שתף קטע נבחר

לדבר אל הטלוויזיה בעברית

שטוחות וקעורות בדגמי 4K ו-Full HD, עם מערכת הפעלה חדשה webOS, חכמה ופשוטה יותר להפעלה - שמעתה גם קולית בעברית ושלט מצביע - חברת LG משיקה בישראל את דגמי הטלוויזיות לשנת 2014

מערכת הפעלה חדשה לטלוויזיה - חברת LG משיקה את קו טלוויזיות 2014, הפעם עם מערכת הפעלה חדשה webOS שאיתה מקווה LG להפוך את הטלוויזיה החכמה לקלה ופשוטה יותר לשימוש. מערכת ההפעלה שפותחה במקור ע״י חברת HP, נרכשה על ידי LG ועברה תהליך הטמעה לפלטפורמת הטלוויזיות. ממחקרים אותה ערכה החברה, הסתבר כי למרות הפופולריות של מסכים חכמים (כ-60% ממחזור המכירות של טלוויזיות LG בישראל) רבים מהמשתמשים בבית, כלל אינם מנצלים את היכולות המתקדמות של המסך. למעשה כ-75% מהלקוחות, חושבים שהממשק מסובך מדי. הממשק החדש מציג תפריט הממוקם בתחתית התמונה והוא מורכב מפסים צבעוניים באלכסון – כל פס כזה מייצג פריט שונה. פריט יכול להיות אפליקציה, תוכן או קיצור דרך לפונקציה מבוקשת. להבדיל מממשקים אחרים בטלוויזיות חכמות, ב- webOS של LG אין צורך לצאת מתוך השידור הפעיל ובחירת הפעולות נעשית תוך כדי צפיה בתוכן המשודר.

 

עוד ב-dtown:

אולימפוס TG-850 – מצלמה לסלפי עם כרישים

Android TV - האם הפעם גוגל תצליח להכנס לטלוויזיה?

סוני ופנסוניק מצטרפות למיזם פיתוח מסכי OLED

 

 

 (צילום: ליאור קורן)
(צילום: ליאור קורן)

 

LG השקיעה מאמץ בפיתוח ממשק נוח ופשוט ככל האפשר, לדוגמה, תהליך ביצוע הגדרות ראשוניות של המסך מוצג עם סרטוני אנימציה בליווי דמות מחוייכת דמויית פינגווין. השליטה בתפריטים והקלדת נתונים מתבצעת בעזרת השלט המצביע החכם של LG: מצביעים עם השלט על המסך ומכוונים את הציין לנקודה המבוקשת. בנוסף, השלט מאפשר שליטה קולית בטלוויזיה וחיפוש תכנים, לראשונה גם בשפה העברית בטלוויזיות הנמכרות בישראל.


 (צילום: ליאור קורן)
(צילום: ליאור קורן)

כל הטלוויזיות מקו הדגמים החדש של LG, מגיעות עם טיונר פנימי DVBT2 והוא יאפשר גם לקלוט את ערוצי ה-HD העתידיים של פרוייקט עידן פלוס. אנשי היבואנית ח.י. הצהירו כבר בשנה שעברה על תוכניות להשקת שירות VOD פנימי בטלוויזיות (בדומה לזה הקיים בסמסונג), אבל נראה כי השקת השירות תתרחש רק לקראת סוף השנה או תחילת השנה הבאה, זאת בשיתוף חברת סלקום.


 (צילום: ליאור קורן)
(צילום: ליאור קורן)

OLED 4K 

חברת LG אשר היתה הראשונה למכור בעולם טלוויזית OLED ברזולוציית Full HD, ממשיכה לפתח את קו הדגמים. בחודש הבא, יגיעו לישראל דגמים חדשים, הפעם עם מסך קעור ברזולוציית 4K וגדלים חדשים של 77״, לצד 55״ ו-65״. מחירי הטכנולוגיה החדשה עדיין גבוהים יחסית (כ-1,000 ש"ח לכל אינץ' במסך), אך מחיר מסכי ה- Full HD יורד.


 (צילום: ליאור קורן)
(צילום: ליאור קורן)

ירידת מחיר ל- OLED

לצד הדגמים היוקרתיים הללו, יחל להמכר מסך 55״ קעור ברזולוציית Full HD במחיר של פחות מ-20,000 ש״ח. בכך, מחירו של דגם EC939Y יחתך בחצי לעומת הדגם מהשנה שעברה. לצידו, ימכר גם דגם גאלרי חדש ושטוח, במחיר יקר יותר.


 (צילום: ליאור קורן)
(צילום: ליאור קורן)

 

LED LCD 4K 

מי שרוכש מסך מדגם 4K, יקבל כונן עם 3-4 סרטים באורך מלא. סדרת הדגל היא UB989Y בגדלים של 79״, 84״ וגם 98״ (במחיר של 98,000 ש״ח), עם מערכת רמקולים 5.1, פאנל IPS וכמובן מערכת ההפעלה webOS. מתחתיה, תוצב סדרת UB959Y, עם 4K וגודל 65״, סדרת UB859Y בגודל 49״ במחיר של כ-10,000 ש״ח ודגם 55״. בהמשך יוצג דגם 55״ עם 4K במחיר של כ-10,000 ש״ח.

 

סדרת UB829Y תוגדר כסדרת כניסה ל- 4K בגדלי 49״ (במחיר 7,990 ש״ח) ו- 55״, היא תגיע עם מערכת ה- Smart TV הרגיל של LG (ולא webOS). סדרות Full HD יכללו את LB729Y בגודל 65״, סדרת LB679Y בגדלי 42״,47״,50״,55״ (מחליפה את סדרת 660 עם מסגרת דקה במיוחד). סדרת LB659Y תוצע בגדלים הנעים בין 42״-70״. כל הטלוויזיות אשר כוללות webOS, תומכות בתלת מימד 3D ומגיעות עם 4 זוגות משקפי תלת מימד (בשיטה הפאסיבית).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור קורן
הטלוויזיות החדשות של LG
צילום: ליאור קורן
מומלצים