שתף קטע נבחר

תיעוד המפגש המצמרר: הסמ"פ שרץ למנהרה בבית גולדין

סגן איתן, שנכנס למנהרה תוך שהוא מסכן את חייו, פגש את הוריו וארוסתו של הדר לפני שהגיע לביתו. הוא הביא להם את התפילין, סידור התפילה והפנקס של הקצין שנהרג: "סיפר להם שהדר נהג לשמור עם החיילים כדי להיות אחד מהם"

הוא רץ למנהרה למרות ההנחיות, הכול כדי להציל את חברו. היום (ג') נפגש סגן איתן, הסמ"פ מחטיבת גבעתי, עם משפחתו של סגן הדר גולדין, שנהרג ביום שישי האחרון, ביחד עם רס"ן בניה שראל וסמ"ר ליאל גדעוני. "היה מפגש מרגש ומצמרר", אמר אחד הנוכחים בפגישה בבית המשפחה בכפר סבא, שארכה 50 דקות.

 

עוד בחדשות:

 

הבוקר הגיעו הוריו של סגן איתן לבית משפחת גולדין בכפר סבא. בצהריים הגיע איתן בעצמו, היישר מזירת הלחימה בדרום, עוד לפני שהגיע לביתו. סגן איתן הביא איתו להוריו של הדר את התפילין, את סידור התפילה ואת הפנקס שהיו שייכים להדר. ההורים קיבלו את איתן בחיבוקים נרגשים והודו לו על כניסתו למנהרה על מנת לחלץ את הדר, תוך כדי שהוא מסכן את עצמו.

 

סגן איתן עם משפחת גולדין (צילום: באדיבות איתמר כהן " יוקי צלמים ") (צילום: באדיבות איתמר כהן
סגן איתן עם משפחת גולדין(צילום: באדיבות איתמר כהן " יוקי צלמים ")

 

סגן איתן    ()
סגן איתן

חיילים מגבעתי בהלוויה של גולדין    (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חיילים מגבעתי בהלוויה של גולדין (צילום: EPA)

משפחתו של הדר עם השר יעלון בהלווייתו     (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משפחתו של הדר עם השר יעלון בהלווייתו (צילום: AFP)

הדר ז"ל   (צילום רפרודוקציה: ירון ברנר) (צילום רפרודוקציה: ירון ברנר)
הדר ז"ל (צילום רפרודוקציה: ירון ברנר)


אחד הנוכחים בפגישה, שבה השתתפו גם אחיו של הדר, ארוסתו של הקצין שנהרג והוריה, סיפר: "איתן הוא בחור צנוע. במשך 50 דקות הוא סיפר להם בקול שקט את כל השתלשלות האירועים. הוא סיפר להם עד כמה הדר היה קצין מוערך וכל אחד מהקצינים רצה שהוא יהיה בצוות שלו ואיך בזמן המבצע הוא נהג לשמור יחד עם כל החיילים כדי להיות אחד מהם". לדבריו, "ההורים ויתר הנוכחים פשוט ישבו בדממה והקשיבו לו. בסיום הפגישה הם הודו לו על כך שהגיע וסיפר ותיעד את האירועים, ועל כך שהוא נכנס למנהרה תוך סיכון חייו".

 

סגן איתן מיהר לאזור שבו התרחשה ההיתקלות ובניגוד לנהלים נכנס למרדף בתוך המנהרה שממנה יצאו המחבלים.

 במהרה הבין כי המחבלים לקחו את גופתו של גולדין איתם חזרה למנהרה. בניגוד לפקודות ולמרות הסיכון הרב שהמנהרה ממולכדת, נכנס איתן לתוכה עם חיילי החפ"ק (חוליית פיקוד קדמית) שלו. שלשום התברר כי הוא ניהל מרדף לאורך מאות מטרים אחרי המחבלים, שבמהלכו מצאו את הממצאים שסייעו לרבנות הצבאית לקבוע את מותו של סגן גולדין.

 

ביקור תנחומים בבית בכפר סבא ערך גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. הנשיא התקבל בדגלי ישראל ועיריית כפר סבא, שהניפו חניכי סניף בני עקיבא בעיר. "אנחנו מראים לכולם שגם באבל אנחנו לא מורידים את הראש", אמרה אחת החניכות. לבית משפחת גולדין הגיע גם אבירם שאול, אחיו של החייל אורון שאול שנהרג בעזה ומקום קבורתו לא נודע. לאחר יציאתו מהפגישה, אמר האח: "אין שום מהלכים משותפים מול הצבא להשבת הגופות, מוקדם לדבר על זה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגן איתן, שחילץ את גופתו של הדר גולדין ז"ל
מומלצים