שתף קטע נבחר

אצל הפטרון של חמאס: חנין זועבי בקטאר

חברי בל"ד - ג'מאל זחאלקה, בסאל גטאס וזועבי - נסעו למדינה המממנת את ארגון הטרור העזתי. סגנית השר פאינה קירשנבאום: "היועמ"ש צריך לחקור את חוקיות מעשיהם ומטרת ביקורם בקטאר"

חברים בכנסת ישראל, אצל הפטרון של חמאס: שלושה חברי הכנסת של בל"ד טסו לקטאר, המממנת של חמאס והמארחת של חאלד משעל, לאחר שאנשי ארגון הטרור העזתי דנו בנסיכות המפרץ בהצעת מצרים בנוגע להפסקת אש. הח"כים - ג'מאל זחאלקה, באסל גטאס וחנין זועבי - התראיינו בתקשורת הערבית ולאחר מכן נפגשו עם אקדמאים.

 

תחילה הכחישו גורמים שונים במפלגה את עניין הנסיעה לקטאר, אולם בהמשך אישרו אותה. "הח"כים זחאלקה וגטאס נסעו למטרת ראיונות בתקשורת בקטאר ובשולי הביקור נפגשו עם אקדמאיים", נמסר מהמפלגה, שם אישרו כי גם זועבי הגיעה לקטאר.

 

באחרונה היו מעורבים חברי הכנסת של הסיעה במספר אירועים שעוררו תרעומת גדולה. זועבי נחקרה במשטרה בשבוע שעבר בחשד להסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור, גאטס עמד דקת דומיה במליאה לזכר הקורבנות הפלסטינים בעזה. הח"כ לשעבר עזמי בשארה, אף הוא חבר בל"ד, שוהה כיום בקטאר לאחר שנמלט מישראל אחרי שנחשד בריגול ובסיוע לחזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה.

 

סגנית שר הפנים ומזכ"ל ישראל ביתנו, ח"כ פאינה קירשנבאום, אמרה בתגובה על ביקורם של חברי סיעת בל"ד בקטאר: "חברי מפלגת בל"ד סוחרים בימים אלה, יחד עם מנהיג חמאס משעל ויועצו בשארה, בגופותיהם של תושבי עזה. הנהגת חמאס בקטאר יחד עם סוכניהם בכנסת ישראל עושים הכל כדי להפיל הסכם רגיעה.

 

"מפלגת בל"ד, כמו חמאס, רוצים בהמשך הרג אזרחים בשני הצדדים", האשימה ח"כ קירשנבאום. "לא יתכן שחבריה יבקרו במדינה המממנת את הטרור נגד ישראל והדבר יעבור בשתיקה. אני קוראת ליועץ המשפטי לממשלה לחקור את חוקיות מעשיהם ומטרת ביקורם בקטאר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ חנין זועבי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים