שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "רובין וויליאמס התאבד בגלל מצבו הכספי"

  המשטרה אישרה כי רובין וויליאמס התאבד בתלייה באמצעות חגורה, אך לא ברור עדיין מה הניע אותו לעשות כך. חבר של השחקן: "הוא היה מתוסכל מכך שנאלץ לקחת תפקידים רק בגלל הכסף". ובינתיים: המעריצים עולים לרגל לספסל בבוסטון שהפך לאתר זיכרון מהסרט "סיפורו של וויל האנטינג"

  כיממה אחרי גילוי גופתו של רובין וויליאמס בביתו שבעיירה טיבורון שבצפון קליפורניה, אישרו הערב (ג') ראשי משטרת מחוז מארין כי מת כתוצאה מתלייה. בכך הם מאששים את הסברה כי הוא אכן נטל את חייו, ולא מת כתוצאה ממנת יתר. במסיבת העיתונאים מטעם השריף המקומי, הוא חלק עם העיתונאים את ממצאי חקירת המוות, שהעלתה כי הוא התאבד בתלייה באמצעות חגורה. גופתו נמצאה כשהיא תלויה ממשקוף דלת חדר השינה בביתו. 

   

   

  השריף קית' בויד, שמשמש גם כפתולוג במחוז מארין, סיפר כי מלבד הנזק שגרמה החגורה אשר הפסיקה את נשימתו, אותרו חתכים בפרק ידו השמאלית. בנוסף נמצא סכין קטן בקרבתו. גופתו נמצאה על ידי עוזרת שלו אשר דיווחה על כך לשירותי ההצלה.

   

  זירת המוות. ביתו של רובין וויליאמס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  זירת המוות. ביתו של רובין וויליאמס(צילום: AFP)
   

  מותו של וויליאמס בגיל 63 הותיר מעריצים רבים המומים וכואבים. ביניהם גם הנשיא ברק אובמה שספד לו: "הוא היה טייס, רופא, שד, מטפלת וכל מה שביניהם. אבל הוא היה יחיד במינו. הוא הצחיק אותנו, וגרם לנו לבכות. הוא העניק מכישרונו לכל מי שהזדקק לו". סטיבן שפילברג הוסיף: "רובין היה סופת ברקים של גאונות קומית, והצחוק שלנו היה הרעם. הוא היה חבר ואני מתקשה להאמין שהוא איננו".

   

  בן אפלק, אשר כיכב ביחד עם מאט דיימון לצדו של וויליאמס בסרט "סיפורו של וויל האנטינג" מ-1997 - עליו זכה באוסקר היחיד שלו כשחקן משנה - חלק עם הקהל תחושותיו באמצעות עמוד הפייסבוק שלו: "אני שבור לב. תודה צ'יף - על החברות ועל מה שהבאת לעולם. לרובין היה טון של אהבה בתוכו. הוא עשה באופן אישי כל כך הרבה עבור המון אנשים. הוא הגשים את החלומות של מאט ושלי. מה החוב שיש לך לאדם שעושה את זה? הכל. הלוואי שתמצא שלווה, חברי".

   

  וויליאמס ודיימון בסצנת הפארק המפורסמת מ"סיפורו של וויל האנטינג" 

   

  בינתיים, גם האנשים הפשוטים - מעריציו של וויליאמס לאורך השנים - הרגישו צורך להוקיר לו תודה ולצאת במחווה משלהם. כך התקבצו במהלך היום תושבים מבוסטון לצד ספסל תמים למראה בגינה ציבורית בעיר, והפכו אותו לאתר זיכרון לוויליאמס - הזכור מהסצנה המשותפת שלו עם דיימון ב"סיפורו של וויל האנטינג" שצולמה ממש שם. "Sorry guys, I went to see about a girl" הוא אחד הציטוטים הזכורים מהסרט שנכתבו בגיר למרגלות הספסל.

   

  מעריצים חולקים כבוד לרובין וויליאמס בגן הציבורי בבוסטון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מעריצים חולקים כבוד לרובין וויליאמס בגן הציבורי בבוסטון(צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)

  לצד הרצון לחלוק כבוד לגאון הקומי האהוב, התעלומה הגדולה סביב נסיבות התאבדותו של וויליאמס עדיין מרחפת באוויר. אשת יחסי הציבור שלו הודתה כי הוא היה מצוי בדיכאון כבד לאחרונה, ובעבר הוא נאבק בהתמכרות לסמים ואלכוהול (לטענתו נמנע משתייה במשך שנים). ב-2009 הוא אף עבר ניתוח לב, אולם לא ברור מה הניע אותו לנקוט בצעד הקיצוני בו בחר. בתקשורת האמריקנית מעלים אפשרות כי בעיות כלכליות היו אלה שדחפו אותו אל הקצה.

   

  והקצה מבחינת וויליאמס - עוד יותר מהתאבדות - היה לקחת תפקידים שלא רצה בהם כלל וכלל, וזאת רק בגלל התמורה הכספית. "כל מה שהוא דיבר עליו היה הבעיות הכספיות הרציניות שלו", צוטט חבר של וויליאמס באתר RadarOnline. בנוסף סיפר כי הוא היה במצוקה לקראת צילומי סרט ההמשך "גברת דאוטפייר" שתוכננו להתחיל מאוחר יותר השנה. לטענת אותו חבר, וויליאמס לא היה מעוניין להשתתף בקומדיה, והרגיש שהוא נאלץ לעשות כן.

