שתף קטע נבחר

ניגש למבחן תיאוריה של אחר - ונשלח למאסר

מכור לסמים שנזקק לכסף קיבל 2,000 שקל ומסמכים מזויפים כדי לגשת למבחן נהיגה עיוני ברמלה. בית המשפט קבע שבמעשיו הוא סיכן את הציבור

עבריין שניסה לעבור מבחן תיאוריה של נהג אחר תמורת 2,000 שקל, נתפס והורשע בעבירה של התחזות ושימוש במסמך מזויף. לאחרונה, בתום משפט ארוך, נענה בית המשפט לדרישת המדינה וגזר עליו שלושה חודשי מאסר בפועל ושבעה חודשים נוספים על תנאי.

 

פסקי דין המעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש באוגוסט 2006. הנאשם קיבל מהנבחן את הכסף במטרה שיעבור במקומו את מבחן הנהיגה העיוני. הוא מסר לו את הטפסים הנדרשים ותעודת זהות מזויפת, שכללו את פרטיו האישיים. כשהגיע לעבור את המבחן במשרד הרישוי ברמלה התעורר חשד אצל הבוחן והוא מנע ממנו להמשיך.

 

החשד הוביל לחקירה משטרתית שבסופה הוגשו כתבי נאשם נגד שני המעורבים. בתיק שהתנהל נגד הנהג שאמור היה לעבור את המבחן נגזרו עליו שלושה חודשי עבודות שירות בגין הזמנת העבירה. הנאשם שקיבל את הכסף הורשע על פי הודאתו בבית המשפט השלום ברמלה בהתחזות לאדם אחר, שימוש במסמך מזויף, וניסיון לקבלת דבר במרמה, ולאחר מכן התנהל דיון לעניין העונש.

 

הנאשם טען שבתקופה שבה ביצע את העבירות היה מכור לסמים והיה זקוק ל"כסף קל" לרכישתם. הוא הוסיף שמאז לא ביצע עבירות נוספות וכי הוא משקיע מאמצים בניהול אורח חיים תקין.

 

שירות המבחן קבע שמדובר בנאשם שניהל אורח חיים התמכרותי מגיל צעיר והיה מעורב בפלילים, והמליץ על הטלת עונש מוחשי שיקטין את הסיכון לכך שיבצע עבירות נוספות.

 

המדינה הוסיפה שהגיליון הפלילי שלו כולל עבירות שונות בתחום הרכוש, האלימות, הסמים וכן עבירות אחרות של התחזות וזיוף מסמכים. לכן, ולאחר שהתברר שאינו כשיר לעבודות שירות, היא עתרה להשית עליו שלושה חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח, מאסר על תנאי, קנס ופסילת רישיון.

 

ההגנה ביקשה להימנע מהשתת עונש מאסר בפועל על מנת לתת לנאשם הזדמנות לשקם את משפחתו, ולחילופין להטיל עליו מאסר קצר ביותר.

 

סגנית הנשיאה, השופטת נירה דסקין, ציינה כי הנאשם אמנם לא יזם בעצמו את ביצוע העבירה, ולא היה מבצע אותה אלמלא פנו אליו. עם זאת היא הוסיפה שמעשיו עדיין סיכנו את הציבור. לו היה מצליח במעשיו - היה חשש להכשרה במרמה של מי שיתכן מאד שאינו כשיר דיו לנהיגה.

 

השופטת דסקין קיבלה את עמדת המדינה וגזרה על הנאשם שלושה חודשי מאסר בפועל, שבעה חודשי מאסר על תנאי, שישה חודשי פסילה על תנאי וקנס סמלי בסך 400 שקל.

 

  • לקריאת גזר הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד ינאי גורני
  • ב"כ הנאשם: עו"ד גיל אדלמן
  • עו"ד ליאור בנימין עוסק במשפט פלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק

פורסם לראשונה 15/08/2014 16:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים