שתף קטע נבחר

אהוד ברק מתכנן להשקיע בחקלאות בגאנה

לפי סוכנות ידיעות בגאנה, ראש ממשלת ישראל לשעבר התארח במדינה בסוף השבוע, נפגש עם צ'יף מקומי ודיבר על הרחבת הקשרים העסקיים

סוכנות הידיעות הגאנית GNA דיווחה בסוף השבוע האחרון כי ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק מתכוון להשקיע בענפי החקלאות והכרייה במדינה. בשבוע שעבר ביקר ברק במדינה עם רעייתו נילי פריאל.

 

אהוד ברק - כתבות נוספות בנושא:

 

לפי הדיווח ברק הצהיר על כוונות ההשקעה שלו במהלך פגישה עם מנהיגים מקומיים במחוז ממפה אקוופם שבמזרח המדינה. ברק אמר שגאנה היא מדינה "ששווה להשקיע בה" וכי הוא מקווה ליצור קשרים במגזרים רבים ככל האפשר בכלכלה המקומית. 

 

שגריר גאנה בישראל, ארנסט לומוטי, הודה לברק על הביקור. הצ'יף של ממפה, אוסברימה ננה אנאש סרקרו השלישי, אמר כי ביקורו של ברק מבשר על שגשוג העתיד לבוא, וכי הוא מקווה שהקשרים בין גאנה לישראל יתחזקו בעקבותיו. הצ'יף סרקרו ביקש מברק לעודד השקעות ישראליות באזור אקוופם שבו הוא מושל, והסביר שלמקום יש גם פוטנציאל להפוך לאתר תיירות מרכזי בגאנה.

 

ברק. ברכות ותשורות מהצ'יף המקומי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ברק. ברכות ותשורות מהצ'יף המקומי(צילום: מוטי קמחי)

 

ברק ופריאל קיבלו במתנה "קנטה", תלבושת מסורתית המסמלת את התרבות העשירה של גאנה, וכן מפתח על שרפרף, המסמל הזמנה פתוחה לאיזור אקוופם, בכל פעם שהם מבקרים בגאנה.

 

בגאנה מתגוררים 25 מיליון תושבים והתמ"ג שלה צמח ב־2013 וב־2012 בשיעור מרשים של 7.9%. יותר ממחצית תושבי המדינה עוסקים בחקלאות, ואילו מיעוטם עוסקים בתעשייה ובשירותים. שיעור העוני היחסי בגאנה הוא 28%.

 

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר מוקדם יותר השנה בביקור באקרה בירת גאנה בחודש מרס כי ההשקעות הישראליות בגאנה עתידות להכפיל את עצמן ולהגיע להיקף של 800 מיליון דולר עד סוף 2015. ליברמן אמר באותו מעמד כי "לגאנה ולישראל יחסים כלכליים טובים, וחברות ישראליות השקיעו בגאנה כ־400 מיליון דולר, בעיקר בתשתיות, חקלאות והכשרת מומחים בענפים שונים. אנחנו מתכוונים להכפיל את ההשקעה הזו, וזוהי אחת הסיבות שהגעתי לכאן עם משלחת עסקית גדולה".

 

בימים האחרונים מתמודדת גאנה עם החשש מהתפרצות נגיף האבולה בשטחה, לאחר שהוא כבר גבה קורבנות במדינות שכנות במערב אפריקה.

 

יבשת אפריקה אינה זרה לאהוד ברק, לפחות מבחינת השקעות. בחודש מרס דיווח כלכליסט כי ראש הממשלה לשעבר ניהל משא ומתן עם ממשלת חוף השנהב על הקמת צבא חדש למדינה. בתמורה, דרש ברק, לכאורה, סכום של 150 מיליון דולר.

 

לאחר פרישתו מהחיים הפוליטיים ב־2013 ברק שב לעולם העסקים. חודשיים לאחר ההודעה על פרישתו הודיע בנק ההשקעות השוויצרי יוליוס בר על העסקתו של ברק בתור יועץ מיוחד בשורותיו. בנוסף, ברק משמש דירקטור בחברת ניהול ההשקעות האמריקאית CIFC, הנסחרת בבורסה בניו-יורק. 

 

ממשרדו של אהוד ברק נמסר בתגובה כי "אהוד ברק פועל בתחום העסקי כאדם פרטי במדינות שונות בעולם ואיננו נוהג להתייחס לידיעות בעניינים אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים