שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פעילות גופנית לכל המשפחה: למה זה כדאי?

  כולנו מתלוננים כי הילדים הפכו להיות בטטות כורסה ומבלים את זמנם בעיקר מול המסכים. אבל האם אנחנו שונים מהם, ומה צריך לעשות כדי להעביר את המשפחה לחיים בריאים, המבוססים על תזונה נכונה ופעילות גופנית של כולם יחד?

  פעילות גופנית לילדים היא קצת יותר מהזזת אצבע: בעולמנו הטכנולוגי, ילדים רבים משקיעים את מירב זמנם במחשב ובנייד, בפייסבוק ובוואטסאפ והפעילות הגופנית שעמה הם מתמודדים מסתכמת בישיבה ממושכת ובהזזת האצבעות על מסך המגע. לכך מתלווים אכילה בלתי מבוקרת ונשנושים והתוצאה שאנו מקבלים היא פחות פעילות ויותר השמנה.

   

  עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

   

  ומה עם ההורים? רבים בעלי סדר יום לחוץ ועמוס המוביל ל"ריצה אחרי הזנב". רבות מן העבודות כרוכות בישיבה ממושכת ועשויות להוביל לתשישות ועייפות והפעילות הגופנית נדחקת הצידה. הפתרון שיכול לסייע לנו לשמור על חיוניות ואורח חיים בריא היא פעילות גופנית ותזונה נכונה.

   

  עוד כתבות במדור משפחה בריאה 

  כספית מסוכנת בדגים? הכירו את הפתרון הטבעי

  לא לאכול מהסיר! 10 עצות הרזיה ללא דיאטה

  ילדים לא אוהבים דגים: 5 מיתוסים בריאים

   

  פעילויות בריאות ומאחדות

  פעילות גופנית לכל המשפחה אחת מהאפשרויות לשמור על אורח חיים בריא היא לאחד את המשפחה לפעילות משותפת. דוגמאות לפעילויות מסוג זה הן רכיבה על אופניים, טיול רגלי, משחקי כדור, תופסת ועוד.

   

  הרעיון הוא ליצור בית בריא עם הרגלים נכונים לפעילות גופנית ואף לתזונה נכונה. תהליך כזה יפחית את החולי בבית. ימנע מההורים להישאר עם ילדיהם החולים ואף יפחית את צריכת התרופות.

   

  יתרון נוסף בתהליך זה הוא המחויבות המשפחתית הנוצרת אחד כלפי השני. מחויבות לזמנים ולמסגרת מה שמסייע לילדים להתפתח כאחראים יותר ובעלי תחושת מסוגלות גבוהה יותר.

   

  עוד יתרון הוא ליצור קשר בין ההורים לילדים. הפעילות המשפחתית עשויה לתרום בקרבה בין הורים לילדיהם. התחושהמרוממתהרוחשהפעילותמניבה יוצרתחיוך, חום , ואהבה. חוויות היום יכולות להישזר בשיחה וכך הקרבה גדלה.

   

  להוציא את המשפחה מהבית

  שיפור מוטורי גם הוא אחד מהיתרונות הברורים שמרחיבים מפעילות משפחתית. הילד מחכה את ההורה בתנועתיות נכונה, לדוגמה: לומד לרכוב, ללכת במסלולים סלעיים או לכדרר כדור. כמובן שהפעילות משפרת גם את יכולותיו המוטוריות של ההורה המהווה דוגמה אישית. כדברי הניב, נאה דורש, נאה מקיים.

   

  הפעילות יכולה גם להתבצע בין בני הזוג, כך ניתן לעודד אחד השנייה לצאת להליכה משותפת למשל, מה שמסייע מאוד בהתמדה. לצאת להליכה לבד עשוי להיות משעמם אךביחד החשק עולה והכיף גדול הרבה יותר.

   

  חשוב לציין שבחירת הפעילות יכולה להיות בהתאם לאהבות של המשתתפים. עם זאת חשוב לגוון בפעילויות על מנת לחשוף את הילדים לאפשרויות השונות וכך ללמוד להתחבר למה שמתאים וטוב להם. כמובן שאהבות כאלו משתנות עם הזמן וצריכה להיות גמישות בהתאם לגיל הילדים וליכולותיהם.

   

  דבר אחרון הוא החיסכון הכלכלי בחוגים. העשייה המשותפת מעסיקה אתת הילדים מחוץ לבית ויוצרת עשייה עם אמצעים פשוטים המתאימים לכלום

   

  הכותבת היא דיאטנית קלינית וספורט ומאמנת כושר

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  פעילות גופנית למשפחה - זה בריא
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים