שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפקות טלוויזיה נדחות, The Voice מתארכת
  אחרי הקפאה בעקבות מבצע "צוק איתן", מסך הטלוויזיה מתחיל להפשיר, אבל העתיד עדיין מעורפל - השקות נדחו והפקות נעצרו בגלל השינויים בלוח הזמנים. אז במה נצפה בעוד כמה חודשים? דו"ח מצב

  מבצע "צוק איתן" אמנם לא הסתיים עדיין, אבל בתעשיית הטלוויזיה כבר מתמודדים עם היום שאחרי. אחת הנפגעות העיקריות מהמבצע היא תוכנית הריאליטי "The Voice", שחזרה אתמול (א') למסך עם נתוני רייטינג פושרים, אחרי היעדרות של יותר מחודש ממסך הטלוויזיה. בזכיינית רשת מנסים למזער את הנזקים מההקפאה הממושכת - ומשדרים השבוע שלוש תוכניות של הריאליטי, אך מהשבוע הבא יחזרו לשתי תוכניות בשבוע, כלומר "The Voice" תישאר על המסך הרבה יותר מכפי שתוכנן. היא אף תיכנס לתקופת החגים - דבר נדיר בתעשיית הטלוויזיה הישראלית, שכן בתקופה זו שיעור הצפייה יורד משמעותית ובהתאם לכך גם הפרסומות.

   

  יעבדו גם אחרי החגים. שופטי The Voice (צילום: עדי ורני) (צילום: עדי ורני)
  יעבדו גם אחרי החגים. שופטי The Voice(צילום: עדי ורני)

  הגמר של הריאליטי אמור היה להתקיים ב-23 בספטמבר, יום לפני ערב ראש השנה, אלא שבעקבות המבצע - ההופעות החיות יתחילו רק ב-14 בספטמבר, והגמר יידחה לפחות עד חודש אוקטובר.

   

  בתוך כך נולדה בעיה נוספת עקב דחיית התוכנית - לוח הזמנים של המנטורים. שלומי שבת, שרית חדד, מוש בן ארי ואביב גופן קובעים הופעות מראש, ותיתכן התנגשות בין השידורים החיים להופעות הזמרים. "כבר יש לנו בעיות שנובעות בגלל לוחות זמנים", אמר גורם המקורב לאחד המנטורים, "אבל אנחנו מנסים למצוא פתרונות".

   

  לא רק "The Voice" נפגעה בזכיינית רשת. הפקת הריאליטי המוזיקלי הנוסף "אקס פקטור" נדחתה למועד לא ידוע. את העבודה על התוכנית אמורה היתה ההפקה להתחיל כבר באמצע החודש הזה, אך עובדי צוות התוכנית קיבלו הודעה על דחייתה. "יכול להיות שתהיה דחייה של שבועיים או של חודשיים, הכל תלוי בלוח השידורים", אמרו גורמים המעורים בפרטים. לפני הדחייה התבקשו השופטים בתוכנית - משה פרץ, שירי מימון, עברי לידר ורמי פורטיס -  לשריין את החודשים דצמבר וינואר לתחילת השידורים החיים, אך קרוב לוודאי שגם הזמנים הללו צפויים להשתנות.

   

  שירי מימון. שינוי בתוכניות (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  שירי מימון. שינוי בתוכניות (צילום: ענת מוסברג)

  ריאליטי נוסף של רשת - "משחקי השף", עשוי גם כן להידחות. אנשי ההפקה כבר החלו באודישנים והליכי מיון, אך קיבלו הודעה על דחייה אפשרית. עם זאת, נכון לכתיבת שורות אלה הם ממשיכים לעבוד כרגיל. ריאליטי גדול אחר של רשת - "המירוץ למיליון", כבר נמצא בחדרי עריכה ואמור לעלות לשידור אחרי סיום "The Voice".

   

  גם בקשת מתמודדים עם דחיות ושינויים בלוח הזמנים. עליית הריאליטי המוזיקלי "הכוכב הבא" נדחתה למשל. "הפקות לא יבוטלו", אמר גורם בכיר בתעשיית הטלוויזיה, "יהיו כאלה שיידחו באופן ודאי, אבל הכל יחזור לקדמותו". לא כולם שותפים לדעתו. גורם בהפקת אחת התוכניות מבהיר כי מדובר ב"נזק בלתי הפיך" לתעשיית הטלוויזיה המסחרית.

   

  השלכה נוספת של "צוק איתן" היא דחייה של תוכניות שכבר מוכנות לשידור - כמו העונה השנייה של "בוס בהסוואה" ברשת ו"יצאת צדיק" של קשת, שמועד שידורן טרם נקבע. קשת דחתה גם את עלייתה של התוכנית "מועדון לילה", שהיתה כבר בשלבי הפקה מתקדמים, וכעת לא ברור מתי תעלה לאוויר. גם עליית התוכניות "אנשים" ו"חי בלילה" של הזכיינית נדחתה, ואמורות לשוב לשידור אחרי החגים. "הפרלמנט", שעונתה השנייה אמורה היתה לעלות ב-17 ביולי, תעלה לבסוף רק ביום חמישי הקרוב.

   

  לעומת רשת וקשת, הפגיעה בערוץ 10 משמעותית פחות. אמנם גם תוכניות כמו "עד סוף העולם", "אחת אפס אפס" ו"מעושרות" עשויות להימשך מעבר לצפוי, להיכנס לתקופת החגים,  ולגרום להפסדים כספיים נוספים לערוץ שגם ככה נמצא בבוץ כלכלי, אולם בהנהלת הערוץ נעשים מאמצים גדולים על מנת להימנע ממצב שכזה.

   

  בניגוד לרשת וקשת, לערוץ 10 אין תוכניות שנמצאות בשלבי הפקה, אלא כאלו שמוכנות לשידור כמו העונה השנייה של "בייבי בום", "כלבוטק", "פנים אמיתיות" של אמנון לוי ותוכנית חדשה של גידי גוב וישראל אהרוני, כך שמהבחינה הזו יכולים לנשום לרווחה בערוץ.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים