות חלק קטן מעצמי עבור החברה והלוחמים שנאבקים למעננו בעזה. זה חלק ממני, הדם שלי, הכוח שלי, שאני יכולה לתת. כל אחד מהחיילים הם נכדים שלי, לא משנה באיזו שפה הם מדברים או איזה צבע עור יש להם. כל אחד מהם יקר ואהוב".

 

"אני יודעת מה זה להיות אימא לחייל קרבי", סיפרה סוניה בלקין בת ה-76 מבית גיל הזהב "אורות" בבאר שבע. היא תרמה 100 שקלים "על מנת להיות חלק מהמערכה הזו", וסיפרה כי בנה בן ה-40 שירת בחטיבת הנח"ל בגבול לבנון. "כל שנה הוא היה במילואים ובמבצע 'עופרת יצוקה' שירת בעזה. אני מחזקת את כל האמהות. מאוד חשוב לתרום לחיילים, שירגישו את האהבה של כל העם, שכולנו יחד".

 

בוריס קינזבורסקי בן ה-76 מבאר שבע תרם 40 שקלים "כדי לתת לחיילים תחושה שהעם חושב עליהם. "שירתתי כקצין ורופא צבאי בצבא האדום בברית המועצות. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות בתוך כל אווירת המלחמה הקשה הזו. בזמן שיש איום על המשך קיום המדינה והעם, כולם צריכים להירתם על מנת להגן עליה".

 

מנכ"ל עמיגור יובל פרנקל ציין כי "כל חצי שעה אני מקבל הודעה מבית גיל זהב אחר שהודיע לי על איסוף כספים. מנהריה בצפון ועד באר שבע בדרום מתגייסים הקשישים ומכספם הדל תורמים בנדיבות למען החיילים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים