שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יובל סגל: "כבר לא עסוק בלהיות נחמד"

  לפנק לפנק לפנק? השחקן יובל סגל לא מנסה להיות חבר של כולם. "אני נאמן לעצמי, לפעמים זה יוצא מגעיל", הוא אומר בכנות בראיון, ומסביר מדוע הגישה הזו יצרה חוסר נעימות בצילומים של "מתים לרגע", ואיך השפיעה עליו החרדה לשלומם של חיילי צה"ל בתקופה האחרונה

  החיוך החביב של השחקן יובל סגל מוכר לכולם מהפסקות הפרסומות, אבל מתברר שבעבודה שלו הוא דווקא לא מרבה לפזר חיוכים. לפעמים הוא גם קצת קצר רוח. אחרי 16 שנה בתחום הוא מודה שלא קל להיות נחמד כל הזמן, ומספר שבצילומי הסדרה שבה הוא מככב בימים אלה, "מתים לרגע", אפילו נקרא לשיחות הרגעה. "תהיה יותר סבלני", ביקשו ממנו. 

   

  "אני יודע שאומרים שלא כיף לעבוד איתי בתקופה האחרונה", הוא אומר בראיון ל-ynet, "לעתים בעבודה הזאת נחשפים לבועה הריקה שלה, וזה גורם לנשוך שפתיים. אני כבר לא עסוק בלהיות נחמד ולחייך. אני נאמן לעצמי, לפעמים זה יוצא מגעיל וזה בסדר, כי מי שמכיר אותי - יודע שיש בי צדדים חיוביים. היום, אחרי הרבה שנים במקצוע, אני יודע שלחייך כל הזמן ולהיות נחמד זה לא מה שמביא את העבודה. אני מודה שיש תקופות שאני לא מסוגל לראות את האנשים. עכשיו אני בתקופת ביניים. בתקופה האחרונה הייתי באנטי".

   

  קרה משהו ספציפי שגרם לך להגיע לזה?

   

  "אתה מגיע לשלב שאתה מבין דברים ומתחספס. בגדול אני די מצולק מ'טקסי דרייבר'. כתבתי סדרה במשך תקופה, היא אמנם המשיכה לשתי עונות, אבל הביקורות והרייטיניג היו צוננים קצת. אלו צלקות שמפיקות עומק, כלומר כל חוסר הצלחה מסוים, הופך להיות עוד נדבך בקריירה שלך. אם אין כשלונות, אתה לא לומד".

   

  יובל סגל והקאסט של "מתים לרגע" ()
  יובל סגל והקאסט של "מתים לרגע"

  מלבד "טקסי דרייבר", מאחורי סגל בן ה-42 קילומטראז' ארוך ומרשים על מסכי הטלוויזיה והקולנוע, שכולל בין היתר את "טירונות", "קצרים", "פלפלים צהובים", "מתנה משמיים" ו"אפס ביחסי אנוש". הוא גם משחק בהצגות בהבימה ובית ליסין, אבל לדבריו, הקהל ברחוב מזהה אותו בעיקר בזכות הפרסומת שבה הוא מככב.

   

  וזה מאכזב אותך?

   

  "ממש לא, בפרסומת הזאת יש משהו איכותי. חושב שיש בה דברים חיוביים, ואם הקהל זוכר אותי משם, אז סבבה. עכשיו הבנתי שיש שידורים חוזרים של 'קצרים', אז יש קצת כאלה שמזהים אותי משם. בגדול אף פעם לא הייתי עסוק בלהיות כוכב או ללכת להשקות וכאלה. התעשייה שלנו נורא טובה בהכתרות. יש שחקן שמצליח עכשיו, אז מכתירים אותו. יש במאי שמצליח, אז מכתירים אותו. לוקחים בחור או בחורה שעושים דבר וחצי, והופכים אותם לדבר הבא. אבל אלה דברים שעוברים - כדי באמת להישאר לאורך זמן, אתה צריך להיות עסוק נטו בעבודה, ולא בשטויות שמסביב".

   

  "לא עסוק בלהיות כוכב" ()
  "לא עסוק בלהיות כוכב"
   

  חשבת פעם לעזוב את המקצוע?

