שתף קטע נבחר

שיא לידות בסורוקה: 68 תינוקות ביממה

היממה האחרונה והפסקת האש שהושגה בסופה הביאו עמן שמחה למחלקת היולדות בבית החולים בבאר שבע. "התינוק חיכה כנראה עד הפסקת האש כדי לצאת", סיפרה אחת האמהות

68 תינוקות נולדו ביממה האחרונה במרכז סבן למיילדות בבית חולים סורוקה בבאר שבע - שיא במתחם הרפואי, ששבר את מספר הלידות ביום כיפור אשתקד.

שניים מהתינוקות שנולדו. "גאוות יחידה" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שניים מהתינוקות שנולדו. "גאוות יחידה"(צילום: הרצל יוסף)
 

איה (30) ממושב עמיעוז שבמועצה האזורית אשכול ילדה את בנה הראשון, לאחר שתי בנות, בשעה 12:50. "האזור שלנו מוגדר שטח צבאי סגור וחששתי ללכת לביקורות. העדפתי לחכות בבית עד לרגע הלידה. התינוק חיכה כנראה עד הפסקת האש כדי לצאת".

 

סמוך אליה, במחלקה ד', סיפרה רעות (39) מקיבוץ עלומים על לידת בתה החמישית. "אנחנו מאמינים בשגרה ונשארנו בקיבוץ. הכול ממוגן אצלנו. הילדה הראשונה נולדה אחרי הפסקת האש במלחמת לבנון השנייה, ועכשיו אני מקווה באמת שתהיה הפסקת אש ושהשקט יישאר".

 

"היה מבול של לידות בלילה", סיפר פרופסור איל שינר, סגן מנהל בית החולים וראש מחלקת יולדות. "כבר בשבוע הראשון

של המבצע הייתה עלייה של 10% בלידות ונערכנו עם אישור שחרור חריג ליולדות - לאחר 36 שעות ולא 48. היום אנחנו עדיין בתפוסה מקסימלית, אבל זה מחמם את הלב". יפה ממן, אחות אחראית במחלקה, סיפרה כי "מתחילת המלחמה הייתה פה כל הזמן תפוסה של יותר מ-100%. חלק מהנשים שוכבות בפרוזדור עם התינוקות עד שמתפנה מיטה".

 

דוקטור דורון דוקלר, מנהל חדרי הלידה בבית החולים, סיפר כי "חלק מהמיילדות שגרות בעוטף עזה לא נמצאות". סביונה בן איון, אחות אחראית בחדר לידה ובמיון, הוסיפה כי "המקום הזה מלא שמחה למרות העומס. המיילדות והיולדות יוצאות עם חיוך. החדרים במחלקת יולדות ממוגנים אז הן יכולות להרגיש ביטחון. אנחנו חשות גאווה להיות מיילדות שיכולות לפעול במצבי לחץ ועומס בלתי רגילים. יש גאוות יחידה גדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
שניים מהתינוקות שנולדו
צילום: הרצל יוסף
מומלצים