שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  800 עובדי פיצה האט יקבלו העלאת שכר
  הסתדרות הנוער העובד והלומד והנהלת הרשת חתמו על הסכם קיבוצי לשיפור תנאי ההעסקה של העובדים, רובם צעירים: העלאת שכר של 8% החל מחצי שנת ותק, הוזלת הארוחות ל-7.5 שקלים, תוספת על משמרות לילה ועוד

  עובדי פיצה האט  ייהנו משיפור בשכר ובתנאים: הנהלת הרשת חתמה היום (ג') על הסכם קיבוצי עם הסתדרות הנוער העובד והלומד, לפיו 800 העובדים - צעירים ברובם, יקבלו תוספות שכר בשווי כולל של כ-8%. בנוסף נקבעו דמי הבראה מוגדלים, הוזלת הארוחות, תגמול נוסף על עבודת לילה ומלגות לעובדים.

   

  לכתבות נוספות בערוץ קריירה

   

  על פי ההסכם, העובדים יקבלו שתי תוספות שכר, כאשר התוספת הראשונה תוענק החל מחצי שנה לאחר תחילת העבודה. כ-250 עובדים העומדים בתנאי הוותק, יקבלו את התוספת הראשונה כבר בחודש ספטמבר הקרוב.

   

  עוד קובע ההסכם, הוזלת הארוחות ב-25%, מ-10 שקלים ל-7.5 שקלים, הקמת קרנות רווחה, לימודים ותרבות לטובת העובדים, מתן שי בחגים, בימי הולדת ולפני גיוס, קיום ערבי גיבוש וחלוקת פרסי עובדים מצטיינים, סבסוד מסע לפולין לעובדים הצעירים וגיבוש תוכנית פנסיה משופרת בתוך כחצי שנה. בנוסף תוקם וועדה לפתרון בעיות שתיפגש תוך 7 ימי עבודה לטיפול בבעיות העובדים.

   

  בנוסף הוסדרו תנאי המשמרות של העובדים - תחום המוכר כבעייתי בקרב עובדי ענף המזון המהיר בארץ ובעולם, שכן לרוב העובדים תלויים לחלוטין במעסיק. בין היתר נקבעה מתכונת ברורה לסידור העבודה ולמשמרות, קביעת זמן משמרת מינימאלי, התחשבות בשיבוץ, קריאה פתאומית בהסכמת העובד, פיצוי על ביטול משמרת, וכן העלאת התגמול על עבודת לילה לבגירים.

   

  העובדים התאגדו לפני כ-4 חודשים בהסתדרות הנוער העובד והלומד. בהסתדרות ציינו כי "הזמן הקצר לחתימת ההסכם מתחילת ההתאגדות ממחיש את הפתיחות והנכונות ברשת לקחת אחריות על עובדיה הצעירים". 

   

  בעלי הרשת, אודי שמאי, מסר כי "עובדי פיצה האט הם הנכס הכי גדול שיש לרשת. תמיד דאגנו לעובדים ותמיד נדאג להם. עכשיו הפכנו את העניין לרשמי ופומבי". אביב דבורה, חבר ועד העובדים, מסר כי "הצלחנו לשפר את התנאים שלנו בעבודה, מתנאים טובים לתנאים מצוינים, להשפיע ולקדם את כלל עובדי הרשת".

   

  ורד גרנסקי מהסתדרות הנוער העובד והלומד, מסרה כי "מרגע שהעובדים התארגנו ופנו אלינו נוהל משא ומתן ענייני ומהיר, תוך תשומת לב מרבית של כל הצדדים המעורבים לכך, שמדובר בהסכם קיבוצי ייחודי כיוון שמדובר בצעירים. מדובר בהסכם מרגש ביותר ואני מקווה כי במהרה הוא יתרחב למקומות נוספים".

   

  בהסתדרות הוסיפו כי "ההסכם הקיבוצי ברשת הינו חלק ממהפכה של ממש בענף המזון המהיר המאופיין בעבודת נוער וצעירים: התאגדות עובדי בורגראנץ' שהובילה לחתימה על הסכם קיבוצי ועובדי דומינו'ס פיצה המנהלים בימים אלה מו"מ עם ההנהלה. לעומת זאת, ברשת מקדונלד'ס מצויים העובדים בסכסוך עבודה מול ההנהלה אשר מתנערת מהם ופועלת למניעת ההסכם ופוגעת בהתארגנות העובדים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים