שתף קטע נבחר

נלחם על הקריירה

הימים במעצר, התדמית שהתרסקה, החברים שנטשו וההצעות שלא מגיעות. מאיר גבאי ממשיך לטעון שהוא לא קשור להימורים לא חוקיים, ופונה למאמנים בליגת העל: "אני מתחנן, תנו לי צ'אנס"

עד לפני חצי שנה נחשב מאיר גבאי להבטחה גדולה. הוא היה בין השחקנים המצטיינים של עירוני רמת השרון, והעתיד נראה ורוד. אלא שאז התפוצצה פרשת ההימורים שהסעירה את הכדורגל הישראלי, וחייו של המגן השתנו ללא היכר.

 

גבאי (25) נחשד בהימורים לא חוקיים, "בטים", בין היתר על משחקי קבוצתו. הוא נזרק מיד מרמת השרון, והבעלים של הפועל אשקלון דאז, פרוספר אזגי, החליט לקלוט אותו עד סיום העונה. כעת, בעודו ממתין להחלטת הפרקליטות אם להגיש נגדו כתב אישום, גבאי רוצה שיתנו לו צ'אנס. הוא ממשיך לטעון שלא הימר ומחכה להצעות מליגת העל שלא מגיעות.

 

מאיר גבאי. "הבדיקה הראתה שהימרתי, אבל לא נגד הקבוצה שלי" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
מאיר גבאי. "הבדיקה הראתה שהימרתי, אבל לא נגד הקבוצה שלי"(צילום: אלעד גרשגורן)

 

עברת פוליגרף. מה היה שם?

"על־פי תוצאות הבדיקה שמעולם לא ראיתי יצא שהימרתי, אבל לא נגד הקבוצה שלי".

 

אז הימרת או לא הימרת?

"בחיים שלי לא הימרתי. אמרתי גם לחוקרים שווינר וטוטו אני יכול לשלוח. ב'בטים' או על משחקים של הקבוצה שלי בחיים לא הימרתי".

 

איך הגבת כשהפרשה התפוצצה?

"אמרתי ליו"ר רמת השרון (דני לאופר): 'תספור עד עשר לפני שאתה מפוצץ את הסיפור. תיקח אוויר לפני שאתה מאשים אותי במכירת משחקים'. לי הוא לא אמר באופן אישי כלום. הייתה אסיפה, שבה הוא דיבר על הנושא הזה. אמר שמאיר מתעסק בהימורים ובשטויות".

 

דני לאופר. גבאי: "לי הוא לא אמר כלום באופן אישי" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
דני לאופר. גבאי: "לי הוא לא אמר כלום באופן אישי"(צילום: עוז מועלם)

 

אז למה הלבישו תיק דווקא על מאיר גבאי?

"הייתי בין השחקנים שבאותה תקופה עשו את הבלגן בנוגע לעיכוב במתן המשכורות. הייתי בין אלה שנלחמו מול ההנהלה על הכסף שלי ושל

החברים שלי, ובגלל זה ניסו להלביש עליי תיק. בחיים לא עשיתי שום דבר שיכול היה להיראות חשוד. הועדפתי בהרכב על פני בלם זר שישב על הספסל בגלל היכולת שלי, וגם על חשבונו של אבי סטרול. אם מכרתי משחק, אז למה קיבלתי קרדיט? מישהו פה טיפס על עץ גבוה מדי".

 

היה מקרה שהציעו לך למכור משחק?

"אף פעם לא הציעו לי למכור משחק. בגלל זה הכל נחת עליי כמו פצצה".

 

מאיר גבאי (מימין). "מישהו פה טיפס על עץ גבוה מדי" (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
מאיר גבאי (מימין). "מישהו פה טיפס על עץ גבוה מדי"(צילום: ראובן כהן)

 

מה עבר עליך בחמשת הימים במעצר?

"וואו, אני בטוח שגם לפושעים ועבריינים זה מאוד קשה. עברתי חמישה ימים שילוו אותי לכל החיים. זו הרגשה איומה - בכיתי בלי סוף, לא חשבתי על כדורגל, חשבתי רק על

ההורים שלי והמשפחה שלי שמלווים אותי מגיל אפס לכל אימון ומשחק".

 

ממה הכי נפגעת? מי הכניס אותך לברוך הזה?

