שתף קטע נבחר

מלחמת התפוחים של פולין נגד פוטין

אירופה הטילה סנקציות על רוסיה והשעיר לעזאזל של פוטין היה פולין: חרם על יצואנית התפוחים מספר 1. התשובה: קמפיין הסלפי והמתכונים #eatapples

בפולין הושק בשבוע שעבר קמפיין בטוויטר הקורא לתושבים להצטלם כשהם אוכלים תפוחים כדי להרגיז את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. הקמפיין #eatapples הושק יום אחרי שרוסיה הטילה חרם על מוצרים מפולין בתגובה לסנקציות של המערב נגד מוסקבה, בעקבות סיפוח חצי האי קרים שבאוקראינה ותמיכת הקרמלין במורדים הפרו-רוסים במזרח אוקראינה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

פולין היא היצואנית מספר אחת בעולם של תפוחים, והדבר הופך את החלטתה של רוסיה להטיל חרם על מוצריה לסמלית מאוד. סנטיסלב קוזייג', היועץ לביטחון לאומי של נשיא פולין ברוניסלב קומורובסקי, צייץ בפייסבוק ביום חמישי שעבר "איכלו תפוחים כדי להרגיז את פוטין. הצטרפו לקמפיין כדי להראות מה אנחנו עושים בנוגע לחרם הרוסי".

מצטלמים עם תפוחים פולניים בליטא, ליד שגרירות רוסיה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מצטלמים עם תפוחים פולניים בליטא, ליד שגרירות רוסיה(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

פוליטיקאים, אישים מפורסמים, עיתונאים ומשתמשי טוויטר אחרים בפולין הצטרפו בהתלהבות לקמפיין וצייצו תמונות של עצמם נוגסים בתפוח או שותים מיץ תפוחים. חובבי פירות אחרים שביקשו להפחית את השפעת החרם על המגדלים הפולנים פרסמו מתכונים לפאי תפוחים ושטרודל.

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

כשבעה אחוזים מגידולי המזון המיוצאים מפולין מדי שנה מועברים לרוסיה. רוסיה רוכשת מפולין יותר ממיליון טונה תפוחים בכל שנה. החרם

הרוסי על התפוחים נכנס לתוקף ב-1 באוגוסט.

 

בינתיים פוטין הורה היום לגופי הממשלה בארצו להגביל את ייבוא המזון והמוצרים החקלאיים מכל המדינות שהטילו סנקציות על רוסיה בעקבות המשבר באוקראינה. לפי הודעת הקרמלין, ההוראה - שלפיה יוטלו הגבלות או חרם מוחלט על מוצרים ממדינות כאלה – תהיה בתוקף למשך שנה. בצו שפרסם פוטין לא נקבה רוסיה בשם של אף מדינה או מוצר ספציפיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
בשבילי - רק תפוח פולני
צילום: AP
מומלצים