שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עיר נקייה מישראלים? "קיבלו אותנו בברכות"
  ישראלים ויהודים בריטים ביקרו בברדפורד שהוכרזה על-ידי חבר פרלמנט כ"אזור חופשי מישראלים". "המקומיים הדגישו שהוא לא מייצג אותם", סיפרו התיירים, שהצטלמו עם דגלים, חילקו במבה ועקצו את המחוקק בטוויטר: "איך מתקדם החרם שלך?"
  כשהמחוקק הבריטי ג'ורג' גאלווי הצהיר שבעירו ברדפורד לא רצויים תיירים ישראלים, גולשים לעגו לו וטענו כי לא סביר שישראלי כלשהו יאלץ עתה לשנות את תוכניותיו לחופשה - והנה מתברר כי דווקא הטוקבקיסטים טעו. בשבוע האחרון הגיעו לעיר כמה ישראלים ויהודים בריטים, שביקשו בכוונה להעמיד במבחן את טענתו של גאלווי, על אפו ועל חמתו.

   

  ביום ראשון האחרון ארגן הרב שניאור אודזה ממנצ'סטר "עלייה לישראל" של קבוצה קטנה של ישראלים ויהודים בריטים, "כדי להוכיח פואנטה", לדבריו. "רצינו להראות שלא ניתן להפוך עיר כלשהי ל'אזור חופשי מישראלים', ושאנחנו לא נרתעים מההערות הקיצוניות, היהירות והמפלות של גאלווי". המבקרים העלו לרשת סרטון שמתעד את "ההסתננות שלהם לשטח האויב" ובמסגרתו מילאו משימות כמו הזמנת קפה בסטארבקס תוך הצגת הדרכון וחלוקת "תוצרת ישראלית" לעוברים והשבים - חטיף במבה.

    

  תיעוד "ההסתננות לשטח האויב":

  מבקרים בעיר ש"נקייה מישראלים"

  מבקרים בעיר ש"נקייה מישראלים"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הנאום של ג'ורג' גאלווי: "ישראל ברברית ופראית" 

    

  כמה מהמבקרים הצטיידו בדרכון הישראלי שלהם והצטלמו עמו ועם דגל ישראל על רקע אתרים שונים בעיר. את התמונות הם העלו לטוויטר וכמובן תייגו את גאלווי עצמו, כדי לוודא שהמחאה שלהם לא תחמוק מעיניו. "גאלווי וודאי זועם", הם עקצו אותו באחד הציוצים, ובאחר תהו: "איך מתקדם החרם שלך?".

   

  "הנאום של גאלווי פגע ברגשות שלי בתור בריטי", סיפר הרב ל"האפינגטון פוסט". "המדינה הזו ידועה כמדינה פתוחה, סובלנית והוגנת, אז כשגאלווי ממנה עצמו לדובר של העיר ומתבטא בטונים כה משפילים ומבטלים, זה לא מקובל עליי".

  ה"מסתננים" בתמונה קבוצתית בברדפורד (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
  ה"מסתננים" בתמונה קבוצתית בברדפורד(צילום: מתוך טוויטר)

  הרב שניאור אודזה מצטייד לפני הביקור (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
  הרב שניאור אודזה מצטייד לפני הביקור(צילום: מתוך טוויטר)

  מצטלמים עם המקומיים בעיר הבריטית (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
  מצטלמים עם המקומיים בעיר הבריטית(צילום: מתוך טוויטר)

   (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
  (צילום: מתוך טוויטר)

   (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
  (צילום: מתוך טוויטר)

   (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
  (צילום: מתוך טוויטר)
   

  ביקורם של הישראלים בברדפורד אף הוכיח כי תושבי האזור לא חולקים את תחושותיו של המחוקק השנוי במחלוקת. "התקבלנו בברכות", סיפר אודזה על התגובות החיוביות. גם חבריו העידו כי רבים מהמקומיים ניגשו אליהם לומר שלום, הצטלמו איתם והקפידו להרחיק את עצמם מ"נאום השנאה" של גאלווי.

   

  במהלך הביקור ניסו חברי הקבוצה להימנע מעימותים וממחלוקות. "לא ביקרנו באתרים יותר מדי, בעיקר עשינו פיקניק מול בניין העירייה", ציין הרב.
  "הציעו לנו לשים דגל ישראל במשרדו של גאלווי, אבל לא רצינו לעורר יותר מדי פרובוקציות".

   

  גאלווי, שידוע בתמיכתו בחמאס, צולם לפני כשבועיים נואם בכינוס פוליטי ובו הוא סיפר כי תושבי ברדפורד, האזור שאותו מייצג בפרלמנט, הכריזו עליו "אזור חופשי מישראל - אנחנו לא רוצים שירותים ישראליים, אנחנו לא רוצים אקדמאים ישראלים שיבואו לאוניברסיטאות שלנו. אנחנו אפילו לא רוצים שתיירים ישראלים יבואו לברדפורד. אנחנו דוחים את המדינה הלא-חוקית, הברברית והפראית הזו". בעקבות תלונות על דבריו, נפתחה חקירה משטרתית נגדו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך טוויטר
  ישראלית בשטח עוין? לא בדיוק
  צילום: מתוך טוויטר
  מומלצים