   

  הטריילר של "גברת דאוטפייר" המקורי מ-1993

   

  "היה תסכול שרובין הביע בגלל שהוא היה חייב לקחת תפקידים שלא רצה בטלוויזיה ובקולנוע, ולא היתה לו ברירה בגלל המשכורת", מעיד אותו מקורב, "לעשות סרטי המשך אף פעם לא היה הקטע של רובין, והוא לא היה כל כך נלהב להיכנס מחדש לתפקיד של גברת דאוטפייר".

   

  יש לציין כי לפני מותו הספיק וויליאמס להשלים הופעתו בסרט ההמשך השלישי ל"לילה במוזיאון" ("Night at the Museum: Secret of the Tomb") לצד בן סטילר. ייתכן כי מדובר בצירוף מקרים, אולם הטריילר של הקומדיה שתצא בדצמבר השנה, הושק לראשונה בשבוע שעבר. וויליאמס אגב מגלם את דמותו של הנשיא האמריקני תאודור רוזוולט - הפעם השנייה בה הוא מגלם נשיא אמריקני בשנתיים האחרונות אחרי הופעתו כדווייט איזנהאוור ב"המשרת" של לי דניאלס אשתקד.

   

  הטריילר של "לילה במוזיאון 3"

   

  "באמת שאין מלים לתאר את האובדן של רובין וויליאמס", נמסר מאולפני פוקס/המאה ה-20 שהפיקו את הסרט, "הוא היה מוכשר ביותר, חבר מוערך בקהילה שלנו וחלק ממשפחת פוקס. לבנו יוצא למשפחתו, חבריו ומעריציו. הוא יחסר מאוד". מלבד "לילה במוזיאון 3", השלים וויליאמס הופעותיו בארבעה סרטים שייצאו אחרי מותו: "Merry Friggin' Christmas"  - קומדיה לכל המשפחה של טריסטאם שאפירו, "Boulevard" - דרמה של דיטו מונטיל על איש משפחה שהוא הומוסקסואל בסתר, ו"Absolutely Anything" - סרט אנימציה של טרי ג'ונס (חבר מונטי פייתון) בו הוא מדבב כלב. 

   

  ההידרדרות במצבו הכלכלי של וויליאמס, שלותוה גם בפיחות במעמדו ההוליוודי, הוחמרה השנה אחרי ביטול הסדרה הקומית בכיכובו "המטורפים" בתום עונה אחת בלבד. חודשים ספורים לאחר מכן, וויליאמס, שבמשך שנים הצהיר על כך שהוא נקי מסמים ואלכוהול, התאשפז למכון לגמילה. אולם המקור העיקרי לבעיותיו הכספיות הוא תוצאה של גירושיו בעבר מוואלרי ולארדי (ב-1988) ומרשה גארסס (ב-2010) - איתן הוא חולק שני בנים ובת.

   

  מתקשים לעכל. מעריצה צעירה חולקת כבוד לוויליאמס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מתקשים לעכל. מעריצה צעירה חולקת כבוד לוויליאמס(צילום: רויטרס)

   

  רק בשנה שעברה הודה וויליאמס במעמסה התקציבית שגירושים אלו נושאים עמם. "הפסדתי מספיק, גירושים הם יקרים", אמר בראיון למגזין פרייד, והשווה בין מזונות לאישה לשוד בנק

   "הייתי נוהג להתבדח על כך שפעם היו דורשים את 'כל הכסף' ('all the money') אבל היום שינו את זה למזונות ('alimony'). זה קורע לך את הלב דרך הארנק שלך".

   

  בתקשורת האמריקנית יש מי שמדווחים כי וויליאמס אף הודה בפני מקורביו כי הוא מתקשה לספק לאשתו הנוכחית סוזן שניידר ולבתו זלדה ושני בניו קודי וזכארי עתיד בטוח מבחינה כספית. אתר TMZ פרסם כי הוא ייסד קרן נאמנות לשלושת הילדים ,אשר תספק להם תשלום בימי ההולדת ה-21, ה-25 וה-30 שלהם. רק לפני כשבועיים - ב-31 ביולי - הגיע יום התשלום השני לזלדה שחגגה יום הולדת 25.

   

  ברכת רובין וויליאמס לבתו זלדה. הופעה אחרונה ברשת (צילום מתוך האינסטגרם) (צילום מתוך האינסטגרם)
  ברכת רובין וויליאמס לבתו זלדה. הופעה אחרונה ברשת(צילום מתוך האינסטגרם)

   

  למעשה, הגיחה האחרונה של וויליאמס ברשת החברתית היתה לרגל אותו מועד, כשבירך את בתו ליום ההולדת באמצעות חשבון הטוויטר והאינסטגרם שלו. שבועיים אחרי היא מחזירה לו במחווה עגומה עם ציטוט מהספר "הנסיך הקטן" של אנטואן דה סנט-אכזופרי. וחותמת בפנייה לאב המת: "אני אוהבת אותך, אני מתגעגעת אליך. אני אנסה להמשיך ולהסתכל מעלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים