שתף קטע נבחר

שר הפנים החליט: יהודים יוכלו לעלות עם בני זוג חד-מיניים

ישראל פותחת שעריה לא רק ליהודים - אלא גם לבני הזוג שלהם, מכל המינים: השר גדעון סער החליט על פרשנות ליברלית לחוק השבות, ולפיה הומואים ולסביות יהודים שירצו לעלות לארץ יוכלו לעשות זאת יחד עם בני הזוג. סער: "תכלית חוק השבות - 'ושבו בנים לגבולם'"

בהחלטה תקדימית, הופך חוק השבות לאבן דרך נוספת בקידום מעמדם של הזוגות החד-מיניים בישראל ובעולם היהודי: חוק השבות יעניק מעתה אזרחות ישראלית גם לבני זוג הומוסקסואלים ולסביות של יהודים שיעלו ארצה יחדיו - כך הנחה שר הפנים גדעון סער את רשות האוכלוסין וההגירה.

 

ההחלטה נשענת על חוק השבות ונוגעת למי שאינם אזרחי ישראל כיום, ומהווה למעשה פרשנות ליברלית לתיקון לחוק מ-1970. לפי ההחלטה, לראשונה יוכלו בני זוג מאותו המין שנישאו בחו"ל על פי חוק ליהודי המבקש לעלות לישראל, לעלות עמו מתוקף נישואיהם - גם אם אינם יהודים - ולהפוך לאזרחי ישראל.

השר סער. "שערי ישראל פתוחים לכל יהודי ללא אפליה" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
השר סער. "שערי ישראל פתוחים לכל יהודי ללא אפליה"(צילום: אלכס קולומויסקי)

בחוק השבות נקבע כי כל יהודי זכאי לעלות לישראל וזכות זו ניתנת גם לבני משפחתו ולבני זוגם.

(הנוסח המדויק: הזכויות של יהודי לפי חוק זה והזכויות של עולה לפי חוק האזרחות, תשי"ב -

1952 (2), וכן הזכויות של עולה לפי כל חיקוק אחר, מוקנות גם לילד ולנכד של יהודי, לבן זוג של יהודי ולבן זוג של ילד ושל נכד של יהודי; להוציא אדם שהיה יהודי והמיר דתו מרצון).

 

"שערי ישראל יהיו פתוחים בפני כל יהודי ומשפחתו ללא אפליה הנובעת מאורח חייו", אמר השר סער,

 והסביר שאת ההחלטה העקרונית קיבל לאחר פניות מצד הסוכנות היהודית ונוכח כמה בקשות שהגיעו למשרד הפנים בחודשים האחרונים.

 

במכתב ההנחיה שלו מאתמול (יום ב') למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה במשרד, כתב סער ש"עניינו של חוק השבות הוא בקיבוץ בני העם היהודי מהגלות, ותכלית התיקון מ-1970 הייתה לאפשר לבני המשפחה של היהודי להגיע לישראל כשווים לו, על מנת לעודד עלייה. איני רואה מקום להבחין בין יהודים שנישאו בנישואים הטרוסקסואליים, לבין יהודים שנישאו לבני מינם בחו"ל, על פי חוק. אלה ואלה עונים על התכליות של חוק השבות, בבחינת 'ושבו בנים לגבולם'".

 

מכתב ההנחיה המלא של סער:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נישואים חד מיניים בארה"ב
צילום: AP
מומלצים