שתף קטע נבחר

בל"ד מתחמקת מהשאלות הקשות: "זכותנו לפגוש את אחינו בקטאר"

אתמול עוד ניסו להסתיר בסיעה הערבית כי חבריה ביקרו בנסיכות התומכת בחמאס, היום הם עונים למי שדורש לחקור את הנסיעה: "קטאר לא אויבת"

על רקע המחאה במערכת הפוליטית טוענים היום (ב') במפלגת בל"ד כי ביקור שלושה מחבריה בקטאר בשבוע האחרון היה חוקי למהדרין. בהודעה שפרסמה הסיעה נטען שהביקורת נגד הנסיעה מהווה הסתה, והפניות ליועץ המשפטי בדרישה שיפתח בחקירה הן תרגיל של ח"כים ושרים מהימין שמטרתו "לתפוס כותרת". יו"ר הסיעה, ח"כ ג'מאל זחאלקה, השיב למי שטען שקטאר מממנת את חמאס ומארחת את חאלד משעל: "אנו לא רואים בקטאר ובתושביה אויבים, אלא אחים שלנו שטבעי שיהיה לנו קשר איתם". יש לציין כי אתמול עוד ניסו להסתיר בבל"ד את דבר הנסיעה והכחישו אותה בתגובה לפניית ynet.  

 

בל"ד בקטאר - השאלות הקשות שחברי הכנסת מסרבים להשיב עליהן:

1. מי מימן את הנסיעה?

2. מדוע לא נמסר מראש, כנדרש, דיווח לוועדת האתיקה?

3. מדוע פניית ynet אתמול בנושא זכתה להכחשה מצד בל"ד, שבדיעבד התבררה כשקרית?

4. מה בדיוק התרחש בפגישה בין חברי הסיעה לבין הח"כ הנמלט לשעבר עזמי בשארה?

5. האם יש בכל אלה משום עברה על החוק?

 

הביקור גרר מחאה מצד חברי כנסת מהימין. שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי "לרשימת הגיס החמישי שמייצגת את ארגוני הטרור אין מקום בכנסת. אני סבור שעם שובם ראוי שהיועץ המשפטי לממשלה יבחן את מקורות המימון של ביקורם ואם נעברו עברות של ביטחון המדינה כמו מגע עם סוכן זר". השר ישראל כץ הודיע שיעתור נגד השתתפות בל"ד בבחירות הבאות.

עזמי בשארה. על מה נסובה הפגישה? (צילום: AP) (צילום: AP)
עזמי בשארה. על מה נסובה הפגישה?(צילום: AP)

על פי הודעת הסיעה, במסגרת הנסיעה העניקו חברי הכנסת זחאלקה, באסל גטאס וחנין זועבי ראיונות לתקשורת הערבית וקיימו מפגשים פוליטיים וחברתיים: "מובן שהדבר לגיטימי ונעשה במסגרת הפעילות הרגילה והמובנת מאליה של חברי כנסת. זה שגורמים אנטי-דמוקרטיים תוקפים אותה ומערערים על עצם קיומה, לא עושה אותה ללגיטימית פחות אלא להיפך".

 

ח"כ זחאלקה הוסיף ש"פעילותנו הפוליטית לא נועדה למצוא חן בעיני ליברמן, כץ, רגב, קריב, מילר ושאר פשיסטים ומחרחרי מלחמה, אלא לייצג את הציבור שבחר בנו ואת עקרונות השוויון, החירות והשלום הצודק שעל בסיסם נבחרנו לכנסת".

 

לגבי הדרישה לחקור את חברי הכנסת שנסעו לקטאר אמר זחאלקה: "אין לנו מה להסתיר. אנו נמסור דיווח מסודר לוועדת האתיקה כנדרש גם אם זה נעשה באיחור מסיבות טכניות. נפגשנו גם עם עזמי בשארה. הוא חבר שלנו ומטבע הדברים אנו נפגשים ומשוחחים אתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ ג'מאל זחאלקה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים