שתף קטע נבחר

קרן חקרה מכרסמים - שגרמו למותה מנגיף אלים

המחקר הסתיים בטרגדיה: ד"ר קרן אמבר, בת 36 מראש העין, טסה לפינלנד כדי לחקור את התנהגותם של נברנים. היא נדבקה בווירוס הנפוץ בקרב חוקרים הבאים במגע עם החיות - אך במקרה שלה הוא הוביל במהירות לקריסת מערכות ולמותה. "הרופאים היו בהלם", אומר בעלה. "מעולם לא מת שם מישהו מהווירוס"

מתה במהלך מחקר בחו"ל: קרן אמבר, בת 36 וד"ר לאקולוגיה ומדעי הסביבה, שהתה בפינלנד לצורכי מחקר - ונפטרה כשביצעה את העבודה שכל כך אהבה. היא נדבקה בווירוס שגרתי מבעלי החיים שחקרה, אך בניגוד לציפיות פעל הווירוס באלימות, הוביל את גופה לקריסת מערכות וגרם למותה.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

חדשות בריאות נוספות:

אחת ולתמיד: איזה ממתיק מלאכותי הכי בריא?

המחווה המרגשת של כוכב "עספור" לאביו החולה

שחר בן 10 נלחם בסוכרת ובסרטן - וניצח

 

ד"ר אמבר טסה לפינלנד במסגרת פוסט-דוקטורט שביצעה באוניברסיטת בן גוריון, שבו חקרה את התנהגותם של נברנים, סוג של מכרסמים. היא הגיעה לשם לפני כחודשיים וחצי והייתה אמורה לעזוב בעוד שבועיים חזרה לראש העין, שם היא מתגוררת עם בעלה רן בראון, ולטוס להמשך המחקר בשבדיה בעוד כחודש.

 

לפני שטסה היא סיפרה לבעלה שכל החוקרים הבאים במגע עם הנברנים נדבקים בווירוס בשם Puumala, שעשוי לגרום לחום ולחולשה שחולפים כעבור ימים אחדים. "היא ידעה שזה יקרה. כל מי שעובד עם הנברנים נדבק", משחזר בעלה. אלא שלמזלה הרע של ד"ר אמבר, מסיבה שאיננה ידועה ובאופן מפתיע, השפיע הווירוס עליה בצורה קטלנית.

 

"ביום ראשון שעבר היא התקשרה אליי ואמרה שהיא מתחילה להרגיש לא טוב ושהיא תיקח כדור", אומר בעלה. "למחרת החלו לכאוב לה הבטן והגב, היא לא יכלה לאכול והפנו אותה בדחיפות לבית חולים. באותו ערב היא עברה קריסת מערכות ואושפזה בטיפול נמרץ. ביום שני היא נפטרה.

 

"זה מקרה נדיר מאוד. בבית החולים היו בהלם ואמרו לנו שמעולם לא נתקלו במוות כתוצאה מהווירוס, וגם הפרופסור שמנהל את מעבדת המחקר שם סיפר שבכל שנה עוברים אצלו מאות חוקרים ומעולם לא היה דבר שהתקרב לכך. יכול להיות שהייתה לה איזושהי בעיה גנטית שהווירוס השתלב בה.

 

"קרן ידעה שיש סכנות בעבודה עם בעלי חיים, היא עבדה בעבר גם עם נחשים ארסיים. היא ידעה למה היא נכנסת, אבל לא שיערה שזה יגיע למצב כזה".

 

לבקשתה של ד"ר אמבר, גופתה נשרפה.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
ידעה שתידבק בווירוס. ד"ר קרן אמבר ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים