שתף קטע נבחר

ארוסת גולדין ללוחמי גבעתי: "אתם עצומים"

עדנה סרוסי נפגשה עם חיילי החטיבה שבה שירת בן זוגה שנהרג. "יש לי משימה להפיץ את תורתו של הדר". אמו של חייל בודד נחתה בהפתעה מארה"ב ותרמה 4,000 דולר

"באתי לכאן כדי להגיד לחיילים שהם מדהימים ועצומים ושהדר היה ממש מורעל על הצבא ועכשיו הוא חסר לכולנו". מפגש מרגש התקיים היום (א') ביישוב יד בנימין: עדנה סרוסי, ארוסתו של קצין גבעתי, סגן הדר גולדין ז"ל שנהרג במבצע צוק איתן, פגשה את לוחמי החטיבה שהגיעו ליום כיף שארגנה המועצה האזורית נחל שורק.

 

 

 (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
(צילום: ג'ורג' גינסברג)

סרוסי במפגש עם חיילי חטיבת גבעתי, היום (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
סרוסי במפגש עם חיילי חטיבת גבעתי, היום(צילום: ג'ורג' גינסברג)

ההזמנה שעיצב הדר ז"ל (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
ההזמנה שעיצב הדר ז"ל(צילום: ג'ורג' גינסברג)

סרוסי שוחחה עם החיילים שהתעניינו בדמותו של בן זוגה, שנהרג זמן קצר לפני שהשניים היו אמורים להתחתן. היא סיפרה להם על שירותו הצבאי של הדר ועל אהבתו לצה"ל בכלל ולחטיבת גבעתי בפרט. סרוסי הראתה ללוחמים את ההזמנה לחתונה שעיצב גולדין בעצמו ושהייתה אמורה להתקיים בחודש הבא.

 

"יש לי משימה להפיץ את תורתו של הדר", אמרה סרוסי. "שהדר היה ממש מורעל על הצבא ועכשיו הוא חסר לכולנו. אני אומרת לחיילים שעם ישראל עומד מאחוריהם. מאז המקרה אני חשה תחושה שאי אפשר אפילו לתאר.

אני מקווה שממשלת ישראל מקבלת החלטות נכונות ולא עושה פשלות. כרגע חשוב לי שכל החיילים ישובו הביתה בשלום. יש לנו עם וצבא חזקים".

 

חיילי גבעתי נהנו במהלך יום הכיף ממגוון רחב של פעילויות שארגנה המועצה האזורית נחל שורק בראשות אלי אסקוזידו, שאמר: "אנו גאים ושמחים לארח את לוחמי גבעתי שתרמו רבות לצה"ל וזה המעט שאנו יכולים לעשות בשבילם. ארגנו להם מופעים, סטנדאפ, בריכה וארוחה כיד המלך, הכול כדי לומר להם תודה".

 

בחטיבת גבעתי החליטו להפתיע את אחד הלוחמים, א' חייל בודד שעלה מארצות הברית. במהלך יום הכיף הוא הופתע לראות את אמו שנחתה בישראל, אחרי חודשים ארוכים שבהם לא ראתה את בנה. היא החליטה להגיע לארץ ללא ידיעתו ובנוסף תרמה 4,000 דולר ליחידת רימון של חטיבת גבעתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
סרוסי עם חיילי גבעתי, היום
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים