שתף קטע נבחר

האוצר: "השפעת הלחימה תהיה שולית בלבד"

יום לאחר שפורסם מסמך של הכנסת המעריך את היקף הפיצויים העקיפים בכמיליארד שקל, מעריכה מנכ"לית האוצר, יעל אנדורן: "תקציב 2014 יכול להכיל עלויות הלחימה". טוענת: אנחנו לא צופים שינוי בתחזית הצמיחה ל-2014, המשק מציג חסינות להשפעות ביטחוניות כמו במבצעים קודמים

מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, התייחסה היום לתוצאות הכלכליות של הלחימה והשפעתה על תקציב המדינה. "אנחנו לא צופים שינוי בתחזית הצמיחה ל-2014. אם תהיה השפעה היא תורגש ב-2015 ותהיה מינורית", אמרה אנדורן. אמש העריך מרכז המחקר והמידע של הכנסת את אומדן הנזקים העקיפים שנגרמו עד כה במבצע ב-1 מיליארד שקל.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה :

הערכה: הפיצויים בצוק איתן כמיליארד שקל

צוק איתן: כל המדריכים לזכויות שלכם

 

 

  

בנוגע להשפעה התקציבית על שנה זו אמרה מנכ"לית האוצר כי "כל תקציב מביא בחשבון עלויות בלתי צפויות. כרגע תקציב 2014 יכול להכיל את העלויות ואנחנו כמובן נסכם את ההשפעה בסוף הלחימה".

 

לדברי אנדורן, במבצע צוק איתן מציג המשק הישראלי את אותה חסינות להשפעות ביטחוניות שהציג במבצעים קודמים בעשור האחרון. "הסיבה לכך היא המשמעת הפיסקלית של השנים האחרונות שמספקת לנו את כרית הביטחון הדרושה כדי לעבור תקופות כאלו", טענה אנדורן.

  

"רמת הסיכון של אגרות החוב של ישראל לא עלתה, שוק המניות יציב וגם שער החליפין. אלו סימנים לאמון של השווקים הבינלאומיים בכלכלת ישראל".

 

שר האוצר, יאיר לפיד, התייחס גם הוא לנושא נזקי הלחימה וציין כי זו הפעם הראשונה שהסכמי פיצוי נחתמים עוד לפני שהמבצע הסתיים. "תפקידי כשר אוצר הוא לספק כיפת ברזל כלכלית לתושבי הדרום וזאת אעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן
צילום: EPA
מסמך של הכנסת העריך כי עלויות הלחימה יעמדו על כמיליארד שקל
צילום: EPA
מומלצים