שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רונה קינן ביטלה הופעה בגלל איומים על חייה

  הזמרת רונה קינן ביטלה הופעה שתוכננה לה בחיפה, כיוון שמצאה עצמה "חשופה להתקפות מילוליות קשות ואיומים בעקבות פרסום שקרי", לדבריה. ראש עיריית חיפה בתגובה: "ההסתה הפרועה של קיצונים משני הצדדים גבתה מחיר כבד מהדמוקרטיה הישראלית"

  הזמרת רונה קינן נאלצה לבטל את הופעתה הערב (ה') בחיפה בעקבות הודעות הסתה ואיומים נגדה. האיומים התקבלו לאחר שהופץ ברשת שהזמרת הביעה הזדהות עם אמהות של מחבלים, וקושר לכך פרסום ישן עליה, אף שהפריכה אותו בעבר. שי גבסו יחליף את קינן על הבמה. 

   

  לפני כשנתיים דיווח העיתון "מקור ראשון" כי קינן, בתם של עמוס קינן ופרופ' נורית גרץ (אשת שמאל ידועה), עמדה דום לאות הזדהות עם שאהידים במהלך כנס סולידריות עם נשים פלסטיניות. לאחר שספגה תגובות נזעמות, הבהירה קינן כי לא כך קרה. 

   

  "הוזמנתי להשתתף בכנס נשים ישראליות פלסטיניות שמטרתו היתה להכיר נשים מהצד השני ולהביע תמיכה ביוזמות אזרחיות שמעודדות דיאלוג בין הצדדים ועוקפות את מנגנוני הפחד והאימה שמשרתים כל כך טוב את הקיצוניים בצד שלנו ובצד שלהם. לא עמדתי דום לזכר שום שאהידים. נכחתי במקום, שרתי את שני השירים שבאתי לשיר, פגשתי נשים מקסימות משני הצדדים וחזרתי הביתה", אמרה אז ל-ynet. 

   

  לאחרונה, בעקבות התבטאויות של קינן נגד התקיפה הנוכחית של צה"ל בעזה, הופצו ברשת שוב טענות שהיא מזדהה עם מחבלים, ונקשרו לאותו פרסום שהכחישה ב-2012. לטענתה התקבלו איומים נגדה, וכן עלו קריאות להחרים את הופעתה. 

   

  רונה קינן בהופעה. ביטלה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  רונה קינן בהופעה. ביטלה(צילום: עידו ארז)
   

  בהודעה שנכתבה מטעם משרד ההפקה של הזמרת נאמר כי "מתוך מתוך חשש נקודתי לשלומה של רונה, בחר המשרד לבטל את המופע הערב בשוק הטורקי בחיפה. בימים האחרונים מתנהל נגדה מסע הסתה והשמצה בפייסבוק. מישהו הבין שהכל תלוי בטיימינג והחליט להעלות פרסום שקרי משנת 2012 ולהציגו כאילו הוא מתרחש כרגע. מי שהעלה את הפרסום לא ציין את התאריך ולא טרח לפרסם גם את ההבהרה שניתנה בזמן אמת".

   

  "יש בימים אלה גל עכור ואלים של של מסעות הסתה והשמצה ברשתות החברתיות", כתבה הזמרת באותה הודעה. "לצערי מצאתי את עצמי חשופה להתקפות מילוליות קשות ואיומים על חיי בעקבות פרסום שקרי שפורסם שוב בזמן רגיש זה של מלחמה. הלוואי ויבואו כבר ימים שקטים יותר לכולנו".   

     

  ראש עיריית חיפה יונה יהב הגיב לביטול בהודעה רשמית: "ההסתה הפרועה של קיצונים משני הצדדים גבתה הערב מחיר כבד מהדמוקרטיה הישראלית. אמנים מהימין ומהשמאל לא צריכים למצמץ מול שוליים סהרוריים. למרות המצב הביטחוני, החליטו בעיריית חיפה להמשיך את שגרת החיים בעיר ולא לבטל את ערב יום חמישי הקבוע בעיר התחתית בו מתארחים אמנים".

   

  מארגני האירוע בראשות צחי טרנו, ראש המנהלת של העיר התחתית, הביעו מחאה על הביטול, ומסרו: "עיריית חיפה תקיים את האירוע החדש בהופעתו של שי גבסו שאישר הגעתו בשמחה רבה". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  רונה קינן. "חוששים לשלומה"
  צילום: עידו ארז
  לאתר ההטבות
  מומלצים