שתף קטע נבחר

אחי, תודה על הגבורה

דווקא בימים של כאב ושבר אישי, משפחתי ולאומי, אנחנו גאים להיות חלק משרשרת גאולת ישראל. הספד לאביתר משה תורג'מן שנפל בצוק איתן

הדברים נכתבים בימים הגדולים הללו. ימי העוז והגבורה, ימי רוח הנתינה, רוח אהבה ואחווה. ימים של ישראליות.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet

מחיר ההתנתקות / שלמה אנגל

אין ביטחון בסטטוס קוו / שאול אריאלי

 

אלו ימים שבהם ניתן לראות בעיניים את מה שהשכל תמיד האמין בו - שיש לנו עם מפואר, חזק כצוק איתן ובעל שורשים. שורשים ששום רוח שבעולם לא תוכל להם, אף לא רוח הפרצים העזתית, האכזרית והרצחנית. שורשים עתיקים היונקים מאבותינו הראשונים, אברהם יצחק ויעקב. ימים שבהם מתברר שלכולנו יש עבר, יש היסטוריה, ובימים של קושי ומאבק מתגייס העבר ונותן מכוחו למלחמת ההווה ולבניין העתיד.

 

אביתר משה תורג'מן ז"ל  ()
אביתר משה תורג'מן ז"ל

 

בימים של כאב ושבר, כאב השייך למשפחת השכול לבדה, לחלל שנפער בלבה ובנשמתה של כל משפחה ומשפחה שאיבדה את אהוב לבה, חלל שנפער בלב כל בית ישראל, אני חש שאל לי לתת להם לעבור מבלי להתבונן בהם. להביט, לנסות להגדיר ולשאוף פנימה מהריח הטוב והמיוחד הזה שהתגלה בעם ישראל שלי בשיא תפארו. עם ישראל של ימי צוק איתן. 

 

דווקא הכאב הנורא מכול, הכאב המפלח את הלב ופוער בו פצע שלעולם ידמם, חשף בנו את הרוח והגבורה שבכל אחד ואחת מאתנו, את האיתנות שיש בנו. אנחנו עם למוד כאב שלומד מלוחמיו, מבניו היקרים שמסרו נפשם עלינו במערכה הזאת. הם מלמדים אותנו את סוד הניצחון, החיבור והיצירה שבעוז ובענווה, שבגבורה ובעדינות.

 

אנחנו כבר לא מתביישים להגיד בקול שיש לנו חיים גדולים. יש לנו מטרות ואידיאלים גדולים. זה עם שיש לו בשורה לחיים, שאוהב את החיים אהבה עזה שאינה יודעת גבול, ודווקא מכוח אותה אהבה אינו יודע פחד, מישיר מבטו אל המוות, מקריב את חייו על מנת להמשיך בהם.

 

אנחנו, משפחת תורג'מן מבית שאן האבלה והכואבת את נפילתו של בנה אביתר משה תורג'מן הי"ד שנפל בכ"ד תמוז התשע"ד בחאן יונס, אנחנו עוד משפחה ממשפחות צוק איתן. משפחה הכואבת אך גאה להיות נדבך נוסף, ואולי קטן אך עוצמתי מאין כמוהו, באותה שרשרת של גאולת ישראל. שרשרת של גבורה וענווה, שרשרת הלוחמים שנתנו הכול להמשך קיום חיי עם ישראל בארצו.

 

אנחנו כואבים ולא מעכלים את גודל השבר, האבל על החוסר והגעגוע שבאין, ובמה שהיה יכול להיבנות מאותם גיבורים, אך אנחנו גם מבינים, גאים ובעז"ה עתידים לשמוח על כל מי שייוולד בעת הזאת. על גבורת הלוחמים וניצחונם את המוות. על החיבור והקישור של כל ישראל בעת הזאת - זה עם זה וסביב מנהיגיו. זכות עבורנו להיות חלק מהמפעל הזה.

 

תודה על הגבורה, העדינות, האחווה והאהבה שבימים אלו.

 

ינון תורג'מן, אחיו הבכור האוהב והגאה של אביתר משה תורג'מן הי"ד.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים