שתף קטע נבחר

דפנה בר ציון נקברה: "השלד בארון גדע אותך"

הובאה למנוחות הזמרת והמסעדנית, שנרצחה על פי החשד על ידי בן זוגה אילן בן עמי, נגן בלהקת "הברירה הטבעית". אחותה: "הלכת עם האהבות עד הסוף מר". חברתה: "הייתי נערה אובדנית, הפכת אותי ליוצרת ולאמא"

בבית העלמין ירקון הובאה היום (ו') למנוחות המסעדנית והזמרת דפנה בר ציון (49), שלפי החשד נרצחה אמש בתל אביב על ידי בן זוגה לשעבר אילן בן עמי, נגן בלהקת "הברירה הטבעית". כ-200 חברים ובני משפחה קרובים הגיעו להלווייתה של בר ציון, שנפרדה בתקופה האחרונה מבן עמי, שנתיים לאחר נישואיהם. אמש נמצאה גופתה בדירתו, כשעליה סימני אלימות קשים. להלווייתה הגיע מנהיג להקת "הברירה הטבעית", שלמה בר.  

 

אחותה הגדולה רונית ספדה לה: "השעה הזאת שבה את נקברת, יום שישי לפני קבלת שבת, זאת השעה שהכי אהבת. היית כמו פיה בעיני, שרה וכותבת ומתהלכת במחצלת הצבעונית שלך, הולכת עם החלומות שלך עד הסוף. גם עם האהבות שלך הלכת עד הסוף, עד הסוף המר. עכשיו נלקח מאיתנו הצבע". אחותה הקטנה ענת אמרה בכאב: "אולי דווקא עכשיו תהיי בהרמוניה שלך שכל כך אהבת. אמרת שצריך שכל פרט יהיה מושלם. יצרת חיבור מושלם בין נפש וחומר".

 

נטע, ביתה של הנרצחת, בהלווייה בבית העלמין ירקון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נטע, ביתה של הנרצחת, בהלווייה בבית העלמין ירקון(צילום: מוטי קמחי)

האחות סופדת (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האחות סופדת(צילום: מוטי קמחי)

שלמה בר הגיע להעניק כבוד אחרון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שלמה בר הגיע להעניק כבוד אחרון(צילום: מוטי קמחי)

גלי, חברתה של בר ציון מימיה כאשת חיי לילה בתל אביב של שנות ה-80, העידה כי דפנה הייתה זו שהצילה אותה מהתקופה האפלה והקשה ביותר בחייה. "בימי הפינגווין הייתי נערה מפורקת ואובדנית. את אספת אותי ונכנסת לי לתוך הנפש פנימה. במקום להיות אישה אובדנית הפכתי ליוצרת ולאימא. השיר האחרון שכתבנו ביחד נקרא 'שלדים בארון' והיום הוא נשמע מבעית מתמיד. אילן היה השלד בארון שלך. הוא ישב והמתין לך עד שגדע אותך. את נערת הפרחים שלנו". 

 

במקביל ממשיכה המשטרה במצוד אחר החשוד ברצח בן עמי, שעליו התלוננה בר ציון במשטרה לפני שלושה חודשים בגין עבירת אלימות. לדברי המשטרה, בן הזוג לשעבר נחקר והתיק בעניינו עבר למחלקת התביעות של המשטרה בצירוף המלצה להעמידו לדין, אך עד עתה לא הוגש נגדו כתב אישום.

מודעת האבל בקפה סוזנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מודעת האבל בקפה סוזנה(צילום: מוטי קמחי)


בר ציון ז"ל. זמרת ומסעדנית ()
בר ציון ז"ל. זמרת ומסעדנית
 

בר ציון פתחה לפני 20 שנה את מסעדת "סוזאנה" בנווה צדק שהפכה למוסד מוכר בשכונה. ב-2011 רכשה את מסעדת "רג'ינה" שבמתחם התחנה. בנוסף, היא הייתה שותפה במסעדת אבטליון ביפו. בר ציון בלטה בחיי הלילה של תל אביב בתחילת שנות ה-80 עם הרכב שהקימה בשם "מטרופולין". היא ניסתה לפרוץ לתודעה דרך הופעות בבית לסין ובמועדון ה"רוקסן", ואולם לאחר נישואיה נעלמה אט אט מהבמות.

 

בתחילת שנות ה-2000 ניסתה בר ציון לחזור לעשייה המוזיקלית אולם לא הצליחה לפרוץ. היא פתחה מועדון לילה שנסגר, ואף שהופיעה מדי פעם, לא הצליחה לפרוץ. היא הותירה אחריה בת, נטע, בת 25.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
האחות סופדת
צילום: מוטי קמחי
דפנה בר ציון
צילום: טל שחר "ידיעות אחרונות"
אילן בן עמי
צילום: טל שחר "ידיעות אחרונות"
מומלצים