שתף קטע נבחר

רויטרס, AFP, יואב זיתון

לאחר 30 שעות שקט: אזעקת שווא בעוטף עזה

ב-14:03, יותר מיממה אחרי הפסקת האש, הופעלה אזעקה בשבעה יישובים במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. מדובר ככל כנראה באזעקת שווא

רגעים של מתח בעוטף עזה: אזעקה נשמעה היום (ד') בשעה 14:03 בשבעה יישובים במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. כמה דקות לאחר מכן נמסר שכל הנראה מדובר באזעקת שווא. לא ברור מה מקור הטעות, אך זיהוי שווא של שיגורים אינו מקרה נדיר, והוא התרחש בשבועות האחרונים כמה פעמים בכל שבוע.

 

אזעקת האמת האחרונה הופעלה אתמול, כמה דקות לפני כניסת הפסקת האש לתוקף, אז שוגרו 17 רקטות לעבר ישראל. מאז נצרו הצדדים אש,

ומשלחות הגיעו לקהיר כדי לדון בהסדרה שלאחר המבצע.

 

מוקדם יותר הבוקר, אחרי יותר מחודש תחת מטחים בלתי פוסקים של פצצות מרגמה ורקטות, התחילו תושבי עוטף עזה וערי הדרום לעכל את העובדה שחלפה יותר מיממה רצופה של שקט. בזמן שבקהיר מנהלים הפלסטינים וישראל את הדיונים, התעוררו הרחובות ביישובי הדרום, החנויות שוב נפתחו, ילדים חזרו למסגרות החינוך והחופים והקניונים שוב התמלאו.

 

בעיריות ובמועצות יתקיימו לקראת הערב הערכות מצב, ומסתמן שכל הפעילויות יחזרו לשגרה מלאה כבר מחר או מחרתיים. במקביל מגבשים מנהלי הקייטנות והמתנ"סים תוכניות להמשך פעילות. "ננסה להשלים עד כמה שאפשר את הפעילויות המרכזיות שתוכננו ובוטלו", אומרים בעיריית אשקלון. "אנו ערוכים לקליטה של יותר בני נוער מהרגיל מאחר שיש דרישה של יותר הורים לשלוח אותם לפעילויות אחרי כל כך הרבה זמן בבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ילדים בניר עם בדרך לקייטנה אחרי חודש מלחמה
צילום: עידו ארז
מומלצים