"בזמנו היה יו"ר (לאופר) שכבר לא נמצא שם, ואני לא רוצה לדבר עליו כיוון שאני מתכוון להגיש נגדו תביעת ענק על כך שהכפיש אותי ופגע בשמי הטוב. הוא ניהל את המאבק מול כל המדינה, וזה לא בסדר. איכזבו אותי גם אנשים מקבוצות באזור שלי שמכירים אותי מאז שהייתי ילד. הם לא נתנו לי יד ולא עזרו לי לשקם את התדמית".

 

היחס של החברים שלך השתנה בעקבות הפרשה?

"הרבה חברים הפתיעו אותי וחיזקו אותי. החברים מרמת השרון נשארו איתי בקשר והתקשרו באופן קבוע לתמוך ולחזק. הם יודעים שאני בחיים לא הייתי עושה להם דבר כזה. זה נתן לי את הפוש להילחם על הצדק שלי".

 

רמת השרון. "החברים התקשרו באופן קבוע לתמוך ולחזק" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
רמת השרון. "החברים התקשרו באופן קבוע לתמוך ולחזק"(צילום: אלעד גרשגורן)

 

איך המשפחה הגיבה?

"הורה מגדל את הילד שלו, מעניק לו ערכים, תומך בו עד שהוא מגיע למשהו בחיים, ואז הכל מתפוצץ לו בפנים. ההורים שלי לקחו את זה מאוד

קשה".

 

איך קמים מזה?

"האמנתי בעצמי, ידעתי שאני חף מפשע. זה גרם לי לרצות להילחם על הקריירה שלי ולא לוותר. הרמתי טלפונים לכל מאמן בארץ וביקשתי חמש דקות כדי שישמעו את הסיפור שלי. הסברתי להם שלא ישפטו אותי ויגמרו לי את הקריירה, שאני ילד טוב שלא מתעסק בהימורים".

 

מאמין שאתה יכול לחזור לליגת העל?

"אני בטוח שהפוקוס יהיה עליי איפה שאשחק. בפעם הראשונה בקריירה שלי אני יכול להודות שהיכולת שלי כרגע לא מספיקה, ואני צריך מאמן שיאמין בי. היום אני צריך מאמן עם ביצים שיאמין בי וילך איתי למלחמה. אני מתחייב שכל מאמן שייקח אותי ירוויח".

 

איך אתה יכול לשכנע מאמן שאתה לא קשור לכל זה?

"לא צריך להיות חכם גדול. עשו רעש כאילו תפסו את העבריין הכי גדול בארץ, ועובדה שאין שום הוכחה נגדי".

  

"צריך מאמן עם ביצים שילך איתי למלחמה" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
"צריך מאמן עם ביצים שילך איתי למלחמה"(צילום: אלעד גרשגורן)

 

מה למדת מכל הפרשה, יש לך מסר להעביר?

"אני זועק, מתחנן ומוריד מהכבוד שלי. אני מתחנן בפני אנשי מקצוע שיפתחו את העיניים ויגידו ששווה לתת לילד הזה צ'אנס. היו פה בארץ מקרים של

מכירות משחקים. זה לא הוכח, אך אותם שחקנים גמרו את הקריירה. היו צילומים בטלוויזיה וזה נראה הכי ברור. עליי? אין כלום".

 

אתה מאמין שתשחק בעונה הקרובה?

"כדורגל בליגה מקצוענית אני בטוח אשחק. יש לי קרוב למאה הופעות בליגה הלאומית ו-30 בליגת העל. אני לא אשחק בליגות הנמוכות, כי הכדורגל זה הפרנסה שלי. אני מאמין בעצמי ורוצה לחזור לקדמת הבמה. יש לי הצעות גם מהלאומית, אבל אני חולם על ליגת העל".

 

מה הרגע שאתה מייחל לו?

"אני נלחם בכל דרך לצאת מהסיפור. אני רוצה לשמוע את המשפט 'מאיר גבאי זכאי'".

 

לאופר: "טענות גבאי - המצאות"

דני לאופר, יו"ר רמת השרון בעונה שעברה, מסר בתגובה לטענות של גבאי: "מדובר בשטויות במיץ עגבניות. הכל המצאות. אני לא מעוניין לחזור לפרשה, זה לא רציני. הפרשה הזו מאחוריי כבר כמה חודשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
מאיר גבאי
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים