שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל: "חמאס נפגע קשה, הצבא נשאר בעוטף עזה. השדות עוד יוריקו פה"

הרמטכ"ל בני גנץ נפגש היום עם מפקדי החטיבות והאוגדות שנלחמו בצוק איתן. "התוצאה בעזה הרסנית והאשמה הטרגית היא על מנהיגי חמאס שפעלו מתוך מרכזי אוכלוסייה". לתושבי עוטף עזה הבטיח: "הצבא נשאר להגן פה"

"שללנו יכולות אסטרטגיות של חמאס בנושא הרקטות, המנהרות, הפיקוד והשליטה והייצור והפיתוח של אמצעי הלחימה. כוחותינו מתארגנים כעת מאחור וערוכים להגנה". הדברים של הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, נאמרו היום (ד') לאחר פגישה באוגדת עזה עם מפקדי החטיבות והאוגדות שלחמו ברצועה במהלך מבצע צוק איתן.

 

עוד בחדשות:

 

הרמטכ"ל גנץ התייחס גם לפגיעות באזרחים ברצועת עזה. "חמאס ספג פגיעה קשה מאוד בכל אחד ממערכיו. מפקדיו יושבים בבונקרים ואם ייצאו הם יראו את היקף הנזק שנגרם לכוחות חמאס, ולצערי גם לאוכלוסייה ברצועה. התוצאה בעזה היא הרסנית והאשמה הטרגית היא על מנהיגי חמאס שפעלו מתוך מרכזי אוכלוסייה. לרגע לא שכחנו מה המשימות שלנו. לא היססנו להפעיל את כוחותינו ככל שנדרש ובכל העוצמה.

אני גאה לעמוד בראש הצבא שאלה מפקדי וחיילי השדה שלו".

 

הרמטכ"ל דיבר גם על המוכנות של הצבא למבצע בעזה ולשיתוף הפעולה עם הדרג המדיני. "הכוחות הובלו על ידי מפקדי פלוגות וגדודים ומפקד פיקוד שהכין אותם זה יותר משנה. המודיעין היה חריג באיכותו והגיע הכי קרוב שהיה אפשר להגיע. היה צורך לאלתר ולהמציא תוך כדי לחימה בזמן אמת, אבל ככה זה במלחמה. אני רוצה להדגיש את הקשר ושיתוף הפעולה עם הדרג המדיני שנתן הכוונה אסטרטגית מאוד עמוקה, תוך דבקות, ללא מצמוצים לצדדים ובלי לעקוב אחר רעשי רקע".

 

גנץ הבטיח לתושבי עוטף עזה שכוחות צבא יישארו במקום ויבטיחו את שלום התושבים. "העורף האיתן אפשר לנו להמשיך בלחימה ותושבי היישובים בעוטף עזה יכולים לחזור לבתיהם ולפתח את השדות. יש פה הנהגה אחראית, הצבא לא הולך לשום מקום ונשאר להגן פה. יש כאן קיץ חם אבל בסתיו הגשם ישטוף את אבק הטנקים, השדות יוריקו והדרום יהיה אדום במובן הנכון".

 

היום שוחררו 27 אלף אנשי מילואים ו-55 אלף עדיין ממשיכים בשירותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל גנץ במהלך המבצע
צילום: דובר צה"ל
מומלצים