שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תוצרת טורקיה במנות הקרב לחיילים
  בזמן שארדואן לא מפסיק להשתלח בישראל, גילו חיילים שלחמו ברצועת עזה כי ישראל רוכשת מטורקיה מרכיבים ממנות הקרב ובכך מסייעת לכלכלת ארצו של אותו ארדואן. "אנחנו משלמים לטורקים כסף, זה מטורף"

  ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, לא פספס בשנים האחרונות אף הזדמנות לתקוף בחריפות את ישראל, אך נראה כי ההשתלחויות הרבות לא מונעות ממערכת הביטחון להמשיך ולהצטייד במוצרים טורקיים. חיילי מילואים שהשתתפו במבצע צוק איתן הופתעו למצוא במנות הקרב שלהם מזון תוצרת טורקיה. גם מיועדים לשירות ביטחון (מלש"בים) נתקלו במוצרים טורקיים בלשכות הגיוס.

    

  בקבוקי מים שחולקו לצעירים לפני גיוס. "יש מספיק מוצרים כחול-לבן" ()
  בקבוקי מים שחולקו לצעירים לפני גיוס. "יש מספיק מוצרים כחול-לבן"
   

  ש', מילואימניק ששירת שלושה שבועות ברצועת עזה בצו 8, סיפר כי במנת הקרב שקיבלו הוא וחבריו יש קופסת שימורים של עלי גפן תוצרת טורקיה. "זו מנת הקרב הכי שכיחה בצבא", אמר. "עלי הגפן מהווים בסיס ומסביבם יש חומוס וחלווה. כשהיינו בתוך הרצועה קראתי מה כתוב על המנה ולראשונה שמתי לב לכך שהמוצר מטורקיה. אנחנו נלחמים בשביל המדינה, ובסוף היום היא באה ונותנת לך לאכול מוצרים תוצרת טורקיה. מצד אחד אנחנו תורמים ומשרתים את המדינה, ומצד שני אתה מקבל אוכל ממדינה שהיא לא מאוהבנו ומפרנס אותה. לא מובן למה הצבא לא מפתח את התעשייה ישראלית, יש פה מספיק מוצרים כחול-לבן". 

  ראש הממשלה ארדואן. "אנחנו משלמים לטורקים כסף, זה מטורף" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  ראש הממשלה ארדואן. "אנחנו משלמים לטורקים כסף, זה מטורף" (צילום: EPA)
   

  מירב מאזור השרון, שבתה הייתה בראיון בלשכת הגיוס בשבוע שעבר, סיפרה שהצעירים שהגיעו למיונים קיבלו אוכל ושתייה מהצבא, ושבתה חזרה הביתה עם בקבוק מים של חברת elmacik הטורקית. "הסתכלתי על הבקבוק והזדעזעתי, קיבלתי חום", אמרה מירב, "לא יכול להיות שטורקיה צועקת שבצינורות שלנו זורם דם של ילדים ואנחנו מממנים אותם. יש מי עדן, נביעות, יש כחול-לבן. במקום זה אנחנו משלמים לטורקים כסף, זה מטורף".  

   

  כבר מתחילת מבצע צוק איתן, ובעיקר אחרי שנפגעו אזרחים רבים ברצועת עזה, הקפיד ראש ממשלת טורקיה להשתלח בישראל. הוא טען בין השאר שהיא "מבצעת רצח עם מיום היווסדה", ש"התעלתה על הברבריות של היטלר", שהיא הורגת אמהות וילדים פלסטינים בכוונה ושהיא תטבע בדם שהיא שופכת.

   

  ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "המוצרים המדוברים שסופקו על ידי היבואן בתקופת מבצע צוק איתן לא נרכשו לאחרונה".

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים