שתף קטע נבחר

ירושלים: אושרה תוכנית של כ-2,000 דירות

ועדת התכנון בירושלים הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה שתיקרא "מורדות ארנונה", ממזרח לשכונת ארנונה בעיר, אשר תכלול 1,830 יחידות דיור. כ-25% מהדירות יהיו מיועדות לזוגות צעירים

תוכנית חדשה בירושלים: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ירושלים הפקידה אתמול (א') להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה עם 1,830 יחידות דיור בבירה. מדובר בתוכנית "מורדות ארנונה", שחלה על שטח של כ-250 דונם ממזרח לשכונת ארנונה. כעת יינתנו לציבור כ-60 יום להגיש את הסתייגויותיו לתוכנית, ולאחר מכן תדון הוועדה בהתנגדויות על מנת לאשר את התוכנית ולהכניסה לתוקף.

 

ירושלים - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

התוכנית במורדות ארנונה כוללת בנייה רוויה ומדורגת בצפיפות משתנה, מרביתה בגובה מרבי של עד 9 קומות מעל מפלס הכניסה, וכן מספר מבנים בבנייה רוויה בגובה מרבי של 21 קומות מעל מפלס הכניסה. בכניסה לשכונה מציעים מתכנני התוכנית הקמת מגדלי מגורים.

 

התמהיל המוצע בתוכנית אמור לאפשר מגוון יחידות דיור אשר יספק מענה למגוון אוכלוסיות. כך, למשל, מתוך הדירות המתוכננות - 60 יחידות מגורים יהיו בשטח של 45 מ"ר מרבי (שטח עיקרי + ממ"ד), ושטחן של 25% מהדירות הנותרות יהיה 75 מ"ר לכל היותר (כולל חדר מוגן). בנוסף, מתוכננים מבנים ומוסדות ציבור בהיקף של 38,660 מ"ר, וכן שטחי מסחר בהיקף של 5,200 מ"ר.

 

הדמיית התוכנית. תמהיל הדירות יספק מענה למגוון אוכלוסיות (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
הדמיית התוכנית. תמהיל הדירות יספק מענה למגוון אוכלוסיות(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

 

השטח - מעתודות הקרקע האחרונות בבירה

ברשות מקרקעי ישראל, שקידמו את התוכנית, מסבירים כי שטחה מהווה את אחת מעתודות הקרקע האחרונות לפיתוח עירוני בבירה, ובנייתו מהווה הזדמנות לחיזוק אוכלוסייתה של העיר. לצד הקמת יחידות המגורים החדשות, מציעה התוכנית שימור ממצאים ארכיאולוגיים ייחודיים באזור, ובהם אמת המים ההיסטורית וכן רוגם אבנים (מעין תל עפר ואבנים) - תוך שילובם במבנה השכונה.

 

בוועדה המחוזית בירושלים מסבירים כי על אף שיפועי הטופוגרפיה הקשים המאפיינים את האזור, התוכנית מציעה בניית רחובות נוחים לתנועת הולכי רגל, כיכרות רחבות, גינות ומרחבים פתוחים לרווחת התושבים. עוד מוסיפים כי הבינוי המתוכנן בשכונה הוא בעל איכויות מיוחדות, בשל המבטים לנוף, המתאפשרים בו ממרבית הבניינים. 

 

מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, התייחס הבוקר להפקדת התוכנית וציין כי "תוכנית מורדות ארנונה היא דוגמא נוספת למאמצים שמשקיעה הרשות לפתרון משבר הדיור. גם בבירת ישראל, בה עתודות הקרקע לבנייה למגורים מצומצמות, אנו עושים מאמצים לקדם תכנון ולשווק קרקע בהיקפים שישפיעו על ההיצע ובעקבותיו על מחירי הדיור. במורדות ארנונה תכננו גם יחידות דיור קטנות שיתנו מענה לזוגות צעירים שאין ידם משגת לרכוש דירות גדולות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי פרץ
ירושלים. מתחדשת בעוד שכונה
צילום: אבי פרץ
מומלצים