   

  "השבוע חשבתי מה אני יכול להיות אם לא שחקן. חשבתי אולי מציל בים. אני מבין שהמקצוע שלי הוא מתנה ואני עוד מנסה ליהנות ממנו. אני כבר לא נאיבי ובטוח שהכל מושלם, אני יותר בעניין של לעבוד ולהתפרנס, הכוכבנות לא מעניינת אותי. אני לוקח קשה ביקורות רעות, אבל לא מסתנוור ממחמאות. משפחה זה הדבר היחיד שהוא טוטאלי".

   

  צד ילדותי

  לתפקיד הנוכחי בדרמה היומית של HOT "מתים לרגע" - שבה הוא מגלם פרופסור שמרכז פרויקט מצטיינים לרופאים צעירים ועושה ניסויים בבני אדם - הוא הגיע עם ספקות. "חששתי מאוד בהתחלה. הז'אנר הזה, שבו מצלמים המון חומרים בפרק זמן קצר, הוא חדש לי. אני חושב שזאת הפעם הראשונה שעשיתי את זה, והאמת - אני מופתע לטובה. כנראה שזה חלק מהטריק המקסים שלו".

   

  איך היה על סט הצילומים עם השחקנים הצעירים?

   

  "לא רק עם הצעירים, עם כולם היה נחמד. אני לא מאלה שבאים לסט לרכוש חברים. אני שמח מאוד שיצא לי לקחת חלק בפרויקט הזה. האמת שאני צריך להתנצל שלא התנהגתי יפה בזמן הצילומים... הייתי חסר סבלנות שם על הסט ועשו לי כמה שיחות הרגעה".

   

  איך אתה מסביר את ההתנהגות שלך שם?

   

  "אולי בגלל שפחדתי קצת שאצא מביך בסדרה. לפעמים יש לי התנהגויות קצרות סבלנות מתוך פחד. יש בי משהו מאוד ילדותי.  אני מפנים כל מה שאומרים לי. כלומר, מילה אחת יכולה לשבת לי על הנשמה חודשים, ואני מאלה שמגיבים. אני לא בוגר מספיק כדי לשים את זה בצד. הילד שבי מאוד נוכח. גם בחיים, לא רק בעבודה".

   

  "מתים לרגע". הופתע לטובה ()
  "מתים לרגע". הופתע לטובה
   

  הסדרה הושקה בימי מבצע "צוק איתן", ולכן עיקר תשומת הלב שלו בתקופה הזו לא הופנה אליה. "לא הייתי נרדם בלילות מרוב דאגה לחיילים", הוא אומר, "הלב שלי היה עם החיילים ועם המצוקה שלנו הישראלים. אני לא מאלה שיקומו ויצעקו את הבעיה של האויב שלנו. אני מתחבר לכאב שלנו, כעם ישראל. ישבתי עם דמעות, בחרדה שלא אקום בבוקר לשמוע שחייל נפצע או נהרג. רציתי לצאת בתחושה מורלית גבוהה. אין לנו מקום אחר - רק במדינת ישראל. צריכים לשמור עליו דמוקרטי, צריכים לשמור על המקום הזה בטוח".

   

  סגל מקפיד לומר את המילה דמוקרטיה כמה פעמים כשהוא מדבר על ארץ ישראל. הוא אמנם לא בהכרח מסכים עם התבטאויות של אמנים במהלך התקופה האחרונה, אבל מדגיש שבמה צריכה להינתן לכל הדעות. "נלחמנו באויב שלא נתן לבני עמו להגיד דברים שהם נגד החמאס. חשוב שאנחנו, כמדינה דמוקרטית, כן נשמור על המקום הזה - שכל אחד יגיד מה שהוא רוצה. היו דברים שנאמרו שהכעיסו אותי ונשמעו לי לא במקום, אבל זו רק דעתי".

   

  כשהוא נשאל אם הכוונה היא לדברים שאמרה אורנה בנאי לאחרונה, שעוררו סערה וגרמו למטחי ביקורת כלפיה, הוא ממהר להבהיר שזו דווקא דוגמה להתלהמות: "ממה שאני הבנתי בקשר לאורנה, כל הדבר הזה היה חוסר הבנה מוחלט, בגלל זה צריך להיזהר. אנשים מיהרו להתלהם והתפוצצו. צריך סבלנות וסובלנות, לא הבינו אותה נכון. לא משנה אם זה הכי מכעיס בעולם, אז אמרה - אז מה? אותי הכעיס יותר שחנין זועבי ישבה מול אלג'זירה והעבירה לכאורה מסרים לחמאס".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד רומנו
  יובל סגל. איש עבודה
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים