שתף קטע נבחר

נגד העתקות במבחנים: מדינה בלי אינטרנט

תופעת הרמאויות במבחן הקבלה לאוניברסיטה פושה באוזבקיסטן. הפתרון הכי יעיל של השלטונות: כיבוי האינטרנט הסלולרי וה-SMS ל-30 מיליון התושבים

שירותי האינטרנט והודעות הטקסט שותקו ביום שישי שעבר ברחבי אוזבקיסטן כולה למשך חמש שעות ארוכות. לא הייתה זו מתקפת סייבר עוינת, לא עומס גדול מדי על השרתים ואפילו לא תקלה במרכז הבקרה: הייתה זו השבתה יזומה של השלטונות, שנועדה למנוע העתקות ורמאויות במהלך מבחני הכניסה לאוניברסיטאות שנערכו באותו היום.

 

עוד חדשות בעולם :

 

שתי מפעילות סלולר ענקיות השעו לגמרי את שירותי האינטרנט הסלולרי ומשלוח הודעות הטקסט והתמונות בין השעות 08:30 ל-13:30, ונימקו זאת ב"עבודות תחזוקה דחופות ברשתות תקשורת". ההגבלות השפיעו כמובן לא רק על אלה שניגשו למבחנים, אלא על אוכלוסיית המדינה כולה, שמונה יותר מ-30 מיליון בני אדם. באוזבקיסטן יש כ-19.6 מיליון טלפונים סלולריים.

 

ההגבלות על שירותי הסלולר הפכו למנהג שנתי ביום שבו נערכים מבחני הכניסה לאוניברסיטאות, במסגרת המאבק של הרשויות נגד השחיתות, הרמאויות וההעתקות, שלפי דיווחים הם תופעה נרחבת מאוד באוזבקיסטן.

 

לפי התקשורת המקומית, סטודנטים נוהגים להשתמש בשירותי אינטרנט ו-SMS כדי לרמות במבחנים. המשטרה עורכת חיפושים קפדניים

אחרי טלפונים ופתקים לפני שהסטודנטים נכנסים לבנייני האוניברסיטה. בעבר דווח גם על סטודנטים שנכנסו לחדרי הבחינה עם טלפונים זעירים מוחבאים בסוליות נעליהם ועל שיחות טלפון ממורים פרטיים במהלך הבחינה.

 

חלק מהחנויות בשוק האלקטרוני המרכזי של הבירה טשקנט פרסמו הודעות בימים שלפני יום שישי האחרון שבהן נמסר לסטודנטים: "אזלנו לנו הטלפונים הזעירים, תשתמשו בראש שלכם במבחנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
טלפונים זעירים בסוליות הנעליים
צילום: shutterstock
מומלצים